Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De exemplu Toledo NH, care are bec fals pe dreapta.

    Revenind la X52:
    - ai ceața activă pe partea volanului strict din motive de costuri
    - la X52 ph2 nu poți activa și ceata dreapta, trebuie decupată lampa pus soclu și cablata, sau cumperi lampă de UK
    - 2 lampi de ceată spate sunt utile mai ales dacă ai un "fleșuitor grăbit" în spate
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Astazi au sosit noile jucarii.
      You do not have permission to view this gallery.
      This gallery has 4 photos.
      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

      Comment


      • You do not have permission to view this gallery.
        This gallery has 1 photos.
        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

        Comment


        • Wow, ne poti spune de unde le-ai cumparat? Daca e reclama, scrie-mi un mesaj privat. Presupun ca nu exista riscuri din moment ce led-urile consuma mai putin decat becul clasic.

          Comment


          • bobbyred lăsâne și nouă un Link de unde le-ai achiziționat.

            Comment


            • Ce diferenta intre leduri si becuri clasice cu halogen

              apropo, am văzut în trafic un logan 2 faza 1, cu leduri la drl in loc de becuri de fabrica , si funcționau si drl urile si pozițiile,adică funcționau ambele faze
              se vedea ca sunt leduri, aveau o lumina mai puternică și mai albă
              arata bine si lumina bine, dar cred ca e problema la tip, si la fel daca il opreste politia si observa diferenta
              Last edited by panselin4; 8 February 2019, 07:41.

              Comment


              • Ilegal (cred eu) e să schimbi (modifici) becurile din faruri faza lunga/scurta și/sau ceata. Nu cred că se vor lega de drl-uri.

                Comment


                • Eu stiam ca inclusiv la pozitii nu ai voie sa umbli si sa schimbi

                  am auzit ca urmeaza si pe dacia, din fabrica, sa vina cu faruri full led, si stopuri cu led, pe modelele full

                  Comment


                  • Panselin4, ar fi bine daca informatiile tale legate de farurile full led sa se adevereasca.

                    Comment


                    • Asa mi a zis un coleg a cărui mama lucrează la mioveni
                      am inteles ca fac diferite teste cu asa ceva, cu tehnologie de la renault
                      acum ramane de vazut când se va concretiza
                      si ceasurile digitale de pe noul clio vor fi disponibile în viitor pe gama dacia, dar când anume ramane de vazut

                      Comment


                      • La ITP scoți ledurile de la drl și pui becuri clasice, altfel ți-l respinge. În fine, daca politia și-ar face treaba, nu ar mai exista astfel de întrebări pe forum. Mai rău, ca mulți pun xenon și bate în bălării, care te orbesc noaptea.

                        Comment


                        • Exact. Plin de manelisti cu lupe, xenoane, proiectoare aprinse non stop "ca da bine pa' masina". Politia nu-si face treaba, ITP se ia cum se ia, etc.

                          Comment


                          • Au aparut acele "filtre" pentru gaura de acces aeroterma si pe AliExpress, vedeti aici
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Vad ca e pentru Lada Vesta linkul, am gasit intamplator acum 2 zile pentru Logan tot pe aliexpress:


                              Caut o protectie pt buza portbagajului la Logan 2 ph2. La chinezi am gasit la 70 lei plus transport 100 lei plus asteptat o luna jumatate, mi se pare cam mult... La noi exista? Am gasit doar pt logan 1 pe oox, pe forumuri... Are cineva idee?

                              Comment


                              • Mocheta modelată cu fierul de călcat și lipită sau prinsă în clipsuri dacă permite.
                                Logan 0.9 TCe 2018

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google