Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Maiorul1230 View Post
    Sunt proaspat posesor a unui Logan MCV 0.9 TCe la care nu am cauciucuri de iarna, am cauciucuri de vara cu janta Otel+capac....ma gandeam sa-mi cumpar din Sh jante de origine+cauciucuri ,jantele care doresc sa le cumpar cred ca sunt de pe prestige daca nu gresesc .
    https://www.olx.ro/oferta/roti-jante...tml#660479fd25 -> este corect pretul de 1400-1500 jante+cauciucuri iarna ,s-au la 1000 de lei doar jantele ?

    Nu fac reclama doar vreau sa va arat exact modelul jantei .
    .
    Alea sunt jantele de serie din Pack Look (jante aliaj+geamuri spate) doar pe Laureate X52 ph1.



    O jantă era 773 RON(tva inclus), faci calculele pentru x4
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Salut
      Sfatul meu este sa va luati jante de tabla pe 15 noi, capace plastic si anvelope de iarna noi 185 65 R15. Eu asa am procedat fiind in aceeasi situatie ca si dvs. Cost total aproximativ 1400ron, inclusiv pus pe jante, echilibrate si puse pe masina. Tineti cont ca iarna conditiile meteo sunt mai vitrege si jantele de aliaj se deterioreaza in timp dupa cateva ierni. Bafta!

      Comment


      • Bineinteles ca as fi pus cauciucurile de iarna pe actualele jante de tabla si cele de vara(care le am deja) le as muta pe jantele cumparate.....


        Originally posted by t0rquemada View Post

        Alea sunt jantele de serie din Pack Look (jante aliaj+geamuri spate) doar pe Laureate X52 ph1.

        https://www.loganclub.ro/forum/lucru...76#post2191476

        O jantă era 773 RON(tva inclus), faci calculele pentru x4

        Sa inteleg ca este o afacere bunisoara sa cumpar aceste jante la 1400-1500 si mai ales ca le primesc deja cu cauciucuri de iarna ....
        Last edited by 77sky; 1 February 2020, 11:42.

        Comment


        • Am montat tpms ul pe mașină, este foarte ok
          arată presiunea si temperatura la fiecare roata individual, având ecran iluminat noaptea
          unitatea se încarcă ori solar ori prin usb
          Attached Files

          Comment


          • Originally posted by panselin4 View Post
            Am comandat un set de senzori tpms, având masina din primavara 2014 nu am sistemul pe mașină, eu zic ca este un sistem util pentru siguranța rutieră, mai ales că arata presiunea si temperatura anvelopelor individual si in timp real, spre deosebire de alte sisteme, inclusiv de fabrică
            când ajunge comanda voi reveni cu update
            Am gasit pe AliExpress dar sunt 2 variante la acest produs: interioare sau exterioare. De care ai pus?

            Comment


            • Hmm.... chiar frumoasa jucaria. Mi-ar placea daca as putea sa o montez langa stalp, sa fie mai plata.

              Comment


              • Am montat senzori externi la roți, nu senzori interni
                unitatea functioneaza si cu senzori interni, dar am optat pentru cei externi deoarece sunt mai usor de montat, si au oricum antifurt

                unitatea din bord este oricum destul de plată, am poziționat o eu momentan pe un suport

                Comment


                • Sa nu ai surprize sa se depresurizeze anvelopele. Supapa unui ventil este apasata in corpul ventilului de presiunea gazului interior si evident este un oring de cauciuc intre cele doua corpuri de metal. Presiunea gazului apasa atat de tare pe oringul de cauciuc si etanseizeaza perfect.

                  In cazul senzorilor externi, acestia, cred eu ca asa functioneaza, apasa pe capatul supapei, impingand-o inauntru si lasat aerul sa iasa pentru ca senzorul sa poata masura presiunea aerului. Probabil ca etanseitatea este asigurata de un pat de cauciuc aflat in interiorul capacului si care este strans prin filet de ventil. Alt principiu. Probabil ca vor tine doar maximum un an dupa care acel cauciuc strangulat atat de tare prin infiletare se va deteriora si va incepe sa scape aer.

                  Comment


                  • Dacă tot suntem la izolare
                    You do not have permission to view this gallery.
                    This gallery has 3 photos.

                    Comment


                    • Nu prea se înțelege

                      Comment


                      • Mda, are dreptate panselin4 , ar fi buna o explicatie!

                        Comment


                        • Leduri în mânerele de deschis ușa pe interior, se vede destul de clar în poze
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Originally posted by gecmc94 View Post
                            Sa nu ai surprize sa se depresurizeze anvelopele.
                            Nu scapa. Am avut eu pe o Solenza in trecut cativa ani ceva asemanator dar mecanic. Nu s-a desumflat nicio roata si am folosit cativa ani sistemul.
                            https://www.smartiz.ro/produs/senzor...caAlCWEALw_wcB

                            Comment


                            • Led in mânerul de deschidere. Soacră-mea nu reușea seara să deschidă ușa

                              Comment


                              • Led 0402 folosit.
                                You do not have permission to view this gallery.
                                This gallery has 2 photos.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google