Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Circuitul apei in natura include si Logan-ul.
    Si la cum e (ne)vopsit portbagajul si locasul rotii de rezerva, rugina se va instala rapid.

    Comment


    • Portbagajul era vopsit destul de bine, si urme de rugina inca nu erau. Arata foarte bine.

      Comment


      • sigur e un istoric in legatura cu apa aia acolo...Esti primul si singurul cu asa ceva.
        Iar in legatura cu rugina, sunt cazuri izolate ... Nu generalizati !

        Comment


        • Cazuri izolate cu rugina pentru ca Logan 2 e aparut relativ recent. Se va generaliza ca la Logan 1, premize sunt.
          Iar apa in portbagaj/masina au avut mai multi, doar nu asa multa.
          Last edited by mr.K; 17 June 2015, 14:21.

          Comment


          • Cand o sa aiba si gugu1 rugina, o sa spunem ca este si la el un caz izolat.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Cazuri izolate cu rugina pentru ca Logan 2 e aparut relativ recent. Se va generaliza ca la Logan 1, premize sunt.
              Iar apa in portbagaj/masina au avut mai multi, doar nu asa multa.
              Unde multi? care sunt aia? Si mai ales cati cu logan2? Ca aia nu e intrata pe la gurile de aerisire, poate daca bagi karcherul pe acolo.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • ieri seara am fost lovit din spate.(Logan II 09 luat in ianuarie 2013). Nu au fost avarii mari (nu se mai inchide portbagajul, indoita tabla pe sub bara de protectie în zona rotii de rezerva). In zona unde s-a cutat tabla a sarit vopseaua si sub vopsea tabla este ruginita. Inca o data spun in interior in zona rotii de rezerva SUB VOPSEA era rugina. Acolo nu se putea gasi decat dacă tabla era ruginita inainte de vopsire. Imi pare rau dar pozele care le-am facut nu sunt foarte clare.

                Comment


                • Urca pozele asa cum sunt sa vedem si noi.
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • In curand o sa fie garantata tabla 1.5 ani ! asteptam pozele !

                    Comment


                    • eu ma apucasem sa numar userii care au raportat probleme cu rugina, aici pe thread, am lasat-o ..... vroiam sa spun ca nr este relativ mic raportat la nr de la myride....nu mai conteaza....daca se confirma rugina ascunsa sub vopsea......

                      trimis de pe tableta cu WI-FI
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • incerc sa pun pozele asa neclare cum sunt
                        Attached Files

                        Comment


                        • Cu pozele astea pot spune ca m-am lamurit de calitatea tablei la logan 2 .No comment.Deci este o tabla ordinara , netratata cu absolut nimic , sa le fie rusine!!!!Nici macar nu s-au deranjat sa puna tabla "curata" fara urme de rugina , s-au facut ca nu vad si au pus-o pe linia de productie.Jalnic!!!!

                          Colegule si eu am fost lovit in spate(posed logan 1 ph2) din pacate acum vreo 2 ani tot cu vopsea sarita dar la mine tabla era fara rugina.
                          Last edited by prometheus; 17 June 2015, 16:34.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • este foarte posibil sa avem toti aceasta problema si sa nu stim, o sa devina vizibila imediat dupa garantie....eu zic sa asteptam...si cu un an inainte de expirare, daca nu vindem, reclamam rugina....

                            trimis de pe tableta cu WI-FI
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Imi este teama ca depinde de norocul fiecaruia , daca ai noroc sa nu-ti puna tabla deja ruginita in caroserie atunci esti un om norocos , altfel , rugina all the way inca de la primele luni de achizitie ale masinii.
                              Aproape ca ma felicit ca nu am mai asteptat cateva luni sa-mi fi luat Logan 2 , la cate probleme vad cu rugina atat de devreme + alte probleme pe la usi(manere de usi) , blocuri de lumini etc cele enumerate din urma sunt convins ca le vor rezolva insa rugina nu cred, mai bine logan 1 cu mai putine dotari dar poate mai sanatos la tabla.Daca as mai cumpara pe viitor logan nou ?? niciodata!! prefer sa mai strang niste bani in plus si sa cumpar orice alta marca dar la care sa stiu ca tabla este tratata/pusa cu simt de raspundere.
                              Last edited by prometheus; 17 June 2015, 16:45.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • din cauza accidentului, mai este in garantie zona respectiva? pot zice cei de la Dacia ca este factor extern?

                                trimis de pe tableta cu WI-FI
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google