Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poate pt unii poate parea o tiganie dar in aceasta zona eu am lipit un autocolant 3M de calitate imitatie carbon folosit la colantari auto si se menține foarte bine si după aproape 8 luni este în aceeași stare ca atunci cand le-am lipit. Bineînțeles că a necesitat ceva rabdare care a insemnat decupaje de tot felul pt a copia cât mai bine forma dorită. Poate fi o soluție mai ieftină si la îndemână pentru cine dorește...

    Comment


    • Nu este tiganie, si eu ma gandesc la varianta asta dar tot de pe aliexpress, la noi am gasit destul de scumpe.
      devreg, nu e vorba de plastic, la buza acolo e tabla (intre covorul de cauciuc si chederul portbagajului). Sper sa nu rugineasca in timp... Nu par ft adanci zgarieturile dar se vede alb iar vopseaua era maro acolo...

      Comment


      • Am gasit pe siteul novline rusia carenaje pentru Lada Vesta. Aveti idee daca se potrivesc pe Logan 2 ph 2?

        Carenaj stanga: https://en.novline.com/catalog/1410/..._BRAND%5D=lada

        Carenaj dreapta: https://en.novline.com/catalog/1410/..._BRAND%5D=lada

        Comment


        • Cerese e puțin probabil să primești un raspuns. Eu am sunat la novline ,reprezentanta de la Cluj, pentru a achiziționa un set și nu au știut să-mi spună dacă se potrivesc pe Logan/Sandero2.

          Comment


          • Zilele astea m-am uitat la compartimentul motor...după câteva sute de km și am constatat că este foarte multă murdărie...stropi inclusiv sub nivelul capotei.
            Nu știu dacă chederul rezolvă mare lucru.
            Logan 0.9 TCe 2018

            Comment


            • Originally posted by Cerese View Post
              Am gasit pe siteul novline rusia carenaje pentru Lada Vesta. Aveti idee daca se potrivesc pe Logan 2 ph 2?

              Carenaj stanga: https://en.novline.com/catalog/1410/..._BRAND%5D=lada

              Carenaj dreapta: https://en.novline.com/catalog/1410/..._BRAND%5D=lada
              Nu merg chiar toate reperele ( ) de Vesta pe Logan II, sunt chiar repere de Renault Logan II ce nu se potrivesc pe Dacia Logan II
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Eu pt buza portbagajului am facut un model din mocheta similara cu cea din portbagajul mașinii din fabrica, si am montat o când era masina noua
                stiu de la loganul anterior ca zona aceea se va zgaria cu siguranta
                You do not have permission to view this gallery.
                This gallery has 1 photos.

                Comment


                • Originally posted by danLaza View Post
                  Cerese e puțin probabil să primești un raspuns. Eu am sunat la novline ,reprezentanta de la Cluj, pentru a achiziționa un set și nu au știut să-mi spună dacă se potrivesc pe Logan/Sandero2.
                  Salut, cand ai sunat la ei? Poti sa imi lasi si mie nr de telefon? Am incercat vreo luna acum juma de an si nu raspundea nimeni, la email nici atat.

                  Comment


                  • Prin primăvara anului trecut am sunat,era un număr de telefon fix, nu mai am numărul din păcate.

                    Comment


                    • Novline Romania nu mai exista. Nu le mai merge siteul, nu avem cum sa dam de ei. Si de mult timp nu mai raspund la vreun telefon sau mail asa ca luati-va gandul de la ei.

                      Comment


                      • Mi-am instralat si eu led-uri in plafoniere. Am plafoniere cu un singur bec. Mi-am luat Philips w5w 4000k.
                        Sunt multumit. Lumina este de 2 ori mai puternica la nivelul scaulelor (masurat). Lumina este alba, eu as fi zis ochiometric ca este 6000 k.
                        O sa mai vreau un LEd pentru portbagaj. Ce ma dispera ca nu au pus 2 lampi.

                        Comment


                        • Am uitat.,..L1 ph2 are acelasi tip de bec in habitaclu, nu?

                          Comment


                          • Lipsa plafonierei spate se simte mai ales cand ai copil, care sta in scaun de bebe ,cu mama alaturi, părinții stiu ce vorbesc
                            eu am montat plafoniera si in spate,de curând
                            acum am 2 plafoniere cu cate 3 becuri fiecare, lumina este super ok

                            Comment


                            • Eu am 2 plafoniere ptr ca am mcv. Nu stiu sincer dacă îmi trebuie mai multa lumina.
                              Plafonierele cu 3 becuri sunt identice cu cele simple? Sau mai trebuie bricolat ceva?

                              Cum se dau jos?

                              Comment


                              • Plafonierele se dau jos ff usor, au doar o mufa
                                se pot monta plafoniere cu 2 sau cu 3 becuri fără nici o modificare, sunt plug and play, nu se umbla la nimic altceva
                                este diferenta de luminozitate între un bec si 3 becuri, am văzut că are sora mea la logan plafoniera cu un bec, din fabrica , iar eu am cu 3 becuri din fabrica, deși amândoi avem logan 2 laureat

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google