Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa inteleg ca e doar clipsata in capitonajul ala?
    Nu am văzut niciun surub...

    Comment


    • Este clipsata in capitonaj.
      Se extrage destul de usor, fara prea mare fortare.

      Comment


      • Multumesc. Momentan mi-e bine asa dar nu strica o informatie in plus.

        btw, eu am prestige si e cu un bec...economie maxima!

        Comment


        • Si pe Prestige-ul meu (mai exact MCV SL Prestige Plus) am plafoniere pentru 2 becuri, dar cu un singur bec montat... E clar ca au facut economie maxima!

          Comment


          • Salutări! Știți cumva ce soluție-odorizant folosesc cei de la Reprezentanță ca să fie miros de ”mașină nouă” în mașini?

            Comment


            • " Sămînță de bani "... E un odorizant special !
              Last edited by 77sky; 4 February 2019, 23:34.

              Comment


              • Pai la reprezentanta vinde masini noi asa miros ele din fabrica a masina noua nu e nevoie de odorizant de "masina noua ", asa miroase ea de noua

                Comment


                • Miros de plastic.

                  Comment


                  • De azi am stop ceata dreapta activ, si geamuri electrice față cu impuls, mulțumită colegului torquemada
                    You do not have permission to view this gallery.
                    This gallery has 2 photos.

                    Comment


                    • Apropo, la modelul ph2 de ce se aprinde doar in stanga stopul de ceata?

                      Comment


                      • Asa e si la logan 2 ph 1 din fabrica, tot doar pe stânga activ

                        Comment


                        • Pentru ca asa e legal.

                          Comment


                          • Eu nu zic ca nu mi-ar place sa se aprinda ambele dar ma gandesc ca o fi facuta cu un scop legislatia asa...

                            Comment


                            • Explicatia vine, din cate am citit eu, ca stopurile de ceata sa nu afecteze semnificativ vizibilitatea celui din spate a stopului pentru frane. Adica daca ai stopurile de ceata aprinse, cel din spate sa poata observa diferenta dintre luminile de mers rosii din spate si stopurile conectate la frane. Practic, fara apasarea franelor, cel din spate vede doua lumini rosii: ceata si lumina de mers (pozitia). Si cum becurile sunt destul de apropiate unele de altele (ba chiar pozitia si stopul sunt inglobate in acelasi bloc optic), legea spune sa existe diferentiere intre cele doua lumini si stopul. De aceea, proiectantii prefera sa opreasca becul de ceata din dreapta, stanga fiind minim obligatoriu de a fi aprins, pentru ca macar partea dreapta sa aiba mai putine lumini rosii permanent aprinse si stopul cuplat la frane sa lumineze distinctiv.

                              Comment


                              • sunt multe alte modele de masini de la marci diferite,care au stopuri de ceata pe ambele parti, simetrice, fiat tipo este un exemplu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google