Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe dedesubt este impecabila

    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
    sigpic

    Comment


    • A ruginit, nu gluma și mașina are doar 5 ani

      Comment


      • Mai, voi aveti culoare premium pe sub vopseaua originala: rust maro

        Comment


        • Iarna daca nu folositi masinile nu le mai tineti in strada sa rugineasca.
          Anul acesta in Bucuresti a venit zapada pe 6 ianuarie si a tinut toata luna iar in februarie desi nu a mai fost multa zapada au fost multe nopti geroase.
          Am vazut multe masini acoperite saptamani intregi cu zapada fie din ninsoare fie impinsa de pluguirle care au curatat strazile (in acest caz avea sare si nisip).
          In parcarea de la Mega Mall se poate lasa fara plata masina. Nu ploua, nu ninge, nu bate soarele si este mai cald decat afara. De ce n-ar sta acolo cateva saptamani?

          Comment


          • Mda, unii cumpara masini ca sale foloseaca, unii, ca d-nul abc, le cumpara doar ca sa le detina.

            Eu am mai zis, am fost multumit de Dacia ca functionare (stiam pe ce am dat banii ca performante si siguranta), dar cu rugina nu m-am impacat deloc.
            Tinichigeria costa mai mult decat o reparatie capitala, plus ca nu da rezultate, in mai putin de 12 luni pe o aripa vopsita profesionist a inflorit iarasi rugina.
            Aici nu e vorba de tratamentul ce nu s-a facut la tabla, e vorba de tabla insasi de calitate foarte slaba.

            Comment


            • @abc, dacă cumperi mașina sa o ții iarna la călduri a, mai bine lipsa, e prea costisitor, mai ales asigurările.

              @abc, dacă cumperi mașina sa o ții iarna la călduri a, mai bine lipsa, e prea costisitor, mai ales asigurările.
              Last edited by aris86; 18 September 2017, 17:27. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by abc View Post
                Iarna daca nu folositi masinile nu le mai tineti in strada sa rugineasca.
                ..............................
                In parcarea de la Mega Mall se poate lasa fara plata masina. Nu ploua, nu ninge, nu bate soarele si este mai cald decat afara. De ce n-ar sta acolo cateva saptamani?
                De-aia ii injur io mereu pe "saracii" care-si lasa cu saptamanile masinile in parcarile subterane din moluri, iarna.
                Adica io vin ca omu' sa fac cumparaturi, sa ma plimb sau orice altceva in mol si am pretentia fireasca sa gasesc loc de parcare cu caracter temporar ptr. 1-2-3-4h, insa n-am loc de toti bulangii care-si lasa acolo masina moka cu saptamnile ca deh, in strada e frig, ninge si se da cu sare...doooh!
                Si da, am patit-o de multe ori (mai ales cand se anunta ninsori sau vreme "tare") sa nu gasesc nici macar un amarat de loc in conditiile in care molul era aproape pustiu si masinile existente din parcare erau uscate toate si cu stratul de praf de 2 degete.
                Sa va blocheze tuturor care procedati asa rotile (toate 4) si sa platiti bani frumosi ptr. deblocare, sa va iasa dreq mokangeala din cap!

                Parcarile din moluri nu sunt parcari de resedinta!
                Last edited by Kojak; 18 September 2017, 18:40.

                Comment


                • Sunt total de acord cu ce spui @kojak.
                  Problema este ca nu conteaza parerea mea, a ta sau a noastra. Conteaza legea.
                  La Mega Mall am intrebat de doua ori (persoane diferire) la biroul de informatii de la parcare (te indruma acolo agentii de securitate) si in ambele cazuri mi s-a spus ca pot sa imi las masina acolo cat timp doresc cu recomandarea sa las si un nr. de tel. pentru situatii neprevazute. Atat timp cat respect un regulament in ce consta vina mea? Locuri de parcare sunt intotdeauna disponibile doar ca sunt la etajele superioare.

                  @aris86 @mr.k
                  Aveti idee cate zile pe an in medie este folosit un autoturism in Romania? Ma refer la toate autoturismele din Romania care sunt inscrise in circulatie.
                  Last edited by abc; 18 September 2017, 18:54.

                  Comment


                  • La pariu ca te duc in toiu' iernii in moluri unde nu poti sa arunci un ac nicaieri, nici macar la etajele superioare, in conditiile expuse de mine mai sus.
                    In general, da, sunt, insa cand e anuntat cel putin cod galben, se duce dracu' tot.

                    Comment


                    • M-am referit strict la MEGA MALL.
                      Nu neg ca poate sa fie posibil o astfel de situatie (toate locurile ocupate). Eu nu am vazut asa ceva nici sambata seara cand afara era viscol.
                      Exista si alte cauze pentru aglomeratia din parcare: multi parcheaza pe doua locuri deoarece pentru a reduce costurile mentinand numarul locurilor de parcare s-a ales solutia ca acestea sa aiba dimensiunea minima prevazuta in standardele de proiectare.

                      Comment


                      • @stoicanu

                        Ce văd la tine în poze e extrem de grav..Aşa ceva n-am avut nici pe L1 după 12 ani..Eu cred că ai avut mare ghinion.

                        Comment


                        • Al naibii ghinion, sa va vad pe voi când o sa aveți parte de ghinionul lui stoicanu, Cristi, al meu și alții.

                          Comment


                          • Eu nu inteleg...acea rugina, nu este acoperita de garantie? Nu au cum sa spuna ca a fost lovita din exterior tabla.
                            In mod sigur infloreste de dedesupt.

                            Comment


                            • Cazul lui Stoicanu este inadmisibil ! si in mod sigur sunt o groaza de L2 fix in aceeasi situatie , cand descoperi una in asemenea hal, este bataie de joc , tabla aia nu este tratata cu absolut nimic , s-a vopsit si atat , jenant , inteleg ca este o masina lowcost dar nici chiar asa , in mod sigur mai sunt si altele doar ca posesorii nu activeaza pe forum.

                              Si o tabla oridinara zincata care o gasesti la metru in magazinele de bricolaj tine mai mult .
                              Last edited by prometheus; 18 September 2017, 21:40.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Dacă arunci o privire la pozele din postul #1 avem o re-re-recidivă (reparate pe garanție), de restul nu mă leg

                                Garanția la coroziune e de 6 ani condiționată de revizii (control de coroziune) în reprezentață după expirarea garanției de 3, 4 sau 5 ani
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google