Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ideea este daca ai aparat de masurare fiindca exista posibilitatea sa iti consume mai mult si sa dai uch ul peste cap. Pt led urile normale nu exista riscul sa consume mai mult si daca le adaugi o rezistenta, chiar este recomandat una mica de 100-150 Fiindca le maresti durata de viata.

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Comment


    • La mine unul din ledurile de la numar face ca stroboscopul..palpaie..Banuiesc ca e dus si e bun de aruncat,nu?
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • Ceva de genul [emoji16]
        Eu am folosit in toata masina led de sus , la nr am folosit rezistente de 1.5k ( la fiecare lampa) pt a le reduce puterea. Nu vreau sa lumineze precum farul, doar alb si aproape aceasi intensitate precum cel original

        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

        Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

        Cum nu se gasesc.

        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
        Last edited by dl_dr25; 10 July 2018, 12:54. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Tocmai am aflat ( citind in stanga dreapta) ca daca stii apasat 10 secunde pe butonul de blocare automata , se activeaza blocarea automata a masinii dupa plecare ( dupa ce depaseste viteza de 10 km / h.

          poate s-a discutat , dar nah a trebuit sa mentionez asta

          „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

          Comment


          • Gasesti aceasta informatie si in manual.

            Comment


            • din pacate trebuie sa recunosc ca am facut rezumatul manualului (stiu ca nu e OK), mai multe informatii am aflat citind pe net diferite forum-uri.

              (scuze de off topic)

              „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

              Comment


              • Originally posted by Qberk View Post
                Tocmai am aflat ( citind in stanga dreapta) ca daca stii apasat 10 secunde pe butonul de blocare automata , se activeaza blocarea automata a masinii dupa plecare ( dupa ce depaseste viteza de 10 km / h.

                poate s-a discutat , dar nah a trebuit sa mentionez asta


                Postul #1 de aici



                Atenție la data postării
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Torque, in postul ala scrie "Pentru a bloca deschidere din interior a portierelor se folosesc acele blocatoare aflate muchia portierelor." Care sunt blocatoarele alea?

                  Comment


                  • Toate masinile le au la usile din spate. Sunt sub incuietoare pe marginea usii.

                    Comment


                    • Mersi, n-am remarcat pana acum...

                      Comment


                      • Stiti pe cineva care a schimbat turbina pe 0.9 indiferent de marca Renault / Dacia ? As vrea sa imbunatatesc acel dat in nas si sa ajung mai sus cu poneii ( macar 130 )

                        Comment


                        • La 130CP, 0.9TCe, ai pretentia sa te tina motorul cat o etapa de raliu, sau vrei mai mult?
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • Originally posted by darksun View Post
                            Stiti pe cineva care a schimbat turbina pe 0.9 indiferent de marca Renault / Dacia ? As vrea sa imbunatatesc acel dat in nas si sa ajung mai sus cu poneii ( macar 130 )
                            Cred ca trebuie sa te gandesti la alt motor daca vrei 130 CP! Adica un alt motor atasat unei alte masini!
                            P.S. Turbina la 0.9 este atasata galeriei de evacuare deci e putin probabil sa poti monta una mai mare.
                            Last edited by DannyMC; 15 July 2018, 21:42.

                            Comment


                            • 130 Renault obtine pe 1.2....

                              Comment


                              • Se obtin si 130 cp din 0.9
                                Si turbina este corp comun cu galeria de evacuare nu este atasata
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google