'Dacia Logan 10 ANI', Modelul Aniversar Special Pentru Romani

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • la ele trebuie sa ne raportam? de fapt poate asta inseamna "editie limitata". insemna ca fata de alti constructori care pun doar niste stickere pe editiile lor limitate, dacia s-a intrecut pe sine....faruri noi, jante noi, stickere, aer cond automat, butoane pe usi...e deja prea mult, asta e mai mult decat o editie "limitata". asa ca fiind "limitata" nu ar trebui sa avem pretentie macar la niste motoare care se gasesc deja in oferta dacia, de alt motor nou macar asa de ochii lumii nici nu mai zic, ar fi editie nelimitata
    Last edited by mdaniel76; 19 August 2014, 12:57.

    Comment


    • Daca puneau dieselul de 90 de cai , de ce nu pus 1.2 tce. daca il puneau si pe ala, de ce nu au pus tabla galvanizata. daca o puneau si pe aia, de ce doar ropti de 16 si nu de 17.....
      Romanul nu cumpara, dar vrea sa vada multe chestii misto in vitrina. De aia au succes malurile la noi.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Originally posted by einstein1984 View Post
        Romanul nu cumpara, dar vrea sa vada multe chestii misto in vitrina. De aia au succes malurile la noi.
        Mallurile au succes tocmai pentru ca romanul cumpara, ca altfel ar da faliment cu tot cu vitrinele lor pline de chestii misto.
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Si dupa aproape 30 de pagini...putem avea niste concluzii?
          Dar sa se refere la ce scrie in TITLU, nu la Dacia in general, nu la Logan 1, nu la turatii, trafic, frustrari, mircebadisme....etc.

          Comment


          • Concluzia este ca si loganul aniversar va rugini...dar tu te vei simti mai bine cu climatronicu din interior, si gropile le vei trece mai usor cu rotile pe 16.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • @einstein:

              am dat si eu exemplu cu dieselul de 90, tu ai luat-o ad literam. ideea era ca fiind o editie aniversara puteau sa ne surprinda cu un motor neexistent deocamdata in gama, fie el dci tce etc...
              eu din cate stiu tabla este galvanizata.

              eu zic aici doar parerea mea. vezi in semnatura ca eu am varianta prestige (adica cam full) dci din 2008 cand am cumparat-o? a costat 11-12mii euro. asa ca nu zic doar ca vreau sa le vad in oferta ca sa ma simt bine. nu vreau sa tin masina inca 20 ani, deja are destul, simt nevoia de ceva nou , mai arunc si un ochi la cate o configuratie interesanta.
              Daca vrei sa stii, ca fapt divers, daca ar fi fost motorul dci90 in editia asta de 10 ani, m-as fi bagat sa il achizitionez. dar sa trec de la un motor mai puternic la unul mai slab, in nici un caz, si a mea are abtipilde pe ea. motorul e inima unei masini indiferent ce gadgeturi mai are sau nu pe ea

              Comment


              • Originally posted by einstein1984 View Post
                Exista bine merci editii limitate cu niste stikere pe versiunea de echipare de baza si motorul cel mai amaraut, si la renault, si la VW sau opel.
                Nu stiu cum e la Renault sau la Opel, dar cei de la VW, cand Golf-ul a implinit 30 de ani de la lansare, au scos o editie limitata GTI care avea 230cp in loc de 200cp, iar pe langa sigla (nu era stiker) cu "Edition 30" avea si alte elemente de interior care sa diferentieze GTI-ul normal de Edition 30.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Da, avea chip tiuning. Mult mai bine asa. Tot acelasi motor, la fel ca la dacia, ca GTIuri cu mai putin de 200 de cai nu fac.
                  http://www.carscoops.com/2013/02/vw-...nd-driver.html variante limitate bazate pe modelul anterior si cu breloc si palarie ca dotari extra.
                  Se poate si asa, nu doar la dacia.
                  Last edited by einstein1984; 19 August 2014, 13:24.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Avea chip tuning?! Facut de inginerii de la Pitesti, de Doc, sau de RBN?

                    "he GTI Wolfsburg Edition, which will be the first to go on sale in the first quarter of 2013, features 18-inch “Laguna” alloy wheels, a retro golf-ball gear lever knob and red stitched floor mats. It will be produced in 2,000 units and priced at US25,905 for the six-speed manual transmission and $26,195 for the dual-clutch DSG.

                    In the second quarter of the year VW will roll out the GTI Driver’s Edition, which will be available in 3,000 units, will come out. On top of the Wolfsburg Edition’s equipment, it adds the Sunroof and Navigation packages, part-leather seat trim, a special GTI gear pack including a hat, keychain and parking sign and a Certificate of Authenticity."


                    Din tot ce ai citit acolo ai retinut doar palaria si brelocul?
                    Last edited by vitriol; 19 August 2014, 13:29.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • http://www.vauxhall.co.uk/about-vaux...on-models.html Si alte editii limitate cu spoilere, jante si stikere dar fara motoare noi.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • @einstein, eu zic ca aberezi cam mult. ai verificat si stii sigur? diferenta de la loganul de 70cp la cel de 85cp tot in chiptuning consta?
                        ideea este ca avea ceva in plus diferit fata de oferta standard, chiar si un eventual chiptuning, dar vad ca tot nu pricepi. nu m-ar fi deranjat nici ca dacia sa fi oferit 110cp in loc de 90, fie el si doar dintr-un chiptuning cum zici tu.

                        Comment


                        • Originally posted by vitriol View Post
                          Avea chip tuning?! Facut de inginerii de la Pitesti, de Doc, sau de RBN?
                          Si meganeurile RS apar sporadic in editii limitate cu mai multa putere, si singura diferenta e softul.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • abtipilduri, bara, briz-brizuri poti sa ii pui si ulterior, dar motor aleluia, cu ala ramai.

                            Comment


                            • Originally posted by mdaniel76 View Post
                              diferenta de la loganul de 70cp la cel de 85cp tot in chiptuning consta?
                              Unde am scris eu asta???????? Pot sa bag mana in foc ca si alte golfuri GTI (alte editii limitate poate) vor avea aia 230 de cai, insa cu alta tapiterie sau jante.
                              Masina ofera ceva in plus, insa nu sub capota unde pe majoritatea alora care si cumpara loganuri noi (spre deosebire de aia de le discuta pe forum) nu-i intereseaza ci la interior sau afara.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • eu te-am intrebat nu am zis ca ai afirmat.
                                in schimb ai afirmat ca de la 200 la 230cp au facut chiptuning. ce te face sa crezi asta? poate ca sa obtina cresterea respectiva de putere au umblat la jumatate de motor, curba de cuplu si de putere e cu totul alta, poate motorul are cu totul alta setare, alt consum decat cei 30cp care ii vezi pe hartie.

                                poate de la 200 la 230cp nu vei simti mare diferenta la masina in utilizarea de zi cu zi, dar de la 75 la 90cai, crede-ma ca ii simti din plin.

                                deja la 200-230cai poate nu iti mai doresti in viitor putere si mai multa, ca ai deja suficienta, dar eu cred ca de la 75 cai sigur iti doresti mai multi cai in plus

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google