Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vă mulțumesc frumos.
    Last edited by 77sky; 1 October 2020, 20:18.

    Comment


    • Mi-a facut o mare placere sa citesc toate aceste posturi. Toata stima si consideratia pentru dumneavostra (dar si ceilalti colegi)!

      Comment


      • Cel mai in etate coleg de forum, da " lectii de viata" tineretului intrat in letargie. Felicitări "bunelule", sa ne trăiești si sa ne bucuri " batranetile " mult timp de aici încolo!




        Comment


        • SL Black and white 2018, dupa a doua revizie la 26xxx km i-am montat farurile de renault logan de rusia. 700 lei au costat farurile si se vede diferenta de calitate intre ledurile de logan normal si cele de renault
          You do not have permission to view this gallery.
          This gallery has 1 photos.
          Semințele acelaș gust are.

          Comment


          • De unde ai cumpărat farurile colegu?

            Comment


            • Originally posted by Seba View Post
              eu am vrut acum doi ani sa-mi iau duster, si mi-au zis ca nici nu se pune problema sa montez eu tubulatura aia si nici ei, ca nu se mai face si ca doar masinile scumpe au asa dotari. un duster de 21000 de euro o fi ieftinitura in opinia lor, dar tot ei vindeau in 2006 loganuri cu respectiva tubulatura instalata, sau macar vindeau kitul in reprezentanta. dupa 15 ani n-au reusit sa repuna pe masina o dotare care exista pe logan de 8000 de euro, acu 15 ani?
              Garantez eu ca au; dar ei ( INCA ) nu au habar ce vand...

              Ca exemplu, la cei care au clima auto pe Duster, ai sus, pe langa plafoniera, 2 chestii suplimentare. Marea reprezentanta nu avea habar ce sunt alea de sus... Pentru cei care sunt curiosi, e vorba despre microfonul de la MediaNav si senzorul de habitaclu pentru clima auto. Alta reprezentanta nu stia sa demonteze cotiera din fabrica, mai exact nu stia unde e siguranta respectiva. In ambele cazuri, daca se facea o minima cercetare a documentatiei ( 5 minute ), se lamureau.

              Dar b0$$, noi nu stie citeste ! Asa face toate !

              Comment


              • Am gasi timp sa montez mocheta si pe capota portbagajului, sub aceasta fiind montate materiale insonorizante
                acum am mochetat tot portbagajul, inclusiv tabla de pe spate stopurilor si buza portbagajului, cea mai expusa zona la zgarieturi
                You do not have permission to view this gallery.
                This gallery has 3 photos.

                Comment


                • Astazi am fost la o firma de tapiterie auto si mi-am montat (100lei) cotiera originala pe care am achizitionat-o de pe olx (250 lei). Nu am rezolvat inca cu montajul tubulaturii de ventilatie pentru pasageri spate, nu am gasit cine sa mi-o monteze.

                  Comment


                  • Poti oferi un link pentru aceasta cotiera? Este cea cu prindere pe spatarul scaunului?

                    Comment


                    • Nu stiu sa pun link dar caut-o pe e m a g, costa 284 lei transport. inclus. Este cea cu montaj pe pe spatarul scaunului. Are cod original Renault! Fata de cea "de uzina" sau "de reprezentanta" are un mic spatiu de depozitare si este (cam!) la jumatate de pret! Se asorteaza cu tapiteriile noastre (am si eu sandero stpw cu easy-r!). Am montat-o in reprezentanta, 70 lei cu demontarea scaunului (e mai usor asa de prins la loc tapiteria). Se regleaza si inclinarea pe verticala, asta n-am vazut la cea tip cfr!

                      Comment


                      • Tot pe aceea am montat-o si eu. E foarte ok. E usor de montat. Trebuie doar sa inlocuiesti cateva cleme de metal cu coliere de plastic.

                        Comment


                        • Am montat mocheta în buzunarele portierelor
                          am tăiat pe dimensiune si le am lipit cu banda dublu adeziva
                          stau pe pozitie foarte ok așa lipite
                          You do not have permission to view this gallery.
                          This gallery has 2 photos.

                          Comment


                          • asta e o treaba buna sa nu mai faca atata zgomot!

                            Comment


                            • Azi am montat conducte incalzire habitaclu pentru pasagerii spate.
                              Cu ocazia demontarii scaunelor si a tunelului central, am tras fir + de la bricheta pentru a alimenta multiplexorul.
                              Am cumparat si un prelungitor cablu adaptor 2 In 1, OBD2 ca in foto atasat.
                              Mufa obd originala a ramas in spatele mufei mama a prelungitorului, ambele fiind fixate pe pozitia initiala in torpedou.
                              Nu am vrut sa am multiplexorul alimentat permanent.
                              Am si plafoniera noua

                              Stie cineva ce rol au lamelele de pe capacul mufei OBD ce fac legatura intre cei 2 pini ai mufei OBD cand capacul e pus? (a se vedea ultima poza)

                              You do not have permission to view this gallery.
                              This gallery has 19 photos.
                              Last edited by mirceammd; 23 October 2020, 21:15.

                              Comment


                              • Demontarea scaunelor pentru montarea tubulaturii pentru pasagerii spate e overkill.
                                Multiplexorul trebuie alimentat permanent, intră singur în sleep - valabil pentru cel original, clona nu intră în discuție.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google