Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vizita la RAR, se verifica in baza de date, se scrie in CIV la rubrica Mențiuni. Cred că te va costa ceva, dar puțin.
      Pentru a completa în cartea de identitate a vehiculului (CIV) alte dimensiuni de anvelope şi jante ce pot fi montate opţional și sunt menţionate în documentele de omologare de tip a vehiculului pentru un anume tip de autovehicul, trebuie să prezentaţi vehiculul la una dintre reprezentanţele RAR pentru identificare și pentru efectuarea verificărilor necesare […]

    Comment


    • Originally posted by panaitmircea View Post
      Buna ziua,
      Problema este ca in cartea tehnica si in talon am doar anvelope 185/65/15 trecute.
      În CIV la rubrica mențiuni ce scrie?
      Logan 0.9 TCe 2018

      Comment


      • Dacă tot am schimbat personal roțile de iarnă cu cele de vară, cu cricul mașinii, am golit un tub mare de antifon cauciucat la oalele roților, în special la cele din spate, pe lângă protecțiile de plastic
        am spălat inițial mașină si acele zone în special, iar după uscare am degresat
        acel antifon are si proprietăți insonorizante
        You do not have permission to view this gallery.
        This gallery has 3 photos.
        Last edited by panselin4; 26 April 2020, 14:18.

        Comment


        • Am făcut și eu ceva îmbunătățiri la loganul sl plus 0.9TCe, 2018,euro 6:leduri la plafonieră, lampă stop lunetă, lămpi număr, marșarier, poziție/frână, covorașe tip tăviță, tăviță portbagaj, carlige bagaje portbagaj,cheder capotă motor, tubulaturi incalzire pasageri spate, senzori parcare digital dynamic ps411, activare cb, pavele temperatură apă, pilot automat/limitator viteză (user torquemada), Acum după ce motorul s-a mai lăsat, urmează remap stage1, 15CP. Am vorbit cu baiatul, urmează să vină in București în a doua jumătate a lunii mai. Cine dorește detalii în mesaj privat.
          Attached Files

          Comment


          • Vezi poate reusesti sa strici motorul. Si asa mi se pare mult 90 de cai din cilindreea aia de drujba.

            Comment


            • Îmbunătățirile sînt ok
              carlige bagaje in portbagaj aș monta si eu, dar le as monta cumva fără să dau găuri

              Comment


              • @valioglu,nu se strică motorul, am facut și la 1.2 16v, cu remap face să fie mai plăcut condusul, motorul este mai elastic să zic așa.

                Comment


                • La 1.2 aspirat practic nu exista remap. E pierdere de bani pe nimic. Nu prea ai ce sa modifici la motorul acela din soft. Nu va lua aer mai mult si nu vei putea injecta mai multa benzina. Se mai poate modifica momentul aprinderii, dar nu castigi mai nimic. E doar placebo.
                  La 0.9 e alta treaba. Are turbina care poate impinge mai mult aer in cilindri. Dar nu cred ca merita riscul. Motorul e mic si e oricum impins destul de mult. Plus ca merge destul de bine si asa.
                  Sunt banii tai, dar eu sunt convins ca il va afecta si o sa ajungi destul de repede sa il strici.

                  Comment


                  • Daca faci test dyno inainte si dupa remapare e ok, stii si tu pe ce ai dat banii ..! Sau "baiatul" nu garanteaza nimic, decit ia banii si te lasa pe tine sa faci tu probe pe sosea ?

                    Comment


                    • Fiecare face ce dorește cu mașina lui, dezvoltarea acestui subiect nu-și are rostul deoarece a fost discutat de multe ori cu păreri pro și contra.

                      Comment


                      • Ai dreptate, e ca la biserica, crede si nu cerceta .
                        Doar unul da teapa, celalalt o ia
                        Si cu banii la fel .

                        Comment


                        • Daca zici ca ai facut remapare la 1.2 e evident ca nu stii de fapt pe ce arunci banii. Dar asa cum ai zis tu, sunt banii tai si ii prapadesti pe ce vrei.

                          Comment


                          • Mike 5, ce coborâre interior ai cumparat? Pune poze și cu cel de la sofer.
                            sigpic
                            Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

                            Comment


                            • Scuze, covorase am vrut să spun.
                              sigpic
                              Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

                              Comment


                              • Covorasele și tavita portbagaj (sunt rusești) le am cumparat online de la o firmă din Pitești, nu i mai știu numele. A trebuit să le decupez eu la suportul de pahar din spate și la maneta deschidere apărătoare buson benzină.
                                Attached Files
                                Last edited by mike-5; 3 May 2020, 11:56.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google