'Dacia Logan 10 ANI', Modelul Aniversar Special Pentru Romani

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • citeste tu mai bine. jantele alea au aparut intai pe duster unde aveau 5 prezoane. acum ai inteles ?

    Originally posted by mr.K View Post
    Pai si eu ce zic? E singurul model Dacia care ar intre in planurile mele de achizitie cand o sa imi fie util (daca vor rezolva problema ruginii si vaporizatorul AC).
    problema e ca dusterul am inteles ca n-ar prea merita, fiind cam acelasi lucru dar cu un consum mai mare. nu stiu ce sa mai cred. o fi mai bine sa-ti iei un qashqai ?!

    Originally posted by mr.K View Post
    Singura masina Dacia cu 5 prezoane per roata. Motiv de mandrie nationala.
    mie mi se pare cam aiurea sa pui jante din fabrica de 16" cu doar 4 prezoane.
    cat naiba ar fi costat sa le faca in 5 ?!
    Last edited by B997NDL; 25 June 2014, 12:22. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • la megane 2 n-au tusit....

      Comment


      • la megane 2 n-au tusit....
        Daca era asa, nu schimbau la Megane 3. Daca te pui in locul unui prodicator de jante, faci modelul X in 5 prezoane, iar la urma mai tragi o serie cu 4 gauri pentru Renault...aiurea.
        Last edited by mr.K; 25 June 2014, 15:16.

        Comment


        • au schimbat ca "asa se cere". Daca pentru 22" sunt suficiente 5 prezoane, pentru 16 ajung si 4...

          Comment


          • oricum, dacia clasica a cam disparut. raman loganul si smartul cele mai "prezonate" din lume. )

            Comment


            • Vor disparea si cele 4 prezoane cat de curand. Trendul tinde spre 5 prezoane mai nou, indiferent de motorizare.
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • pai cam asa ziceam si eu ca ar fi normal. sunt curios daca va exista un logan3 si daca va avea 5 prezoane. e posibil sa aiba 5 prezoane cu totul pe toate 4 rotile.

                Comment


                • Asa, si ce importanta au numarul prezoanelor ? zboara rotile la incredibila viteza de 160km/h daca sunt prinse in 4 prezoane ?
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • o sa se ajunga sa nu mai poti iesi cu masina din tara, cum era cu dacia berlina, fiindca avea doar 3 prezoane. daca ue o sa stabileasca norma la 5 prezoane, n-o sa ne fie prea bine.

                    Comment


                    • Originally posted by B997NDL View Post
                      ...cum era cu dacia berlina, fiindca avea doar 3 prezoane.
                      Vezi că acela a fost doar un mit, au ieşit amici de-ai mei cu Dacii 1300 din ţară inclusiv anul trecut!

                      Comment


                      • probabil isi dadeau nemtii cu stangul in dreptu', ca si ei au pus pe smart.
                        ala o avea voie pe autobahn ?!

                        Comment


                        • Nu... doar cu m-urile ai voie pe autobahn.

                          Poluam topicul degeaba...
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Originally posted by B997NDL View Post
                            citeste tu mai bine. jantele alea au aparut intai pe duster unde aveau 5 prezoane. acum ai inteles ?



                            problema e ca dusterul am inteles ca n-ar prea merita, fiind cam acelasi lucru dar cu un consum mai mare. nu stiu ce sa mai cred. o fi mai bine sa-ti iei un qashqai ?!



                            mie mi se pare cam aiurea sa pui jante din fabrica de 16" cu doar 4 prezoane.
                            cat naiba ar fi costat sa le faca in 5 ?!
                            1. scuze nu am observat ca era vb de duster
                            2. la capitolul qashqai - disterul e facut pe punte de qashqai, cu aceleasi componente mecanice. Diferenta fiind data doar de optiuni, interior si caroserie. Practic e modelul chel de qashqai.
                            - tot nu am inteles, dusterul fiind acelasi lucru cu ce? Cu un logan poate? Toti cei care sustin ca dusterul e un logan mai inalt, ori sunt nedocumentati (cel mai mare procent zic eu), ori "loveri" de opel din '95. Sa nu ai habar ce e pe o masina si sa dai zici ca e de fasole (tu nu ai zis, stiu dar sunt altii care o fac) ca e doar un logan inaltat...
                            - sa zic iar de suspensiile multi-link prezente pe el? )
                            Last edited by pilifida; 25 June 2014, 17:50.
                            sigpic

                            Comment


                            • Ati vazut vreun Duster cu roata spate efectiv smulsa? Eu da. Roata, frana, suspensie, bratele alea subtiri, etc, absolut TOT era smuls iar masina nu era foarte contorsionata. Asa ca Dusterul a cam pierit din ochii mei. PS:Era Dusterul jandarmeriei

                              Comment


                              • ia citeste de aici de alta marca muult mai scumpa. Sa nu ti-o mai cumperi nici pe aia ))



                                e veche asta si a circulat mult pe internet, dar totusi sa ne aducem aminte. Daca a cazut dusterul in ochii tai intra pe forum duster si documenteaza-te ce poate face masinuta
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google