Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se gasesc pe ali cu livrare din europa, asta inseamna ca in 10 zile max o ai si scapi si de taxele vamale.

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Comment


    • In zece zile o ai, e adevarat, dar nu scapi de taxe, crede-ma. Ori se platesc in tara, ori le achiti suplimentar prin platforma AliExpress (daca iei de pe AliExpress, ptr ca mai sunt portaluri).

      Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

      Comment


      • Ce zice calinrusu e adevarat. Cautati cu ecrane cat mai mari, 7 inch e putin. Prea mult nu exista... Butoanele fizice sunt inutile daca aveti satelit sub volan.
        Atentie cu ce o cumparati, sa aiba canbus decoder si toate accesoriile...

        Comment


        • Mai trebuie spus sa aveti grija ca puneti un dispozitiv netestat tehnologic pe masina.

          Eu unul nu as pune un modul can-bus cheap pe masina. E riscul prea mare. Stiu ca multi o sa spuneti ca il aveti de multi ani fara probleme dar sunt si multi ce au avut si s-au ales cu probleme (mai ales pe forumurile rusesti, ca ei sunt cei mai mari consumatori de astfel de dispozitive).

          Luati doar daca stiti o firma buna chinezeasca, de preferat testata de altcineva inainte. Sa nu va treziti cu surprize.

          Referitor la Android, ar fi bine un mimim 8.0 cu quad-core si neaparat 4GB ram + minim 32GB nand. SD cardurile creeaza probleme de cele mai multe ori, mai ales daca sunt folosite si ptr storage de date aplicatii.

          Cautati daca gasiti pentru modelul respectiv updateuri, mai ales de securitate, tinand cont ca va fi online mai tot timpul.

          Sunt multe lucruri de luat in calcul pe langa functiile imteresante.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • @Silviu
            Care sunt probleme de care sti tu referitor la can-bus ? Sau probleme in general referitoare la aceste aparate. Multumesc

            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

            Comment


            • Ce fel de probleme au avut rusii?

              Comment


              • Ai avut tu Silviu si ai avut probleme? Cine a avut probleme ca eu nu am auzit despre asa ceva? Sau este un alt mod de a provoca discutii pe subiect... E doar o navigatie, despre ce dispozitiv netestat tehnologic vorbim. Crezi ca iti strica masina, cred ca glumesti. In cazul asta ia de la importatori din Romania cu factura garantie si montaj, gasesti si pe emag.
                4 GB de RAM nu cred ca gasesti in asemenea unitati, eu am 1 GB si folosesc waze etc... Pentru storage ai doua USB uri care ies in torpedou. Poti pune acolo ce vrei...
                Last edited by valioglu; 22 April 2018, 12:15.

                Comment


                • Originally posted by valioglu View Post
                  4 GB de RAM nu cred ca gasesti in asemenea unitati, eu am 1 GB si folosesc waze etc... Pentru storage ai doua USB uri care ies in torpedou. Poti pune acolo ce vrei...


                  Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                  Gasesti, uite aici:
                  4GB 32GB 8"HD Android8.0 Eight core car radio player gps navigation for Lada Xray 2/ RENAULT Dacia/Duster/Logan/Sandero
                  http://s.aliexpress.com/JNvEJzYf?fromSns=Copy to Clipboard

                  Cat despre probleme, eu nu am auzit i nici nu am avut.

                  1g ram e arhisuficient PTR Waze. Dar nu si pentru Google maps la drum lung (din experiena).

                  Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk
                  Last edited by calinrusu; 22 April 2018, 12:29. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • A mai montat cineva asemenea lumini la picioare?
                    Am văzut la loganul acela de pe olx, si arata interesant seara
                    Attached Files

                    Comment


                    • Ai dreptate, draciile astea evolueaza zilnic. Pentru conectare la Internet se poate face hotspot cu telefonul sau se poate achizitiona un dongle 4g to wifi.

                      Comment


                      • Originally posted by panselin4 View Post
                        A mai montat cineva asemenea lumini la picioare?
                        Am văzut la loganul acela de pe olx, si arata interesant seara
                        Lumini d-astea găsești și la Jumbo cu telecomandă identică.

                        Nu mai e nevoie să faci comandă pe AliExpres și să aștepți.

                        Originally posted by calinrusu View Post
                        Nu, pentru ca e destul de veche (1,5 ani).
                        Dar vezi ca e plin AliExpress de asa ceva.
                        Cauta ceva dedicat pentru Logan, cel putin 2g RAM, rez 1024*800 i quad core minim 1,6 a
                        Mă uit. Merci!
                        Last edited by Catalin S.; 22 April 2018, 12:45. Reason: Automerged Doublepost
                        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                        Comment


                        • Originally posted by panselin4 View Post
                          A mai montat cineva asemenea lumini la picioare?
                          Am vzut la loganul acela de pe olx, si arata interesant seara
                          Am eu. Dar nu colorate, doar albe. Si nu de pe AliExpress. 4 leduri + cabluri si se leaga la plafoniera, dupa care cobori pe stalpul din stanga. LA PLAFONIERA, nu te intepi la trasee (din mai multe motive).

                          Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Păi eu am văzut că alimentarea la leduri se face de la bricheta

                            Comment


                            • Daca vrei sa sa mearga exact cum iti merge plafoniera (dimming, aprindere la deschiderea usilor, la comanda manuala etc.), atunci leaga-le la plafoniera.
                              Last edited by 77sky; 22 April 2018, 14:09.

                              Comment


                              • Te legi la plafoniera pt a nu ocupa bricheta si a avea lumina la deschiderea usilor sau aprinderea manuala a plafonierei.
                                Sau scoti consola centrala si tragi fire din adaptorul de bricheta ( dupa izolat ) dupa care il legi la bricheta si ai lumina permanenta de cand ai cheia pe accesorii.

                                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google