Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Totusi voi a-ti observat ca sanderourile au un procent mai ridicat de probleme?

    Comment


    • Nu tine neaparat de Sandero sau Logan. Cum am zis intr-un post anterior, sunt aceleasi masini pana la partea din spate. Singura problema(asa cred) care e la Sandero si nu e la Logan e cea a masticului, care crapa. In rest, pot fi aceleasi probleme si la Logan si la Sandero. Masina mea e iesita de pe poarta fabricii in septembrie 2013, a lui Razvan in octombrie, 2013 si e posbil sa fie un lot de capote cu probleme.

      Mai exista o varianta: sa fie utilizatori care verifica mai des masina si semnaleaza problemele si posesori de masini care utilizeaza bunul, netinand cont de "micile" probleme, care, pentru ei, nu au nicio releventa si nu incurca cu nimic buna functionare a produsului.

      Comment


      • mai mult ca sigur ultima varianta, verificata....

        trimis de pe tableta cu WI-FI
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Originally posted by aris86 View Post
          Update: azi am discutat la reprezentanta despre problema la rugina la capota motor.
          Cei de la service au trimis cerere catre Dacia de inlocuire, ceruire si vopsire element, motivând extinderea ruginii dinspre interior spre exterior. Cei de la uzina au refuzat cererea, oferind doar tratare si revopsire in interior. In acest moment service-ul refuza reparatia elementului, motivând costurile de reparatie ulterioara suportate de firma, in cazul in care rugina va recidiva. In concluzie, masina are capota ruginita in 18 luni de la data fabricatiei si nu poate fi reparata datorita zgarcitilor de la dacia. Sa mai aud acum laude la adresa daciei, deoarece este un produs ”muci”. De pe acum le urez faliment placut! Rusine Dacia, groupe Renault.
          Asta trebuie sa fie un avertisment pentru cei ca ridica garantia la tabla in slavi.

          Comment


          • presimt ca in curand intra pe fir si ultrasii dacia asa ca nu pot sa nu ma abtin:
            sa vinaaa trolliiiii, sa vinaaaa trolliiiiiiiii, sa vina trollii si postacii!!!!

            Comment


            • N-are importanta ca ne contram noi aici, in timpul asta rugina isi vede linistita de treaba.
              Pana la urma e pacat ca, o masina relativ bunisoara e penalizata de aspecte care implicau un tratament al tablei care sa ridice pretul cu o suma pe care sunt convins ca majoritatea ar fi platit-o bucurosi, pentru a nu avea probleme.
              Am dat eu inutil ca prostu' 253 de euro pentru un an de extragarantie, as fi dat sigur 500 de euro pentru un tratament al tablei.
              Last edited by mr.K; 10 June 2015, 10:41.

              Comment


              • Originally posted by aris86 View Post
                Update: azi am discutat la reprezentanta despre problema la rugina la capota motor.
                Cei de la service au trimis cerere catre Dacia de inlocuire, ceruire si vopsire element, motivând extinderea ruginii dinspre interior spre exterior. Cei de la uzina au refuzat cererea, oferind doar tratare si revopsire in interior. In acest moment service-ul refuza reparatia elementului, motivând costurile de reparatie ulterioara suportate de firma, in cazul in care rugina va recidiva. In concluzie, masina are capota ruginita in 18 luni de la data fabricatiei si nu poate fi reparata datorita zgarcitilor de la dacia. Sa mai aud acum laude la adresa daciei, deoarece este un produs ”muci”. De pe acum le urez faliment placut! Rusine Dacia, groupe Renault.
                Ai si varianta de Back-up (de care am discutat !) ANPC ,eu am rezolvat problemele aparute prin Autoritatea mentionata mai sus ,compartamentul respectivului Dealer este schimbat total cand ajung acolo. ( de ficare data plec cu masina spalata de acolo ) plus ei solicita in mod express sa stau langa masina la reparatie......deci se poate ! )
                De Black-list situ sunt constient ca,am un loc bine rezervat dar nu prea imi pasa .....atata timp cat am platit un produs care nu este conform !
                Oricum ati trebuie nerviiiiii de otel si timp pentyru toata tevatura care urmeaza.
                P.S. Raspunsul de la ANPC il primesti la posta cu confirmare de primire daca nu este in favoarea ta ,faci o noua solicitare la care o anexezi si raspunsul primit anterior.
                Bafta
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • Nu-mi mai ramane decat sa astept si cam atat, probabil sunt pe black list, dar nu imi pasa, atat timp cat ei vand gogosi in piata. Lucrurile in tara se mai misca cu ajutorul autoritatilor, numai ca la noi totul merge cu viteza melcului obosit. In alte tari, o companie care se respecta nu ar fi pus bete-n roate clientilor, ci si-ar fi sacrificat un pic din profit ca sa repare/inlocuiasca masinile cu probleme si sa aiba clienti multumiti. Asa ca se bucura ca mai tepuiesc inca unu, si inca unu etc, dar nu se gandesc ca pe termen lung reclama negativa le va afecta si vanzarile.

