Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am gasit pe ebay două modele de la Osram si unul de la Philips, dar toate pleacă de la 400 până la 500lei , parcă merg si astea de la mașină sau mai bine puțină muncă cu proiectoarele de la L1

    Comment


    • Astăzi, adicorbos mi-a montat instalație de încălzire în scaune fata. Am profitat de vremea bună de afara și a făcut montajul în parcare la centrul comercial Băneasa. Încălzirea are 2 trepte, puțin și la maxim.
      Mulțumesc pentru ajutor!

      Comment


      • Montat aceste becuri led pe semnal spate, foarte mulțumit. Am folosit aceste rezistențe, le-am legat pe stânga la albastru si negru ( 3 si 4) iar pe dreapta roz si negru ( 3 si 4 ). Acum stopurile luminează la adevărata lor valoare ( frână, marsarier si semnal)
        Attached Files

        Comment


        • @Aris86 - de unde ai facut rost de butoane? Arata bine. Alimentarea o ai prin releu cu temporizare? Este pe "direct"?
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Vezi ca găsești pe AliExpress( încălzire carbon), alimentarea o faci pe contact ( să meargă doar când pui contactul) cu releu si siguranță, așa am pe vechea mașină, doar ca am încălzirea Renault.

            Comment


            • Pe spate led pe față becuri normale ( argintiu de la Philips), se văd mai portocaliu față de cele originale. In poza din față se vede diferența de culoare dacă vă uitați la oglinzi ( tot led)
              Attached Files

              Comment


              • Stie cineva becurile pt proiectoare sunt h16 PSX24W sau PS19W ? Mulțumesc

                Comment


                • Originally posted by aris86 View Post
                  Astăzi, adicorbos mi-a montat instalație de încălzire în scaune fata. Am profitat de vremea bună de afara și a făcut montajul în parcare la centrul comercial Băneasa. Încălzirea are 2 trepte, puțin și la maxim.
                  Mulțumesc pentru ajutor!
                  Sa-ti incalzesti partea dorsala sanatos! Arata bine butoanele. Cat te-a costat toata smecheria? Inclusiv montajul

                  Comment


                  • Originally posted by dl_dr25 View Post
                    Stie cineva becurile pt proiectoare sunt h16 PSX24W sau PS19W ? Mulțumesc
                    La X52 ph1 erau de 19w.

                    @sadicu, pretul final a fost de 400 de lei, ne-am legat pe instalatia de la bricheta, incalzirea are 8A (ambele)+ inca 3 A de la incarcatorul de la camera si telefon. Consum total de 11 A, cu toate device-urile la o siguranta de 15A. La tine, cred ca ai instalatia de incalzire trasa sub scaune.

                    Comment


                    • Pai daca e trasa sub scaune...de ce nu am ?

                      Comment


                      • Pentru ca cost reduction si pentru ca optionala pentru masinile care merg spre nord

                        Comment


                        • Îmi pare c-am mult 400lei dacă este acest model.
                          2 seats installed car seat heater universal round switch carbon fiber heated pads seat warmer 12 cars Seat heating Quickly send

                          (from AliExpress Android)

                          Comment


                          • Hai ca m-ati incalzit acum, cum e cost reduction daca exista acolo? adica au redus costurile cu niste cabluri si 2 butoane? dar au pus toata dracovenia sub scaune?

                            Comment


                            • O fi mult/putin asta nu stiu, conteaza ca sunt multumit. O incalzire de origine, cu tot cu montaj in Bucuresti m-ar fi ajuns undeva la 450 de lei, atat a dat nasu anul trecut la Duster, fara carenaje.

                              @sadicu, la L1 ph1 si ph2 au montat instalatia de incalzire, fara elementul final (aka scaune). La L2 ph1 au scos de tot instalatia si au repus-o din nou la Ph2. La romani nu le trebuie incalzire in scaune/tubulatura aer pasager spate/carton cu fonomin la pasager fata si altele. O fi masina ieftina Dacia, dar daca te apuci sa imbunatatesti ulterior, o sa constati cum creste simtitor pretul de achizitie.

                              Comment


                              • OK , deci vrei sa spui ca tubulatura e trasa la L2 Ph2? Ce altceva mai trebuie ? chestia aia pe care a pus-o dl_dr2 de pe aliexpres?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google