Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu sper ca este un plastic destul de rezistent, cel putin asa pare,
    Pe langa greutatea suplimentara a scutului metalic, am inteles ca scutul de plastic este gandit de asa fel, ca in caz de coliziune frontala,motorul sa coboare cateva grade, in loc sa vina spre habitaclu, precum se intampla cu scutul de tabla
    Asta in teorie

    Comment


    • si pe logan 1 s-au pus din plastic, din ce stiu eu, doar pe 1,4 si 1,6.
      pe dci si 16v erau din metal. cel putin la a mea asa este. pretul e totul.
      asa cum barile stabilizatoare la ph2 au ramas tot doar pe dci si pe 16v.

      Comment


      • Eu pe loganul anterior , ph2 din 2008, de 1.4, aveam scut de tabla

        Comment


        • da. din 2009 (ph2) au pus doar pe dci si pe 16v.
          tot atunci, stiu ca au scos barele stabilizatoate de pe celelalte.

          Comment


          • nu e adevarat. a mea e din mai 2009 si are scut de tabla. ma rog, acest "bine" a fost returnat pe alta partea si anume cand majoritatea loganelor ph2 veneau din fabrica cu anvelope de la continental, barum etc, a mea a venit cu kormorane...versiune laureat

            ba cred ca a venit si cu bara stabilizatoare...trebuie sa ma uit cu atentie dar parca asa am vazut ca m-au chemat sa ma uit sub masina cand au sudat o prindere de la esapament asta vara

            doar o data am avut nevoie de "serviciile" scutului, in 2009 pe transalpina, cand inca drumu era o calamitate, am atins scutu de un damb de pamant dar nu a patit nimic

            in rest, nu cred ca e nevoie de scut de metal sau de scut in general, mai ales la o masina cu o garda respectabila ca cea a loganului, atat timp cat nu o scoti de pe asfalt
            Last edited by cristi....; 19 April 2015, 00:14.

            Comment


            • eu am fost pana la intrarea in Sarmizegetusa Regia si am avut nevoie de mai multe ori de scut.
              ca sa nu mai zic de cate ori am mai dat cu scutul la bordurile de neam prost de cand am arcuri H&R.
              Last edited by B997NDL; 19 April 2015, 00:42.

              Comment


              • Dacă vreau sa pun cauciucuri mai late de 185 ceea ce depășește dimensiunea de 185 în ce parte se calculează: spre interior, spre exterior sau 50% interior și 50% exterior? Cine si-a mai pus pe Logan 2 și pana la cât s-ar putea merge?

                Comment


                • 215 merg fara probleme (fara distantiere, janta et 40)
                  My Ride sigpic

                  Comment


                  • 215 dar nu pe R 15
                    Eu am avut 215 50 R17 nu mai stiu ET-ul si au mers fara probleme
                    Poate incerca un 195 65 R15
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by gutu1 View Post
                      Dacă vreau sa pun cauciucuri mai late de 185 ceea ce depășește dimensiunea de 185 în ce parte se calculează: spre interior, spre exterior sau 50% interior și 50% exterior? Cine si-a mai pus pe Logan 2 și pana la cât s-ar putea merge?
                      exista calculatoate. baga aici ce vrei tu si daca variatia e pana in +/- 2,5%, merg fara probleme.
                      Tyre Size Calculator - click here or call 01244 813030 for more information

                      de exemplu, 215 / 55 R15 e mai mica cu 3 mm (0,48%) merge la fix cu jantele pe care le ai acum.

                      Originally posted by stoicanu View Post
                      215 dar nu pe R 15
                      de ce, ma rog, nu pe 15" ?!
                      Last edited by B997NDL; 19 April 2015, 16:30. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Tu iti dai seama ce balon o sa aiba aia de 215.
                        sigpic

                        Comment


                        • e logic ca o sa-l aiba "la fel si identic" cu 185/65, atata timp cat diferenta in diametru e de doar -3 mm. deci va fi chiar mai mic decat cel stock cu 1,5 mm. bine... nu cu jante 6J. sa puna 7J, si e ok.
                          Last edited by B997NDL; 19 April 2015, 16:51.

                          Comment


                          • Chiar 7,5 J. Anvelopele sunt destul de late. Minim r16, pe 17 "da" cel mai bine. Evident si la buzunar
                            My Ride sigpic

                            Comment


                            • O sa arate oribil pe jentile de uzina
                              Nu sunt facute pentru latimea de 215
                              sigpic

                              Comment


                              • Clar da. Pe jantele alea 195 maxim
                                My Ride sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google