Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • multumesc panselin4, experienta de la casa pionerilor, revista modelism si tehnium din anii 80 si-au dovedit utilitatea, pacat ca in ziua de azi copii se ocupa de altceva, nu mai prefera sa faca practica........bricolaj.

    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • reviste modelism am rasfoit ani buni cand eram copil, am si acum niste teancuri prin casa, plus cu bricolatul m am ocupat si eu, dar nu am indemanarea ta

      Comment


      • @Oti vezi ca nu e recomand sa bata soarele intr-un dispozitiv electronic (50-60 grade), exista pericol sa bubuie bateria, conform indicatiilor. Succes!

        Comment


        • ...... sper sa nu o uit pe bord vreodata....ar trebui sa dotez alarma si cu un senzor de fum.....
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Sau ii poti face un "acoperis" culisant cu 2 balamele mici si acoperisul sa acopere maxim 5 centimetri tableta. Ai 2 avantaje: soarele nu mai bate in tableta si vezi mult mai bine ce e pe ecranul tabletei.
            Last edited by Crs. Sandel; 26 May 2015, 09:12. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • nu mai fac modificari, tableta nu ramane in masina (teoretic).

              Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • Intrebare: varianta Laureate are cablaj adaptat pentru mufarea senzorilor parcare spate ?

                Multumesc,

                Comment


                • Posibil ca cele mai noi să aibă fire pentru buton în cablajul principal dar ai nevoie de alt cablaj spate stânga(de la stâlp C la stop) plus cel de senzori, altfel butonul nu comandă nimic.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Am vazut pe forum la userul axscu lampi pentru usi. M-ar tenta sa imi montez asa ceva, dar intrebarea e, duce BCM-ul? Risc sa il ard?

                    Aceeasi intrebare si pentru inca o plafoniera in spate(modelul cu 3 becuri).

                    Comment


                    • la altii s-a ars (v. cazul Stoicanu), eu as folosii tens de la plafoniera numai pentru comanda, releu....siguranta......etc.

                      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Duce 20W, deci înlocuiești becurile original cu LED-uri și poți pune mai multe surse de lumină
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • duce, dar creste probabilitatea de a face s.c. la instalatie, cabluri lungi, trecute prin burdufuri, siguranta este puturoasa (lenta).....se arde inainte circuitul integrat, acum la plafoniera cablajul este simplu si scurt, nu ai ramificatii......eu recomand, mai bine previi decat.......

                          Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                          Last edited by Oti; 5 June 2015, 12:55.
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • daca prajiti UCH-uri vi le repar eu Zic doar asa...

                            Comment


                            • Salutare. Stie cineva cum se scot ceasurile? Eu am desfacut plasticul care se afla deasupra lor, dar nu pot sa il dau afara de volan.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Cu grijă, evident.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google