Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Azi am sunat la reprezentanta de unde am luat masina pentru a-mi face un deviz estimativ cu costul montarii unui carlig de remorcare la masina din semnatura...am ramas socat...aproximativ 1600 lei cu tot cu manopera. Oare astia chiar nu-si dau seama ca dupa perioada de revizii obligatorii la ei nu ii mai viziteaza clientii??? Jaf la drumul mare....

    Comment


    • Pai numai modulul ala CAN e vreo 500 de lei pe site-ul lor.
      Si eu am vrut carlig ptr suport de bicicleta. Am abandonat ideea.
      Cred ca torque povestea ca are....insa nu sunt sigur. Nu ar strica sa vorbesti cu el. Insa parca tot el spunea ca se dau niste gauri in tabla si...trebuie avuta grija cu garantia.

      Comment


      • Cei de la reprezentanta mi-au spus ca pot sa le duc eu carligul nou fiind si la ei platesc doar manopera insa daca este vorba de gauri in tabla...mai astept.

        Comment


        • Nu sunt sigur. Cred ca torque te poate lamuri. Mai sunt câțiva useri de la care putem obtine info prețioase: silviu, sadicul, planetara și inca vreo cativa. Poate îți răspund ei.

          Comment


          • @sebibv, l-ai uitat pe goagal si el e bun de multe ori.

            Daca e vorba de 8201555259, cel original, aici e manualul cu instructiunile de montaj: https://nofile.io/f/v4nMvWr3sdO/nm-attelage-k52-b.pdf

            Din ce ce vede acolo gaurile exista deja, se poate verifica. Doar scutul de plastic din fata tobei de esapament trebuie putin decupat.

            Dar asta e strict pentru carlig si suportul de fixare.
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • Sa ne traiesti Silviu [emoji106], daca o sa mai ajung prin Timisoara poate ne vedem la o bere [emoji846]

              Comment


              • Maine trec pe langa Targu Jiu; merg la socri sa-mi recuperez copii si sotia. Dar din pacate doar pe langa :-) poate alta data.
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • Eeee, pastram legatura [emoji846], drumuri bune sa ai.

                  Comment


                  • 1. găurile există
                    2. trebuie curățată vopseaua până la tablă
                    2a. se aplică IMPRESIE FOSFATANTA I- ALPHA 1L + DILUANT REACTIV I-ALPHA 1L
                    3. trebuie decupat scutul de noxe

                    2+3 = pierdere de garanție la tablă
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Multumesc @tOrquemada, una peste alta mi se pare ciudata ca montat in reprezentanta se pierde garantia la tabla.

                      Comment


                      • Originally posted by t0rquemada View Post
                        1. găurile există
                        2. trebuie curățată vopseaua până la tablă
                        2a. se aplică IMPRESIE FOSFATANTA I- ALPHA 1L + DILUANT REACTIV I-ALPHA 1L
                        3. trebuie decupat scutul de noxe

                        2+3 = pierdere de garanție la tablă
                        Sunt curios daca faci montajul carligului, si iti rugineste aripa din fata, comenteaza? e o tampenie daca se intampla asta ...

                        Comment


                        • eu cred ca daca faci lucrarea in regie proprie pierzi garantia la tabla, nu daca se ocupa cei din reprezentanta.

                          Comment


                          • Înainte să mai veniți cu idei de astea citiți condițiile de garanție
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Azi Sandero a primit TdB nou, achiziționat din târg cu 120 de lei, de acum pot beneficia de temperatura motor și date complete de consum din Ecoscore. De asemenea a fost actualizat și Medianav cu 4.1.0 Menavrus și este disponibilă funcția mirror link. Mulțumesc lui Bogdan pentru ajutor.
                              Attached Files
                              Last edited by 77sky; 23 August 2018, 19:10.

                              Comment


                              • Cum se monteaza acel tbd? Implica riscuri?
                                Parca citisem pe aici....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google