Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce tare, credeam ca rezolvasera acest neajuns la modelele noi...
    Sunt surprins sa vad ca trebuie sa recurgi la cam aceleasi "imbunatatiri" ca la ph 1.
    Din curiozitate, cheder la capota are?

    Comment


    • Nu are nici cheder la capota .

      Comment


      • Nu vad deloc ca neajuns asta, masina mea merge bine emrci de 9 ani si fara tevile alea. E un "nice to have" darnu o vad deloc ca un sine qua non.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • am intrebat azi la reprezentanta despre cotiera logan 2, si au zis ca se poate comanda noul model de cotiera , cica este mai frumos stilizata si mai faina, la pretul de 326 de lei parca, si manopera e undeva la 50 de lei
          intreabarea mea este adresata colegilor care au montata cotiera la logan 2 sau sandero 2, merita cotiera? in sensul daca este practica si confortabila in oras si la drum lung? incomodeaza in vreun fel, poate la frana de mana?
          si daca aveti idee daca sunt pe net poze cu cotiera cea noua, eu am cautat si nu am gasit

          Comment


          • Imi permit sa-ti raspund eu primul - sunt foarte multumit de ea - nu incomodeaza la drum lung(intr-adevar am doar 3 drumuri de peste 800 de km intr-un an), nu mi se pare a fi fragila, sistemul de prindere e ok si e rabatabila.
            Intr-adevar ca aspect nu rupe gura targului.

            Originally posted by panselin4 View Post
            Am cumparat si montat tubulatura de aer pt pasagerii din spate, vreau sa i multumesc lui torquemada pt coduri ,
            Tubulatura completa a costat 140 ron, plus 50 de lei manopera, dar am platit doar 140 in total, datorita voucherului de pe my dacia
            Foarte buna investitia dupa parerea mea, instalarea a durat cam 30 de minute, si nu trebuiesc scoase scaunele, este destul de usor de instalat acea tubulatura
            Despre ce voucher e vorba, m-am uitat pe my dacia si nu-mi apare nimic.
            Multumesc.
            Last edited by 77sky; 13 April 2015, 23:26. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • era o oferta pe my dacia cu un voucher de 50 de lei, dar a fost valabil doar in luna martie, si doar la ce depasea 150 de lei ,piese plus manopera

              deci cotiera chiar este utila si practica, sa inteleg
              ma bate gandul sa montez si eu
              imi pare ca cotiera de logan 2 nu incomodeaza la frana de mana precum cea de origine de logan 1 ph 2, pe care am avut o pe vechiul logan

              am vazut la ford b max suport de ochelari montat fix unde am montat si eu suportul, in locul manerului de sprijin de la sofer
              Last edited by panselin4; 6 April 2015, 19:33.

              Comment


              • La magazinul din incinta fabricii de la Mioveni este o promotie saptamana aceasta la cotiera cea de logan 2 la 163 de lei.

                Comment


                • ai idee este cotiera cea noua de logan 2, sau prima cotiera aparuta tot pt logan 2?
                  in orice caz, 163 lei cotiera, este un pret foarte bun, dar chiar si la banii acestia au profit

                  Comment


                  • Originally posted by panselin4 View Post
                    se poate comanda noul model de cotiera
                    Ai idee cum arata noua cotiera?

                    Comment


                    • nu am vazut o, doar am auzit de ea de 2 ori
                      cica la reprezentanta nu o au,pt a se putea viziona, dar se poate comanda, si ca este mai faina decat prima

                      Comment


                      • E fragila, aia veche are armătură metalică nu de plastic
                        Attached Files
                        Last edited by t0rquemada; 6 April 2015, 21:23.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Merita cotiera si e foarte comoda la drum intins. Eu am prins din vechiul lot, si este destul de rezistenta la socuri mecanice

                          Comment


                          • Este foarte utila si comoda cotiera - faptul ca e facuta special pt dacia are avantajul dimensiunii corecte, adica vine bine la nivelul cotului si schimbi usor vitezele, pentru frana de mana nu e cel mai ergonomic insa se poate manevra destul de usor pe langa cotiera... recomand
                            RTFM

                            Comment


                            • Vad ca noua cotiera pare sa pastreze suportul de pahar din spate. Sau ma insel?
                              Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                              Comment


                              • Pt cele echipate cu geamuri electrice spate cotiera difera si nu are loc pt pahar.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google