Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da,porțiunea care este sub ușă.Ce este ppf?
    Scobitura portiere spate????
    Last edited by FloNick; 11 November 2015, 23:36.

    Comment


    • Paint Protection Film = folie protectie caroserie
      googaliti pentru informatii detaliate si filmulete

      semicercul pe care-l face portiera spate cu pragul. e o zona foarte expusa ciupiturilor.
      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

      Comment


      • Ceau,

        Stie cineva cam cat ar costa cumpararea si montarea de geamuri electrice fata de la reprezentanta pentru un model Dacia Logan 2 Access?

        Am cautat topicul acesta pe forum insa nu am gasit nimic.

        Comment


        • Mai mult decât te aștepți
          Torquemad stie


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          sigpic

          Comment


          • Prețuri oficiale pentru componente plug&play:
            -macarale electrice față st și dr 195euro +tva /bucata X2
            -cablajul din uși 50 euro +tva /bucata X2
            -99% trebuie schimbat și cablajul original (cel de L0=Acces nu are fire) încă 498euro+tva X1
            -butoane consolă centrală cam 35euro+tva /bucata X2
            -se adaugă 2 fețe de uși de Ambianace fără găuri de manivele 58euro+tva /bucată x2

            Total: aprox 1000euro

            Răspunsul reprezentanței e că oficial NU se poate.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Va multumesc pentru raspunsul prompt! Intradevar, este mai mult decat ma asteptam.
              Daca stau sa ma gandesc mai bine, parca macaralele cu manivela nu sunt asa rele.

              Comment


              • Asta voiam sa spun si eu, multumestete cu ce ai, dupa 3-4 ani de utilizare, trebuie sa ai bani pentru ce se strica, intretinerea este mai costisitoare cu trecerea timpului. Valoarea masinii scade, daca pui totul in calcul nu se merita investitii serioase.

                Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Se merita ca o cumperi de nouă cu mai multe opționale.
                  Sa pui dupa nu se mai merită
                  sigpic

                  Comment


                  • nu se merita nici dpdv al banilor, nici al fiabilitatii

                    Comment


                    • Originally posted by andrei141592 View Post
                      Ceau,

                      Stie cineva cam cat ar costa cumpararea si montarea de geamuri electrice fata de la reprezentanta pentru un model Dacia Logan 2 Access?
                      Am cautat topicul acesta pe forum insa nu am gasit nimic.
                      @ vezi ca sunt pe net Kit_uri de geamuri electrice ( motorase , butoane , tot ce ai nevoie ) de la megadrive am cumparat eu si am montat eu la un golf 3 si la un logan ph1 si functioneaza perfect ;)
                      sigpic

                      Comment


                      • kiturile astea se pot monta pe o portiera 100% "manuala"?

                        Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Vezi să nu se potrivească. (prinderea de geam)

                          Multe repere sunt nituite de tabla portierelor, ceea ce face demontarea celor actuale și montarea celor noi muncă, de chinez.

                          Să mai amintesc de garanție?!
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Complicatii inutile, am intrebat asa.....faci din ....bici.

                            Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Revin în legătură cu carenajele spate Logan 2,am sunat azi din nou,după ce înainte am trimis un mail la care nu mi s-a răspuns. mi-au comunicat ca nu știu exact dacă o sa mai ajungă anul ăsta în ideea în care pe site-ul lor exista de o lună în fine....Am o rugăminte pt colegii din Cluj:"dați o fugă până la sediul lor (sau punctul de desfacere)dacă exista și reveniți cu un feedback. Mulțumesc.

                              Comment


                              • ... am ridicat problema reglarii ambreiajului cu ceva vreme in urma , am pus poze si raspunsul primit a fost ca acest tip de ambreiaj , datorita cablului , nu se poate regla
                                ...ambreiajul prinde foarte sus , aproape de capatul cursei pedalei , eu sunt obisnuit sa prinda mai jos si probabil avand un "timing" conservator (conduc de cateva zeci de ani) , nu reusesc sa ma adaptez comandei corecte a ambreiajului , in aceasta situatie.
                                ...ma tem ca datorita acestui mod de utilizare va apare o uzura prematura a sistemului ambreiaj.
                                ...exista posibilitatea inlocuirii cablului cu unul reglabil , asta in mod oficial , la reprezentanta , fara a afecta garantia si sa poata fi rezolvata problema reglarii ambreiajului ?
                                ...multumesc !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google