Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oti cred ca ai dreptate, nu este bine de facut experimente pe masina, nici eu nu as face ,dar oare cum si la ce se poate folosi acel lac auto?

    Comment


    • La jante, de exemplu
      Ramane optiunea de a proteja vopseaua cu folie transparenta ( nu colant). Se poate monta doar pe anumite zone. O folie buna costa
      Am pus pe o alta masina integral, mers prin padure printre crengi, ciulini, etc. Rezista fara probleme la zgarieturi. Repet, pretul este pe masura
      My Ride sigpic

      Comment


      • Ar trebui sa schimbi si jantele...Gasesti super jante pe vadrexim.ro.
        Anvelope si Jante IEFTINE Orice auto !

        Comment


        • Eu zic ca iesi mai ieftin daca faci o vopsire ca lumea la momentul potrivit, inainte de a o vinde. Cred ca pe la 5 ani , daca nu sunt alte probleme, la 7 ani o vinzi.

          Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Originally posted by dvv71 View Post
            Ar trebui sa schimbi si jantele...Gasesti super jante pe vadrexim.ro.
            Reclama e interzisa pe forum! Te paste o sanctiune
            My Ride sigpic

            Comment


            • zilele trecute am montat o bucata de mocheta pe buza portbagajului, aproape identica cu mocheta din fabrica din portbagaj, arata mult mai bine decat in imagini si este foarte practica, acum sigur nu vor mai aparea zgarieturi pe acea zona
              mocheta este decupata pe forma si este lipita cu banda dublu adeziva, sta foarte bine
              cand voi mai avea timp voi face ceva asemanator si pentru zona din spatele stopurilor, unde de asemeni este tabla goala
              Attached Files

              Comment


              • Originally posted by panselin4 View Post
                si pentru zona din spatele stopurilor, unde de asemeni este tabla goala
                tabla goala ?! la ph2 e mocheta acolo. au redus costurile ?!

                Comment


                • La X90 mocheta aia era sursa pomului de crăciun la stop-uri , în plus se știe că de acolo lipsește mocheta încă din 2012 !
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Zona unde am montat eu mocheta nu are nici loganul 1 mocheta, dar avea in spatele stopurilor,acolo voi monta in curand, si voi face o mocheta si pentru capota portbagajului, si as incerca sa prind acolo cumva un triunghi reflectorizant precum la passatul mai vechi

                    Comment


                    • Originally posted by B997NDL View Post
                      tabla goala ?! la ph2 e mocheta acolo. au redus costurile ?!
                      Nu este nici la ph.1, nici la ph.2.
                      O fi doar la masina ta.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Originally posted by panselin4 View Post
                        Zona unde am montat eu mocheta nu are nici loganul 1 mocheta, dar avea in spatele stopurilor,acolo voi monta in curand, si voi face o mocheta si pentru capota portbagajului, si as incerca sa prind acolo cumva un triunghi reflectorizant precum la passatul mai vechi
                        Pe Logan 1 am pus mocheta si arata excelent.
                        La Logan 2 ar trebui date gauri pe interiorul capotei portbagaj pentru fixarea bradutilor de sustinere a mochetei.
                        Daca gasesti vreo metoda, sunt si eu interesat.
                        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                        Comment


                        • Originally posted by panselin4 View Post
                          dar avea in spatele stopurilor,acolo voi monta in curand,
                          pai acolo ziceam ca ph 2 are, nu de buza aia de la portbagaj.
                          ca sa se umble la stop trebuie data mocheta la o parte.

                          Comment


                          • logan ph2 este una, logan 2 este alta.
                            logan 2 (sau X52, daca nu ma insel) nu are mocheta in spatele triplelor.
                            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                            Comment


                            • Chiar trebuie repetat mereu?

                              X90 = Logan I ph1/ph2 are mochetă peste stopuri și problema cu pomul de crăciun - umezeala oxidează contactele = pom de crăciun

                              X52 = Logan II nu are mochetă peste stopuri și deci nici problema cu pomului de crăciun.

                              Mochetă pe buza portbagajului nu există nici la X90 nici la X52 dar există aftermarket pe plastic.

                              X= L, B sau K penru Logan/Sandero/MCV
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • da-mi, te rog, o sursa pentru protectie plastic buza portbagaj.
                                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google