Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Le poti monta tu, nu este prea complicat. Colegul epuru a facut un mini tutorial cu poze in postul 1196, pagina 78.

    Comment


    • Am văzut cum se face, dar dacă as putea plăti pe cineva pe care a mai făcut asta.

      Comment


      • Mi se pare corect, omul vrea sa plateasca, fiecare ....cu ce are!
        ...încearcă pe olx!
        Last edited by alex1ioan; 25 September 2020, 22:45.

        Comment


        • Pai vrea sa plateasca pentru montajul tubulaturii dar doreste sa faca singur cateva activari de functii cu programe de diagnoza. Este un echilibru.

          Comment


          • Una implica click-click cealaltă tot felul de activități cu capul în jos pe sub scaune și stat în genunchi pe lângă masina...
            Și apoi operația pe care o fac eu în 3 ore, cineva cu experienta o va realiza intr o ora, fără sa rupă nici o clema sau alte minuni.
            Ma pot deplasa pe raza județelor menționate pentru instalarea tubulaturii.

            Comment


            • Una implica click-click cealaltă tot felul de activități cu capul în jos pe sub scaune și stat în genunchi pe lângă masina...
              Și apoi operația pe care o fac eu în 3 ore, cineva cu experienta o va realiza intr o ora, fără sa rupă nici o clema sau alte minuni.
              Ma pot deplasa pe raza județelor menționate pentru instalarea tubulaturii.

              Comment


              • Montarea tubulaturi durează cca 30-40 minute.

                Comment


                • Originally posted by valioglu View Post
                  Daca strangi prezoanele jantelor la 105 Nm le desfaci usor si nu rupi cheia. Daca strang ciobanii de la vulcanizare cu pistolul cu impact normal ca rupi tubulara din dotare. Am rupt doua prezoane la VW in fuzeta la desfacere dupa 8 luni de la montare cu pistolul pneumatic.
                  Nu cheia e de vina in general.
                  Fratele meu la Golf, nu i-au strâns bine roata cei de la vulcanizare și i s-a desfăcut pe drum. El a auzit o bătaie și în drum spre service i-a căzut, janta de aluminiu și cauciucul s-au rupt, bine că nu a făcut vreun accident. Apoi a rupt un prezon, cred că le-a strâns prea tare după pățania avută.

                  Comment


                  • Si click-click implica ceva "activitati" ce pot dura chiar mai mult de 30-40 minute.
                    Apoi si click-click necesita putina "experienta" si se pot produce "stricaciuni" daca "imbunatatirile" nu se "executa" conform (chiar daca atat programele cat si softul masinii au cateva nivele de protectie).
                    Dar nu detaliez si nici nu intru in polemica, doar am mentionat asta.

                    Comment


                    • La mine prima data a durat cam 1h, fiind decembrie, un pic rece, apoi la un prieten a mers repede, în 30 de minute a fost gata, cu tot demontat/montat cotiera.

                      Comment


                      • Salutare stimate Gabrielt, și eu sunt interesat de procurarea acestor tubulaturi. Te rog frumos, un link, o adresă, un tel. o persoană de contact ceva.. Eventual nu mesaj PM. multumesc frumos.

                        Comment


                        • Le-am comandat la reprezentanta și le-au adus în 3 zile.
                          Last edited by 77sky; 27 September 2020, 10:46.

                          Comment


                          • Păi, atunci e simplu, tot ei sa ti le si monteze si ai scapat de stres, am auzit ca ăștia le montează în 10 min.
                            Last edited by alex1ioan; 27 September 2020, 08:05.

                            Comment


                            • Oficial, pentru montare tubulatură pasageri spate,se scot scaunele și mocheta cu manopera aferentă.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Cred ca doar dacia livrează fără acest accesoriu.
                                Acum se lauda de acest confort inclus!
                                În anul 2000 aveau mașinile dotări, care nu le are dacia în standard acum, în anul 2020.
                                Asta e, au făcut economie la acest accesoriu, sau la becul din portbagaj!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google