Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Oti View Post
    kiturile astea se pot monta pe o portiera 100% "manuala"?
    se potrivesc 100 % eu am montat..si pe logan si pe golf 3 ... in 4 h le ai montate ...

    Originally posted by t0rquemada View Post
    Vezi să nu se potrivească. (prinderea de geam)

    Multe repere sunt nituite de tabla portierelor, ceea ce face demontarea celor actuale și montarea celor noi muncă, de chinez.

    Să mai amintesc de garanție?!
    ... a produsului ori a masinii ? oricum in ambele sensuri chiar e irelevanta ...la un produs de 300 ron nu cred ca are cineva pretentii la garantie.. iar in garantia pentru masina nu stiu cati cred in asa ceva .. eu NU.
    Last edited by mihaimmn; 17 November 2015, 22:21. Reason: Automerged Doublepost
    sigpic

    Comment


    • Salutare tuturor,
      de curand sunt in posesia unui logan 0.9 tce,si as dori daca se poate sa gasesc un coleg binevoitor pentru a activa si eu semnalizarea cu impuls si HSA.Multumesc!

      Comment


      • Originally posted by old_radu View Post
        ... am ridicat problema reglarii ambreiajului cu ceva vreme in urma , am pus poze si raspunsul primit a fost ca acest tip de ambreiaj , datorita cablului , nu se poate regla
        ...ambreiajul prinde foarte sus , aproape de capatul cursei pedalei , eu sunt obisnuit sa prinda mai jos si probabil avand un "timing" conservator (conduc de cateva zeci de ani) , nu reusesc sa ma adaptez comandei corecte a ambreiajului , in aceasta situatie.
        ...ma tem ca datorita acestui mod de utilizare va apare o uzura prematura a sistemului ambreiaj.
        ...exista posibilitatea inlocuirii cablului cu unul reglabil , asta in mod oficial , la reprezentanta , fara a afecta garantia si sa poata fi rezolvata problema reglarii ambreiajului ?
        ...multumesc !
        ...o idee , o sugestie , ceva ... ?
        ...multam fain !

        Comment


        • Originally posted by ovidiu2007 View Post
          Salutare tuturor,
          de curand sunt in posesia unui logan 0.9 tce,si as dori daca se poate sa gasesc un coleg binevoitor pentru a activa si eu semnalizarea cu impuls si HSA.Multumesc!
          se rezolva ,,oltene,,

          ,,DE_TOATE,,

          Comment


          • @ Radu, probabil se poate în vreun service multimarca, cu riscurile aferente.

            Comment


            • Radu, aici pe forum, nimeni nu s-a bagat sa faca modificari la cablu ambreiaj sau pedala ambreiaj Logan 2. Este prea noua masina (garantie). Sunt sigur , oameni inventivi, solutii exista, trebuie sa ai rabdare.
              Mai repede se obisnuieste "piesa", ce sa faci, nu toata lumea trece de la una la alta.

              Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
              Last edited by Oti; 21 November 2015, 15:28.
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • ...nu este un "capat de tara" si nici nu vreau sa fortez nota
                ...m-am obisnuit cu pedala , dar sunt momente cand fac schimbari rapide de treapta si atunci parca am eu un "schepsis"
                ...ideea in sine este ca e destul de ciudat sa nu se poata regla acea cursa si ma gandeam ca rezolv problema fara a afecta garantia...fac referire la modele care au cablul reglabil , ca poate exista compatibilitate si reusesc pur si simplu sa inlocuiesc cablul fara "interventii" deosebite
                ...OK , asta e , sa fim santosi si...rugina sa apara cat mai tarziu posibil !

                Comment


                • Salut! A gasit cineva o solutie alternativa pt capacul de plastic de la filtrul de polen, care nu exista pe echiparea Acces? Am inteles ca ar costa in jur de 70 eur....cam mult si la dezmembrari Logan 2 sunt cam rare. Ma gandesc sa decupez cu grija locasul existent si sa prind cu 2 bride de tabla in forma de "S" decupatura.
                  Singura mea rezerva este ca nu va fi suficient de etans si o sa-mi bage praf pe acolo...aveti ceva sugestii? Multam!
                  Attached Files

                  Comment


                  • Din pacate forma constr. nu permite improvizatii. Incep sa se ieftineasca capacele, cauta dupa cod, au ajuns pe la 30e, eu mai astept, pe la sub 100lei cred ca este pretul corect.

                    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Originally posted by michidush View Post
                      Salut! A gasit cineva o solutie alternativa pt capacul de plastic de la filtrul de polen, care nu exista pe echiparea Acces? Am inteles ca ar costa in jur de 70 eur....cam mult si la dezmembrari Logan 2 sunt cam rare. Ma gandesc sa decupez cu grija locasul existent si sa prind cu 2 bride de tabla in forma de "S" decupatura.
                      Singura mea rezerva este ca nu va fi suficient de etans si o sa-mi bage praf pe acolo...aveti ceva sugestii? Multam!
                      Ai un PM, cu informatii
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • Nici acel capac nu ofera etanseitatea corespunzatoare, cel putin in cazul meu...

                        Comment


                        • Înseamnă că e montat aiurea, cel puțin în partea de jos.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • O sa verific cu atentie cat de curand, pentru ca vreau sa schimb filtrul cu unul cu carbon activ. Merci pentru info.

                            Comment


                            • Cheder între lunetă și capota portbagaj la L52. Chederul e de ВАЗ 2108(Lada).
                              Attached Files
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • As zice ca e o solutie proasta, acolo e un canal pe care se scurge apa de pe luneta pe care chederul ala il blocheaza fortand apa sa curga peste aripa si pe clapeta de rezervor.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google