                  Comment


                  • Ce ati pot spune este urmatorul lucru,eu cand am depus reclamataia la ANPC am primit raspun fix inm 7 zile de cand am trimism in a 7 a zi am primit recomandata la cutia postala.
                    Cat despre faza cu compania nu intra din discutie exact ce ai spus si tu
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • Buba e ca a dat rugina in masini de 1-1,5 ani...ceea ce e deplorabil.
                      Asta a mea are vreo 3 greieri dati dreaq...da na'...
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Originally posted by Oti View Post
                        sunt nesimtiti, au facut bani frumosi in rom, au scapat a doua oara de falim cu ajut prostilor, la felul cum se misca lucrurile, vor pleca curand.....la fel cum au facut si cei de la Nokia.....vor da vina pe infrastructura.....piata europeana nu poate fi pacalita......problemele din est sunt de lunga durata, deci locatia din Rom devine nerentabila.......asa ca Aris vei fi razbunat, rugina se va muta in Maroc, nu stiu cum vor face cu marca.....parca au dreptul sa o ia cu ei......va fi foarte interesant......eu cred ca guv. stie.....au inf de la cei cu ochi albastri, de aici toate probl. cu autostrada.....inv nerentabila......

                        Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                        Nu pleaca Dacia in Africa, terminati cu prostiile ! Ce om normal la cap si-ar cumpara masina Made in Africa ? Fiti seriosi ma oameni buni ...

                        Comment


                        • Dokker-ul se fabrica exclusiv in Maroc, si sunt destule masini prin tara.

                          Comment


                          • low cost, rugina, mai bine made Maroc, India, etc decat made Romania, nasol ca masina va fi tot cu numele Dacia, trebuia sa poarte numele Renault......dar ei sunt smecheri.....poate reinvie marca Oltcit sau.... am uitat masina din Tim. .......Lastun.....cu ajutorul unei firme serioase,....

                            trimis de pe tableta cu WI-FI
                            Last edited by Oti; 10 June 2015, 17:27.
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Cred ca aberam cam mult cu plecarea Dacia!

                              Francezii au alte planuri! Imi spunea un amic zilele trecute ca urmaresc sa robotizeze intens uzina in anii urmatori (proces pe care l-au si inceput), deci e destul de clar ca intentioneaza sa ramana.

                              E trist ca apar probleme de rugina atat de repede si ca metehnele vechi sunt greu de depasit.

                              Comment


                              • Originally posted by Oti View Post
                                low cost, rugina, mai bine made Maroc, India, etc decat made Romania, nasol ca masina va fi tot cu numele Dacia, trebuia sa poarte numele Renault......dar ei sunt smecheri.....poate reinvie marca Oltcit sau.... am uitat masina din Tim. .......Lastun.....cu ajutorul unei firme serioase,....

                                trimis de pe tableta cu WI-FI
                                E vreunu de pe acest forum care si-ar cumpara Dacia Made in Africa ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google