Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by pilifida View Post
    corect spus einstein. Daca stii ca tablaria si vopseaua e sensibila la rugina, de ce ai merge cu elementele de caroserie lovite??? Si culmea! dupa aia tot ceilalti sunt de vina pentru nepasarea ta. Ai lovit-o du-te si repar-o, nu sta cu ea asa ca dupa aia sa degenereze situatia. In caz contrar nu te mai vaita.
    Gigele omu mai are 2 poze in care ne este prezentata rugina! acolo ce a facut?! a ros cu dintii?! Te apuci asa sa vorbesti de florile marului!
    Keep walking...

    Comment


    • Ce este asa greu de inteles , o problema este din neglijenta iar cealalta defect de fabricatie.
      sigpic

      Comment


      • Pai da ma Stoicane...dar mi se pare ca posesorii de Logan sunt cam permisivi cu multiplele defecte de fabricatie ale marcii Dacia!

        uite la Bazilman, caz recent si concret...a dat rugina in sareta lui, i s-a rupt un maner de la portiera, care ulterior a fost vopsit in alta nuanta de imbecilii de la reprezentanta...cine stie ce il mai asteapta!

        rugina ai si tu, desi ai nici 2 ani cu masina.

        Trebuie sa recunoastem ca la nivel de caroserie si plasticaraie e panarama panaramelor!
        Keep walking...

        Comment


        • La nivel de caroserie da Dacia are probleme si grave.
          La plasticaraie au fost cazuri izolate
          sigpic

          Comment


          • dragă domn stoicanu, poţi numi "neglijenţă" (îţi dau dreptate!), dar sincer am fost şi curios... am vrut să văd dacă rugineşte - nu e o lovitură care să mă afecteze în mod direct la ţinuta de drum, etc.
            Pe acest forum au fost multe discuţii legate de rugină, s-a scris mult şi în presă... în cele din urmă DACIA a remediat această problemă. Logan PH2 (nu pot să-mi dau seama cu exactitate din ce an!) are tabla tratată corespunzător. Astfel, câţiva neglijenţi (unul îmi e amic!) a înfundat urât de tot pragul la Logan. Evident că nu a ruginit. Cumva, dumnealui, chiar încântat că nu mai rugineşte tabla de Logan. Eu, după "julitură", m-am interesat de preţul reparaţiei (între 250 şi 390 RON), dar mi-am zis să mai aştept puţintel, aşa de curiozitate!
            Mi-am zis, curge rugină din uşă, ia să vedem, dar din prag?!
            Nesimţitul de amic-coleg când i-am arătat rugina în faţa instituţiei la care lucrez m-a rugat să mă întorc cu spatele la maşină. Mirat, l-am întrebat de ce, iar el mi-a răspuns că vrea să facă pipi pe Loganul meu ediţia a II-a. Finalitatea a fost o tentativă de-a mea de a centra un şut în părţile moi ale colegului-amic.

            Stimă

            Comment


            • Sincer, singurele masini din familie care au ruginit la nici un an de la fabricatie au fost loganul ph2 din 2009 si una din daciile familiei din 1997 (vorbesc de masini noi).

              Interesant este ca rugina nu am vazut nici macar un gram in corsa din 2003( cumparata si folosita intre 2010-2012) si chiar au fost date jos repere, si zero rugina.
              Meganul din 2005 (folosit intre 2012-2014) iarasi nici un gram de rugina.

              Asa de mult sa se fi intors in timp dacia?

              Vorbesc doar de tabla.
              Last edited by mumus; 24 July 2014, 10:06. Reason: Automerged Doublepost
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Am o intrebare pentru stoican si pentru toti cei carora Dacia le-a reparat masina/tabla de rugina in perioada de garantie : In acceptul de reparatie si in actele si inscrisurile primite ulterior reparatiei. apare cuvantul "rugina" ?
                "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                Comment


                • Nu am nici un inscris ulterior doar ce am reclamat eu la intratea in service.
                  Posibil in carnetul online de intretinere sa apara ceva.
                  sigpic

