Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pedala ambreaj cu senzor pentru CC se găsește ușor pentru 1,2 16v?

    Comment


    • Originally posted by abc View Post
      Ziceam ca este o modificare tehnica a masinii.
      Până controlează vinul la uzină se va lua de:

      -Folia de pe geamuri
      -Roțile de alte dimensiuni decât cele omologate
      -Luminițele de alte culori și/sau poziții a la USA
      -Martorii aprinsi din bord - aviz celor cu TPMS direct
      -Lipsă pachet legislativ în termen

      Pentru X52 ph1 cu D4F euro5, ambreiaj pe cablu:

      -pedală nouă de ambreiaj cu CCSL
      -pedală de ambreiaj cu CCSL din dezmembrări
      -modificarea pedalei existente
      Last edited by t0rquemada; 27 August 2018, 00:42. Reason: Automerged Doublepost
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Mulțumesc pentru lămuriri torquemada. Nu stiu dc cei la care m-am interesat au ajuns la 1200 Ron si e vorba de 2 persoane diferite care n-au legătură unul cu celălalt...

        Comment


        • Originally posted by t0rquemada View Post
          Până controlează vinul la uzină se va lua de:

          -Folia de pe geamuri
          -Roțile de alte dimensiuni decât cele omologate
          -Luminițele de alte culori și/sau poziții a la USA
          -Martorii aprinsi din bord - aviz celor cu TPMS direct
          -Lipsă pachet legislativ în termen
          Total de acord ca cel putin in prezent aceasta modificare nu o sa ridice probleme la ITP. Dar asta nu inseamna ca este legala! Eu stiu multe cazuri in care ITP-ul a fost trecut fara probleme desi masina nu avea trusa medicala, extinctorul in termen si/sau al doilea triunghi. De regula se verifica: seriile, directia, franele, poluarea, luminile, aspectul si daca sunt ok se trece. Nu se face niciunde o verificare ca la carte. Doar daca ajungi la RAR...

          Comment


          • Înainte să mai venim cu idei de 2 lei, ne cumpărăm un X52, X79ph2 sau un XJD (dacă tot ne dăm cu părerea) studiem, comparăm o mașină fără CCSL din fabrică cu un care are CCSL, facem un retrofit la cea fără CCSL și le comparăm din nou - ambele vor funcționa/arata exact așa cum a vrut producătorul, nimic în plus nimic în minus

            Repet, cei care vor ccsl sunt cei din categoriile 1 și 2, cei din 3 sunt mai "speciali"

            1.- nu ai bani la achiziție, deci te limitezi la strictul necesar - ccsl-ul va fi un upgrade
            2.- ai bani, dar nu vrei să aștepți iei mașină de pe stoc - ccsl-ul va fi un upgrade
            3.- ai bani, vrei să aștepți fabricarea mașinii dar nu vrei ccsl "că nu ai unde să mergi" - perfect, păstrează-ți opinia pentru tine
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • CCSL categoric este un upgrade. Poate "Cruise Control" nu te ajuta asa mult fara autostrada (desi pe drumuri libere poate fi folosit si in afara autostrazii) dar Limitatorul sigur e un must have.

              @abc, cat timp modificarile sunt identice cu cele de fabrica nici RAR nu comenteaza. Functia CCSL din ECU are rutine de protectie si daca vreo componenta nu e instalata corect acesta nu functioneaza sau se dezactiveaza.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Cred ca depinde de optiunea fiecaruia...Limitatoruld e viteza mi-a fost de folos vreo 2 zule dupa ce am scapat la mustata de un radar.

                Pnetru mine, CC a fost doar o chestie ca sa nu am niste butoane acoperite cu plastic (dintr-o frustrare mai veche). Sunt sigur ca sunt muti oamen care folosesc CCSL insa eu...nu prea o fac.

                Comment


                • Eu folosesc tot timpul limitatorul. E mai ergonomic la condus, mai ales cu cutie automata. Pe langa faptul ca respecti limitele legale, iti relaxeaza si piciorul drept.

                  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Cati km faci pe an? Eu fac vreo 11-12 k (cu mașina personala).
                    Daca faci km prin oras și pe centura nu prea ajuta...

                    Comment


                    • Cum tot nu prea am ce sa mai fac [emoji39], am zis sa schimb plasticul de la bricheta pe rosu si sa am si o luminita acolo [emoji16].
                      Acum sa vina bricheta peste 2 luni [emoji1].776690701-751519381.jpeg

                      Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Super. Pe langa asta, mai poti monta o lumina auxiliara in consola centrala. Ajuta noaptea cand vrei sa vezi unde pui paharul si nu deranjeaza la mers. Se cupleaza la mufa de bricheta (care se desface), fara sa tai cablajul. Poze + mult discutatul cheder la compartimentul motor.

                        Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                        Comment


                        • Alt model am eu [emoji39]. Pe My Ride la Albastrel gasesti mai multe.tapatalk_1535777096181.jpegtapatalk_1535777108088.jpeg

                          Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Chiar arata bine. Eu am mers pe rosu ca sa nu ma deranjeze prea tare la condus, da' se pare ca nici pe alb n-ar fi deranjant.
                            Pe cea veche pusesem un albastru neon. Si ala a fost ok.
                            O sa arunc un ochi pe site, poate gasesc ceva...

                            Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              Azi Sandero a primit TdB nou, achiziționat din târg cu 120 de lei, de acum pot beneficia de temperatura motor și date complete de consum din Ecoscore. De asemenea a fost actualizat și Medianav cu 4.1.0 Menavrus și este disponibilă funcția mirror link. Mulțumesc lui Bogdan pentru ajutor.
                              Salut! As dori mai multe informatii despre acel TdB pentru ca as vrea sa-mi cumpar la asa un pret.

                              Comment


                              • Readuc in discutie carenajul rotilor spate. Ce mai stiti? Unde se mai gaseste? Intr-un timp era o problema cu novline.

                                Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google