Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu la portbagaj niciodata n am deschis cu cheia... si pe mine m ar interesa un butuc fals ceva...
    laureate 1.5l, albastru marin

    Comment


    • Avea userul @ghiaurul butuc fals!
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • avea, dar nu pt portbagaj.
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • Dar cum mai apesi pe el? E diferit la mcv?

          Comment


          • Daca iti pui butuc fals trebuie sa fie gandit altfel sistemul, sa ai ceva care sa actioneze in locul apasarii butonului.

            Comment


            • @valioglu si @silviu - va multumesc pentru sfaturi, o sa tin cont de ele.
              sigpic

              Comment


              • Are cineva niște poze cu drl led și nightbreak-uri?
                Mie nu imi place cum ar vad becurile clasice (galbene) + led.
                Stiu ca 150 de lei nu e o investiție serioasa dar as vrea sa vad cum se vede.....

                Comment


                • Sandero 2 ph1...drl led t20 p21w/5w, faza scurta osram nightbreaker laser h7

                  Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Desi e mai veche observatia o expun acum(am mai mult timp): cand deschideti usile fata si priviti la aripa fata in interior intre aripa si stalpul din fata usii se vede marginea aripii. Intre aripa si stalp e pus un fel de polistiren(ca cel subtire care se monteaza sub parchet) si care nu pare prins in nici un fel. Destul de ciudat. Cam cea mai ieftina si deranjanta chestie observata de mine pana acum. O sa incerc si niste poze cand pot.

                    Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Da știu și eu despre ce este vorba. Prima dată am văzut la un duster așa ceva. Din ce am înțeles ar avea rol antifonic si probabil este lipit cu un fel de bandă dublu adezivă ca altfel n-ar sta așa pur si simplu

                      Comment


                      • Am impins in el si se misca. Si daca e prins e din loc in loc si e foarte moale. Sunt curios cat bine face acolo prins neetans si adunand mizerie in spate. Mizerie care nu stiu cum iese.

                        Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                        Comment


                        • Da intradevar se mișcă...cred că are rol si de mascare ca altfel ar fi un gol foarte urat între stâlp si aripă ceea ce la vechiul Logan nu era. Reducere de costuri dusă la extrem...Cum spunea un bătrân Ctc-ist din Dacia pentru că am avut ocazia să petrec câțiva ani acolo, calitatea mașinilor a scăzut drastic începând cu 2012. Au crescut confortul si dotările în detrimentul calității pentru a se
                          incadra în costuri dar acesta este un trend general la constructorii auto nu numai la Dacia

                          Comment


                          • Un sfat prietenesc. Lasati polistirenul ala asa cum e este. Nu este prins si nici lipit. Eu l-am impins in prima luna in partea de sus vreo 10-15 mm si asa a ramas. Am incercat sa-l aduc la loc si mi-am murdarit degetele cu substanta aia de protectie impregnata peste tot.

                            Comment


                            • Daca e pus "polistirenul" acolo, de ce vreti sa-l dati la o parte?
                              Demontati carenajul rotii si poate intelegeti de ce sau pentru ce a fost pus acolo.

                              Comment


                              • Nu am zis ca vreau sa-l scot. Ba chiar dimpotriva, problema era ca nu stiu cat o sa reziste acolo asa doar asezat asa, neprins. Adica chiar e treaba de "bataie de joc". Macar lipit cumva

                                Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                                Daca tot e doar un amarat de polistiren

                                Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk
                                Last edited by Marius Ile; 28 July 2018, 19:49. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google