Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Cerese
    Osram Night Breaker +130%, foarte multumit. Despre becuri vezi aici: https://r.tapatalk.com/shareLink?url...9&share_type=t

    Comment


    • Subscriu ce a spus Mike,. Foarte foarte bune becurile

      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

      Comment


      • Sunt foarte multe
        Mare majoritate au H7 cu H1 pe fiecare far
        sigpic

        Comment


        • Nightbreak am avut pe l1... Se aceeași repede (6 luni) insa le țineam mereu aprinse... La l2 nu mai e cazul.
          O sa îmi iau 4 bucati la un anumit moment. Chiar mi - au placut. O sa fac cumva sa testez și intensitatea luminoasa cu un luxmetru.

          Comment


          • Nu stiu de ce va incanta lumina cat mai alba
            Pe timp ploios asfalt ud sau pe cea sunt jalnice
            sigpic

            Comment


            • Folosesc aceleași becuri. Nu știu cum este la voi, dar, din păcate, dacă este ploaie, ud pe jos (și noapte), luminează foarte slab, ca și cum nu ai avea faruri. Pe vreme frumoasă sunt foarte bune.

              Comment


              • Nu am observat niciodată ceea ce ziceți voi..
                Nu stiu de ce ar avea un asemenea efect temperatura de culoare.

                Comment


                • Asa este, cu cat temperatura de culoare a luminii este mai mare cu atat se vede mai slab, foarte evident cand este ud pe jos.
                  Este plin netul de astfel de constatari. Oamenii ar dori sa aiba faruri cu lumina cat mai albastra ca li se pare ca arata bine, dar constata rapid ca cea galbena este eficienta mai ales in conditii de asfalt ud.
                  Last edited by valioglu; 17 July 2018, 06:56.

                  Comment


                  • No...in acest caz am mai invatat ceva.....

                    Comment


                    • Originally posted by Danis702000 View Post
                      Folosesc aceleași becuri. Nu știu cum este la voi, dar, din păcate, dacă este ploaie, ud pe jos (și noapte), luminează foarte slab, ca și cum nu ai avea faruri. Pe vreme frumoasă sunt foarte bune.
                      incearca OSRAM-urile si o sa ve zi ca inclusiv pe ploaie / drum nemarcat vezi extraordinar. Asa am fost si eu la inceput (mai neincrezator) , dupa ce le-am pus am fost foarte foarte multumit.

                      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                      Comment


                      • Si eu zic ca se vede foarte bine si pe ploaie, lapovita, ceata, noaptea. Si da, farurile de pe Loganul de acum sunt mult superioare fata de cele de pe Loganul din 2014.

                        Comment


                        • Cred ca ei de refera la becurile albe (gen xenon) nu la nightbreak-uri.

                          Comment


                          • Gen xenon si chiar xenon OEM.

                            Comment


                            • Asa ceva folosesc de multi ani pe masinile pe care le-am avut si le am
                              Pana acum nu am reusit sa ard nici unul
                              Pe Logan au peste 5 ani si peste 200.000
                              Valeo sunt ceva mai galbene decat Osram km
                              Attached Files
                              Last edited by 77sky; 17 July 2018, 21:49.
                              sigpic

                              Comment


                              • Osram night .... foarte frumoase, luminoase, dar tin 3 luni daca circuli mai mult cu luminile aprinse. Aveam la un asta h, la 3 luni un set de becuri, pana am renuntat la ele

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google