Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Revin cu feedback despre difuzoarele focal de pe fata: da, merita banii, recomand si ptr radio daca se ascult ca atare.

    Comment


    • Domnul REGE catalin s, anumite persoane pun piciorului I data intr-o masina noua.sunt prea multe emotii si nu poti fi atent la toate detaliile,dar uite:se inmulteste forumul si nu stii niciodata cum un incepator te ajuta cu un sfat sau problema sau face o inbunatatire care zici "vreau si eu".daca toti ar fi ca tine,nici un pui n-ar invata sa zboare

      Comment


      • Isi revine catalinS, inca este sub impulsul cartonasului rosu [emoji16]

        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

        Comment


        • Eu credeam ca e off de tot. Mr k nu revine?

          Scuze ptr offtopic.

          Comment


          • Atenție cu așa-zisele "îmbunătățiri" de după!

            Dacă le faceți în limita cablajelor / mufelor existente și cu piese de origine, atunci este oarecum ok, deoarece nu stă nimeni la reprezentanță să vă verifice factura inițială când cu revizia de 1 an, 2 ani etc. dacă cele adăugate ulterior au existat ca opționale sau nu.

            Dar...

            Dacă le faceți după ureche ori după vreun buget mărinimos, gen "am bani să-mi pun și LCD în tavan", atunci în caz de buba mare la partea electrică, vedeți că nu vă mai despăgubește nimeni, deoarece se vor invoca motive gen "scurt circuit din cauza intervenției clientului" implicit se va pierde garanția.

            Și legat de asta, hmmm, cu garanția în România este cu dus și-ntors (am povestit ceva la alt topic).

            Nu aceeași teamă o au cei care și-au achiziționat mașina de la particular sau după expirarea garanției. Aceia pot face ce "vrea mușhii lor". Totul e să corespundă RAR.

            Succes!

            ********************

            Altfel, dacă aveți probleme cu regele, puteți să-i scrieți pe privat, nu să incitați public la flame-uri.
            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

            Comment


            • Am ajuns sa prefer pe Mr.K fata de alii.
              Am asteptat ceva pareri de la cei care au montat protectie punte si ioc, neam, nimic [emoji39], doar un PM si mai spuneti ca nu va spune cineva ceva [emoji57]

              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

              Comment


              • Lasă, Mihai, că după ce o s-o montez eu, o să povestesc mai întâi ție în privat și abia la urmă pe forum. Pentru că meriți! Știi tu de ce!
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • Mulțumiri lui dl_dr 25 pentru scutul pentru puntea spate. L-am montat, este adevărat cum spunea dl_dr 25 (Mihai), se simte altfel mașina la viteze mai mari (peste 100 de km/h), nu se mai simt camioanele care trec pe lângă mașină. Pentru că făcea ”burtă”, a trebuit să pun coliere din plastic (zip-uri sau ”șoricei”) pe mijloc. Am găsit foarte greu clipsurile cu care se montează, unul singur am găsit. Merită ca investiție pentru mașină. Am izolat ușile, fețele de uși, am montat boxe ”Focal” (și pe spate tot de 16.5) pe față și pe spate (tweeter-ele de pe spate le-am pus unde era gaura pentru manivela macaralei, gaura a trebuit lărgită). Îi mulțumesc lui T0rquemada pentru tot ajutorul, cu ajutorul lui am montat ferestrele electrice spate (și multe altele), a stat o zi întreagă să facă tot cablajul, să îl pună ca din fabrică, să îl monteze, să tragă tot cablajul...etc (a pus inclusiv butonul care blochează ferestrele spate), este exact ca din fabrică. Foarte, foarte mulțumit. Îi mulțumesc și lui Axcu pentru tot ajutorul (montat lampa în torpedou, a doua plafonieră).
                  Attached Files
                  Last edited by Danis702000; 23 June 2018, 00:10.

                  Comment


                  • Originally posted by dl_dr25 View Post
                    Am ajuns sa prefer pe Mr.K fata de alii.
                    Am asteptat ceva pareri de la cei care au montat protectie punte si ioc, neam, nimic [emoji39], doar un PM si mai spuneti ca nu va spune cineva ceva [emoji57]

                    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
                    Eu unul nu simt diferente majore cu protectia de punte, nu imi pare rau de 100 de lei, macar am incercat

                    Comment


                    • Am uitat să scriu (nu am putut edita mesajul), îi mulțumesc și lui Planetară pentru toate piesele, sfaturile.

                      Comment


                      • si-a pus cineva geamuri fumurii fara sa dea jos fetele de usi? rezista?nu vreau sa umblu la usi sa nu prinda viata greierasi p-acolo

                        Comment


                        • Daca montatorul e meserias pune folia fara sa dea fetele de usa jos si nu apare nici o problema

                          Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • As vrea sa il vad si eu pe meseriasul care nu da jos geamurile de pe masina si pune folia atat de bine incat sa nu se vada pe marginile geamurilor ca ai "ceva" lipit acolo.

                            Ce vreau eu sa spun e ca daca monteaza folia direct pe masina e imposibil sa nu-i ramana pe buza geamului o parte neacoperita, ceea ce duce la un aspect urat in momentul in care deschizi geamul. Pentru ca geamul cand e sus de tot intra sub cheder cativa mm, acea zona ramanand neacoperita de folie. Exact acelasi lucru se intampla si in partea de jos daca lasi geamul putin in jos.

                            Atasez si o poza in cazul in care nu am reusit sa ma fac inteles.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Am inteles ca folia ilumar e cea mai buna.am dat cautare pe google si am gasit service-uri autorizate care pun folia fara sa desfaca nimic, ofera 1 an garantie la lucrare dar cam scump spre dezamagirea mea.ramane sa ma mai scarpin...

                              Comment


                              • Folie Fusion Hp Charcoal 05...garantie 25 de ani
                                Attached Files
                                Last edited by 77sky; 24 June 2018, 10:17.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google