Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dl_dr25 View Post
    Are cineva așa ceva ? Pe mine mă bate gândul pt a proteja radiatorul de sare si soluțiile care sunt aruncate pe stradă, poate pe planul doi să ajut motorul să ajungă la temperatura optimă mai repede ( dacă poate ).
    Aici : http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1734

    si aici : http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1736

    si aici : http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1740

    Pentru ambele motive am montat si eu, sunt foarte multumit, se incalzeste mai repede.

    Comment




    • Mare economie a făcut dacia cu 2,2 euro.

      Originally posted by dl_dr25 View Post
      Are cineva așa ceva ? Pe mine mă bate gândul pt a proteja radiatorul de sare si soluțiile care sunt aruncate pe stradă, poate pe planul doi să ajut motorul să ajungă la temperatura optimă mai repede ( dacă poate ).
      Masca radiator Heko, ajuta motorul sa se incalzeasca mai repede in sezonul rece. Masca radiator Heko pentru iarna. Cauta o masca pentru masina ta! Carsupreme.ro.


      A montat acu 2 ani Bobbyred.
      Last edited by aris86; 20 November 2017, 22:16. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Originally posted by LifeDrainerRO View Post
        Intentionez sa inlocuiesc difuzoarele stock, nu se aud rau la volum mic/mediu dar la volum de 15+ incep sa distorsioneze destul de tare si practic nu ai cum sa asculti mai tare. Sunt axat pe Focal Music Drive IFR165-2 + IFR130-2.

        Fă-ți viața mai ușoară la volan cu gama de accesorii Dacia: selectează modelul sau introdu numărul VIN pentru a găsi toate accesoriile compatibile.

        Fă-ți viața mai ușoară la volan cu gama de accesorii Dacia: selectează modelul sau introdu numărul VIN pentru a găsi toate accesoriile compatibile.


        Mai are cineva difuzoarele astea ? Sunt facute de Focal special pentru Dacia-Renault, ar trebui sa fie foarte compatibile cu MediaNav.
        Salut,

        Dap, mi le-am pus eu de vreun an incoace... alta viata, frate! [emoji2]

        Alea stock mi se par acum niste cartoane, mai ales la bass si claritate vei castiga mult, merita banii! [emoji6]

        Ce n-am luat si parca acum regret un pic, e un mini-tub de bass, din aceeasi gama, ce se pune sub scaun... cu ala ar fi fost chiar completa treaba, dar urca prea mult costul total.


        Sent from my SM-G950F using Tapatalk

        Comment


        • Le.ai demontat pe cele stock si le.ai montat pe acestea,fara alte modificari?
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • Dap, sunt Plug & Play, dedicate pentru Dacia, nu trebuie nimic modificat/adaptat.

            Manopera a fost efectuata la reprezentanta, ca sa nu-mi pierd garantia.

            Sent from my SM-G950F using Tapatalk

            Comment


            • Originally posted by dl_dr25 View Post
              Prima poză București/Centură Chiajna Rompetrol până la ieșire de pe A1 spre Găești. A doua poză din aceași locație până lângă Găești. De când am montat plasticul sub punte nu am mai simțit nici un balans pe autostradă, face toți banii recomand.
              Se pot resofta si medianav-urile din 2015 cu softul pe care il ai tu?

              Comment


              • Originally posted by Ananass View Post
                Se pot resofta si medianav-urile din 2015 cu softul pe care il ai tu?
                Am impresia că da, dar nu sunt sigur.

                Comment


                • Originally posted by aris86 View Post


                  Mare economie a fcut dacia cu 2,2 euro.



                  Masca radiator Heko, ajuta motorul sa se incalzeasca mai repede in sezonul rece. Masca radiator Heko pentru iarna. Cauta o masca pentru masina ta! Carsupreme.ro.


                  A montat acu 2 ani Bobbyred.
                  Ce sunt acelea?

                  Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Capac rezervor lichid parbriz dar cu sita.
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Originally posted by dl_dr25 View Post
                      Are cineva așa ceva ? Pe mine mă bate gândul pt a proteja radiatorul de sare si soluțiile care sunt aruncate pe stradă, poate pe planul doi să ajut motorul să ajungă la temperatura optimă mai repede ( dacă poate ).
                      Eu am asa ceva,isi merita fiecare banut!
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • Originally posted by dl_dr25 View Post
                        Are cineva așa ceva ? Pe mine mă bate gândul pt a proteja radiatorul de sare si soluțiile care sunt aruncate pe stradă, poate pe planul doi să ajut motorul să ajungă la temperatura optimă mai repede ( dacă poate ).
                        Dar ptr logan 2 ph2, a gasit cineva asa ceva? Ca nu prea se potrivesc...

                        sigpic

                        Comment


                        • Parbriz cu incalzire(Sandero2) vs. parbriz fara incalzire(Fiesta mk6)....

                          Comment


                          • Obturator/protecție iarnă nu se potrivește la Ph2, măsurat astăzi.

                            Comment


                            • Originally posted by Ananass View Post
                              Se pot resofta si medianav-urile din 2015 cu softul pe care il ai tu?
                              Da, eu pot.
                              Naviom.

                              Comment


                              • Originally posted by dl_dr25 View Post
                                Are cineva așa ceva ? Pe mine mă bate gândul pt a proteja radiatorul de sare si soluțiile care sunt aruncate pe stradă, poate pe planul doi să ajut motorul să ajungă la temperatura optimă mai repede ( dacă poate ).
                                Am si eu. Confirm ca se incalzeste mai repede motorul ( diesel ) si protejeaza radiatorul iarna de la toate pietrele... Tocmai de asta am comandat a doua protectie, prima s-a spart iarna trecuta fix de o piatra aruncata in dreptul radiatorului. Nu mai zic de iarna trecuta, cand m-a prins un viscol intre Vaslui si Iasi, motorul a ramas in parametrii optimi ( nu tragea mai greu ).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google