Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oare?

    În capota portbagaj există 3 găuri spre lunetă, găuri prin care poate intra apă în armătura capotei. La L90 există căpăcele de plastic(identice cu cele din colțul de jos al portierelor față L52), iar la L52 există niste "nasturi" din scotch transparent.

    E o soluție de studiat.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Ok,ce cod are și de unde se poate cumpăra?

      Comment


      • Da si eu vreau chestia aia
        Abia nu mai intra mizerie si frunze ca sa ruginească jgheabul ăla ca sa zic asa


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        sigpic

        Comment


        • O solutie la ce? La frunze si praf in canalul din jurul deschiderii capotei, intre cheder si aripa? O fi, dar nu vad aia ca o problema majora. Capota portbagaj ruginit din interior inca nu am vazut.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Eu sunt de parere ca apa trebuie sa fuga cat mai repede, aerul sa intre si sa ventileze zona pt uscare rapida (cazul chederului capota motor - eu nu am montat).

            Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • Ma intreb cum se prinde de masina ?
              Ca m-am uitat si eu de curiozitate azi si singura solutie ar fi de sticla parbrizului. Oare nu e cam riscant sa spargi parbizul ?
              De exemplu am putea sa punem cheder de geam termopan si in fata si in spate acolo unde se imbina parbrizul cu tavanul.

              Comment


              • E foarte bun cel de la capota motor, deoarece nu mai intra mizeria de afara la drum intins.

                Comment


                • Ma refeream la ideea , foarte buna de altfel , din postul #1394.
                  Cum se prinde chederul din spate ?

                  Comment


                  • eu o vad o chestie inutila. apa in portbagaj oricum nu intra pentru ce exista chederul de jur imprejur din fabricatie. in plus, apa si mizeria mai degraba vor stagna in canelurile chederului suplimentar (priviti cu atentie foto).
                    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                    Comment


                    • Azi am descoperit ca daca tin apasat Mai mult de 5secunde butonul menu de la cd-media player pot intra intr-un meniu de informatii destul interesante Si folositoare.
                      De exemplu pot vedea tensiunea de incarcare in Masina.

                      Comment


                      • Și mai ce altceva....?

                        Comment


                        • In afara de tensiunea de incarcare Mai afiseaza Si alte informatii insa legate de media player. Insa avand in vedere ca Logan 2 nu are indicator de incarcare a bateriei , informatia ar fi destul de folositoare in mers.

                          Comment


                          • E un meniul secret pentru voltaj, viteză, temperatură in habitaclu(defapt e cea din radio).



                            De la ruși sită pentru admisie aerotermă.
                            Attached Files
                            Last edited by t0rquemada; 28 November 2015, 20:25.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Cum ai navigat pe site-ul ăla ca nu am văzut sa poți schimba limba?As caută carenaje pt roti spate logan 2,sa văd un preț cu transport.
                              Ăsta în cazul în care trimit în Romania.
                              Last edited by FloNick; 28 November 2015, 20:33.

                              Comment


                              • Originally posted by t0rquemada View Post
                                E un meniul secret pentru voltaj, viteză, temperatură in habitaclu(defapt e cea din radio).



                                De la ruși sită pentru admisie aerotermă.
                                Ideea mi-a venit de la cd-playerul de Opel care are niste optiuni asemanatoare. Tot la Opel daca apesi simultan cele 2 butoane de la tid-ul din bord iti afiseaza niste informatii secrete.
                                ASA ca am inceput Sa apas la nimereala pe butoanele playerului.
                                De altfel ma bate gandul Sa cumpar un tid de Opel Si Sa Il adapted la Logan.
                                Last edited by dorind; 28 November 2015, 20:50.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google