Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Merci fain
    La vechiul model de camera am îneles c se alimenta din becul de mararier i de-aia nu mai aveai imagine câteva secunde dup ce scoteai din viteza

    Sent from my SM-T310 using Tapatalk
    RTFM

    Comment


    • Originally posted by dadan View Post
      Sapt. trecuta mi-am montat camera de mers inapoi la Autoeuropa Timisoara - 541 ron (piesa + manopera) .
      Din ce am vazut si din ce mi-a zis si cel de la service se monteaza un model mai nou care din cate vad nu mai are acele secunde de ecran negru ci ramane imagine cateva secunde dupa ce scot din marsarier.
      Camera initiala avea partnumberul 8201595309 si am gasit si pe emag iar ce imi apare pe factura are p/n: 8201675484
      Si a mai fost nevoie de menavrus? sau se poate cu softul original?

      Comment


      • Se poate direct cu softul original, totusi mi se pare foarte mult cat au cerut cei din reprezentanta.
        @dadan sa te bucuri de noua imbunatatire a masini si cat mai multe drumuri.

        Comment


        • Originally posted by IceLord View Post
          Revin cu poze la ceara Ixell. Pachetul e compus din 2 recipiente 1l + 0.5l cu instructiuni de utilizare.

          Ce parere aveti ? Sa incerc sa fac ceruirea in reprezentanta ?
          de unde ai cumparat ceara?Multumesc

          Comment


          • Originally posted by FloNick View Post
            de unde ai cumparat ceara?Multumesc
            Ţi-am răspuns în privat.

            Comment


            • Originally posted by alex2_ar View Post
              Si a mai fost nevoie de menavrus? sau se poate cu softul original?
              Se activeaza din Clip in service gratis , functionalitatea este suportata de medianav
              RTFM

              Comment


              • Astăzi am montat plasa în spatele grilei de la radiator. Plasa este mai deasa decât grila și protejează radiatorul de pietre. Plasa este din metal, vopsita în negru și a costat 16 lei, are dimensiUnilever 33X100cm și ajunge pt doua mașini.
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • Si cum ai fixat-o/prins-o acolo?!

                  Comment


                  • Unde ai găsit plasa de vânzare ?

                    Comment


                    • Este fixata cu coliere de plastic (luate de la Auchan cu 2 lei). Plasa Am luat-o de la www.alfaromtrans.ro
                      sigpic

                      Comment


                      • Dokker 1.6 16V 102 CP vine din fabrica cu pasla perete antifoc și capota motor, insonorizare făcută din fabrica și pe motor aspirat.
                        Attached Files

                        Comment


                        • are o pasla si pe conducta de admisie aer. am vazut pe duster cum am mai spus, insonorizarea la noile modele este foarte buna, motorul nu se mai aude deloc, se simte ca orice straina de buna calitate

                          Comment


                          • Astăzi am montat cheder la compartimentul motor. Chederul e de Dacă 1300 si a costat 30lei.
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • si ce imbunatatiri ai simtit odata cu montarea lui ?

                              Comment


                              • Si eu sunt curios care e imbunatatirea cu un cheder, zici ca e nova si ploua in compartimentul motor. La fel nu inteleg plasa aia de tantari, de cand merg cu masini nu mi-a spart niciodata o piatra vreun radiator.

                                Totusi suntem in 2016, nu cred ca mai stam sa improvizam cu piese din VItan.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google