Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru cine doreste urc o arhiva pe: https://gofile.io/d/oAq24B
    Contine proceduri de diagnosticare diverse motorizari, scheme electrice, manual MediaNav, manuale de service X90 si unul pentru masina mea (X52, B8AJ, 2017), probabil unele dintre ele le-am mai oferit dar nu le mai ”triez”. Am mai extras si oferit unor colegi ”calupuri” pentru X52 diferite monitorizari dar din pacate le-am sters, prelucrarea altora ia ceva timp, probabil le voi urca poate in arhive viitoare. Asa cum am mai scris pentru X52 nu mai sunt pe sectiuni ca cele vechi, sunt fisiere pe operatii, sunt in engleza, unele mai contin si unele inadvertente, pentru masinile mai noi sunt si mai greu de gasit, etc. Insa eu le-am considerat utile, am invatat multe lucruri din ele (chiar si din unele pentru alte modele), plus ca in cazul unor reparatii sau imbunatatiri (subiectul topicului acesta) pot constitui un bun ”punct de plecare” (mai ales cand unele lucruri se fac pentru prima oara). Un bun exemplu cred ca ar putea fi si postul #6466 https://www.loganclub.ro/forum/forum...27#post3658627 , schemele electrice descarcate de coleg l-au ajutat in montarea geamurilor electrice (desigur insa ca importante au fost cunostintele, tehnicitatea si indemanarea sa).
    Cine nu doreste, le considera inutile, etc.....e simplu: le ignora, nu le descarca,... si cu asta-basta.

    Toate cele bune! (si imbunatatiri cat mai multe si utile)

    Comment


    • Eu multumesc mult. Cine stie cand sunt de folos!

      Rar gasesti persoane dezinteresate si ma bucur ca am gasit pe acest forum in persoana colegului Gil !

      Comment


      • Bun, si de unde "chedere suplimentare la portiere"?. RO sau .CH?

        Comment


        • Acestea montate ieri sunt din china de pe ali....
          cele montate mai demult sunt din dedeman

          Comment


          • Originally posted by panselin4 View Post
            Am montat chedere suplimentare la portiere, protecții la oglinzile exterioare, și protecție la bara spate
            Salut! Pe unde se mai scurge apa de pe luneta,daca ai pus protectie la bara din spate? Intreb doar.
            Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

            Comment


            • Tot pe acolo pe unde se scurgea și inainte, nu obtureaza cu nimic
              chiar am probat când am spălat luneta la benzinărie

              Comment


              • Am inteles.Multumesc pentru raspuns.Numai bine!
                Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                Comment


                • Am montat 2 carlig în portbagaj
                  și protecții la muchiile aripilor ,la roți, gen steapway
                  Attached Files

                  Comment


                  • De unde ai luat protectiile?

                    Comment


                    • RON 21.80 40%OFF | Universal Fender Flare Car Wheel Eyebrow Protector Lip Wheel-arch Trim Arch Extenders Decorative Scratch Proof Black Rubber https://a.aliexpress.com/_mKylsnX

                      Comment


                      • Salutare,
                        Unde gasesc si eu mocheta in buza portbagajului?
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by panselin4 View Post
                          și protecții la muchiile aripilor ,la roți, gen steapway
                          Vezi ca sa nu facă rugina. La Logan 1 patise Dsign și inca cineva de pe forum. Curata bine înainte, pasajul rotilor sa il cureti + antifonat.

                          Comment


                          • Afecteaza masina schimbarea volanului de pe un Logan 2015 cu volanul in 3 spite ?
                            Am inteles ca o spira poate face trecerea claxonului pe volan si ca pot fi activate si celelalte functii.

                            Montarea volanului + spira pentru claxon ( fara functii ) poate afecta masina in vreun fel ?

                            Comment


                            • Nu afectează. Schimbă liniștit.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google