                  Comment


                  • [QUOTE=jonnie007;1603718]Gigele omu mai are 2 poze in care ne este prezentata rugina! acolo ce a facut?! a ros cu dintii?! Te apuci asa sa vorbesti de florile marului![

                    bai ţiţi vezi ca nu ma cheama gigel. Eu nu te-am jignit asa ca abtine-te si tu. Esti mare destept in auto, ia-ti o corsa si lasa dacia prostilor. Cum sa nu critic criticile cand eu in 9 ani cu zgarieturi nu am avut pata de rugina? Or fi niste loturi defecte ia uite si gata. Da nu ma lua pe mine cu gigel ca nu ne tragem de sireturi, mai ales ca eu nu am pus niciun comentariu agresiv la adresa ta.
                    Atatea comentarii ofensante domne, ba nu iti place nu cumperi ce e atat de greu de inteles. Ceva fenomenal.
                    Last edited by pilifida; 24 July 2014, 11:07.
                    sigpic

                    Comment


                    • Stoican e foarte importanta intrebarea mea: deoarece, Dacia, cu toate ca recunoaste ca exista o problema si repara acele "probleme" pe garantie, OFICIAL nu apare cuvantul RUGINA, sau cum s-o mai numi in termeni tehnici !
                      Incercati sa pomeniti cuvantul acesta la vocea clientului ...
                      "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                      "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                      Comment


                      • Gigele, Dacia rugineste, ma!
                        Si daca vrei tu si daca nu vrei, tot rugineste! Considera-te norocos!

                        Bine pa!
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • - vechiul model a fost rechemat in service de 2 ori pentru tratamente la tablarie
                          - foarte interesanta atitudinea moderatorilor ) dreptate si virtute in democratie









                          Interesanta, nu?
                          Pai ca sa vezi si tu, cam cat de enervant esti atunci cand toata lumea iti spune ca nu poti omori un peste, aruncandu-l in apa.
                          Cred ca am sa ma ocup personal, de voi toti, astia care aveti impresia ca detineti adevarul absolut. Poate un "ban" permanent aplicat pe acest forum, va va mai elibera timpul nu foarte pretios, bag seama, si va va permite sa mergeti la un control la mansarda.
                          Last edited by Niki; 24 July 2014, 15:22.
                          sigpic

                          Comment


                          • In urma "discutiilor" purtate cu cea de la vocea clientului ( o cretina care habar nu are de chestii tehnice si care e si rigida in incercarea ei de a aplica tehnici de comunicare si care stia doar cateva cuvinte: NU RUGINA, GALVANIZATA, PRODUSA IN 2013 deci IMPOSIBIL RUGINA) am ajuns pana intracolo in cat acceptau mai degraba sa imi schimbe aripa decat sa accepte reaplicarea tratamentului cu ceara pe care l-am solicitat eu ca sa pot dormi linistit noaptea.
                            Orice argumente si contra argumente aduceam eu se terminau cu : Pai cine a zis ca e rugina? A zis dacia asa ceva ?
                            Cu alte cuvinte daca nu am spart acea umflatura si nu s-a vazut/constatat rugina ea OFICIAL nu EXISTA ! dar Dacia in marea ei milostenie, vezi doamne, mi-o repara.


                            L. E. Cei din service-uri nu au calitatea sa dea verdicte. Nu conteaza ca toata lumea stie ca e rugina, iar reparatia urmeaza toti pasii reparatiei unei "table ruginite", e defapt alt defect !
                            Interesanta abordarea Dacia.
                            Last edited by Bazilman; 24 July 2014, 11:56.
                            "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                            "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                            Comment


                            • Si daca o spargi, atinci e cauzaq exteriara... si iar ajungi la mila lor... cred ca totul depinde de cat de nf sa f a fost vaca aia de la vocea clientilor, eu am prins mereu momentul cu nf, si am sunat cu 2 ocazii...
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • In cazul meu nu cred ca a fost cazul de cat de "neiubita" a fost femeia in cauza, a avut data "tema" bine stabilita. FARA RUGINA pentru o masina produsa in 2013 ! PUNCT !
                                Orice altceva, da, dar nu rugina.
                                "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                                "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google