Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Singur nu se misca daca-l lasati in pace. Rezista, de ce n-ar face-o? Este destul de bine presat acolo dar daca bagati degetele fara niciun sens, asa ca mandea, o sa-l deplasati. I-am zis polistiren pentru ca asa mi-a fost mai simplu, voi puteti sa-i spuneti cum vreti.

    Comment


    • Pai polistiren il numisem si eu pt ca asta cred ca este.

      Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

      Comment


      • Originally posted by Marius Ile View Post
        Desi e mai veche observatia o expun acum(am mai mult timp): cand deschideti usile fata si priviti la aripa fata in interior intre aripa si stalpul din fata usii se vede marginea aripii. Intre aripa si stalp e pus un fel de polistiren(ca cel subtire care se monteaza sub parchet) si care nu pare prins in nici un fel. Destul de ciudat. Cam cea mai ieftina si deranjanta chestie observata de mine pana acum. O sa incerc si niste poze cand pot.

        Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk
        asa e si la marci mai de prestigiu.... ca un mic exemplu un passat 2017...
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • Despre reduceri de costuri si calitate nu discut. Sunt general valabile.

          Daca nu citeam aici habar nu aveam de polisterenul asta.
          Un sfat prietenesc. Lasati polistirenul ala asa cum e este. Nu este prins si nici lipit. Eu l-am impins in prima luna in partea de sus vreo 10-15 mm si asa a ramas. Am incercat sa-l aduc la loc si mi-am murdarit degetele cu substanta aia de protectie impregnata peste tot
          E un sfat bun.

          Eu nu l-am bibilit pe Sandrica. Acum i-am pus doar un cheder motor (multumesc colegilor pentru informatii) si o camera DVR iefttina (dar i-si face treaba).

          In rest, daca nu ma deranjeaza nu ii caut in coarne, dar totusi il tratez asa cum trebuie. Eu il multumesc pe el, si el pe mine.

          Comment


          • Am vazut si eu cand am spalat-o(stau la curte si la spalare folosesc doar jetul din peco, restul acasa) si am sters marginile usilor si zona balamalelor. Eu nu cred ca rezista acolo mai mult de 5 ani. Si cand o cadea sa nu scoatem namol si rugina cu pumnul din spatele lui

            Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

            Comment


            • Iti garantez eu ca rezista cel putin 5 ani
              sigpic

              Comment


              • @Gil26,

                Cum se numeste chederul cumparat? Are vreo denumire mai speciala? Sau merg si cer chederul pentru usa de 1310.

                Merci

                „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                Comment


                • Cheder pentru Dacia 1300, sub acest "cod" am gasit si eu..doar ca nu era pe stoc, am achitat si l-am primit dupa doua zile. Merita banii.

                  Comment


                  • Originally posted by Marius Ile View Post
                    Desi e mai veche observatia o expun acum(am mai mult timp): cand deschideti usile fata si priviti la aripa fata in interior intre aripa si stalpul din fata usii se vede marginea aripii. Intre aripa si stalp e pus un fel de polistiren(ca cel subtire care se monteaza sub parchet) si care nu pare prins in nici un fel. Destul de ciudat. Cam cea mai ieftina si deranjanta chestie observata de mine pana acum. O sa incerc si niste poze cand pot.

                    Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk
                    Alea au scotch cu lipici față-verso pe o parte, le lași în pace, e 17euro+tva/bucata
                    Attached Files
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Originally posted by CostiC View Post
                      @Gil26,

                      Cum se numeste chederul cumparat? Are vreo denumire mai speciala? Sau merg si cer chederul pentru usa de 1310.

                      Merci
                      Cauți cheder de usa de Dacia1310, aprox 2m
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Cam asa arata dupa montaj.
                        Tabla este faltuita la imbinarea dintre aripa si contraaripa, asa ca o sa insisti putin la introducerea chederului, dar merge (se si vede ca e indoit putin).
                        Si, dupa montaj, o sa vezi ca nu mai are niciun joc capota motor dupa inchidere.
                        Attached Files
                        Last edited by 77sky; 29 July 2018, 10:48. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • @ CostiC., Scuze ca nu am raspuns mai repede. Pe mine m-au ajutat colegii XanRO si Silviu. Acum ploua bine si nu pot face niste poze. Le atasasez pe cele facute de XanRO. Eu chiar am gasit la serviciu un cheder din asta (folosit la etansarea unor bazine). Am luat o bucata mica de model si proba. L-am gasit pe stoc intr-un magazin de piese auto. Eu am luat 3 metri (e cam 13 lei/metru). Mi-a ramas o bucata de vreo 50 cm. Are balonul (vezi poza cu sectiunea) mai mic decat cel de la lucru dar e OK.
                          Cred ca merita banii. Preia jocul mic al capotei si se pare ca nu mai intra atata praf.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Cred că o să aplic si eu metoda cu chederul vine foarte bine, până acum nu i-am dat importanta.
                            Încă o întrebare: are cineva idee dacă apărătorilor de noroi fata si spate de L1 s-ar potrivi si pe L2? Dedicate pentru L2 nu prea se găsesc și cele originale sunt destul de scumpe. La L1 am avut un set fata-spate la 50ron si se potriveau perfect, erau un material mai rigid dar cu grijă 6ani nu am reușit să le sparg, am avut grijă în special la borduri si as fi tentat să iau un set asemănător si pt L2 dar nu stiu daca s-or potrivi. Profilul barii si al pragului la L2 si L1 este puțin diferit. Întreb dacă a montat cineva așa ceva și dacă se poate o recomandare. Va mulțumesc

                            Comment


                            • Nu sunt la fel.
                              Gasesti in Vitan 25/ set fata, 25/ set spate Logan 2, plastic moale.

                              Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                              Comment


                              • .....

                                Cele de logan 1 nu se potrivesc la logan 2.
                                Doar cele de logan 2 poti sa le pui si costa 150 lei set ( fata +spate)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google