Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Dan Eugen View Post
    Pacat... mai bine ar creste pretul masinii cu o mie de euro si ar izola-o cum trebuie sa reziste macar 5-6 ani
    Eu am convingerea ca 99% dintre Loganurile2 vor rezista 5-6ani fara sa apara rugina vizibil, sau mai bine spus fara ca proprietarii sa observe si sa se impacienteze din timp. Ce a patit colegul nostru cred ca e doar un caz izolat in care rugina a iesit la "suprafata" mai devreme de termen. Probabil vor mai aparea cateva cazuri de astea pe forum in urmatorii ani.

    Comment


    • Originally posted by lord_wader View Post
      Ce a patit colegul nostru cred ca e doar un caz izolat in care rugina a iesit la "suprafata" mai devreme de termen.
      Cum suna asta. Adica rugina este acolo, doar ca de obicei iese la suprafata dupa cei 6 ani de garantie. Ala o fi "termenul"...
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Poze a pus si @Stoicanu , care de altfel am inteles ca e foarte multumit de noul 0.9 Tce , dar i-a aparut si lui rugina si din pacate nu doar un punct izolat .... asa ca @ Bazilman nu e un caz izolat

        Comment


        • Salut am avut 2 loganuri Ambiance ian.2005 vandut in 2007, cumparat un Laureate 2007 vandut anu trecut august si nci unul nu are rugina cel putin la prima vedere

          Comment


          • Rugina la logan este atata de rara precum ploaia in Londra

            Comment


            • Intreaba si la vocea clientului dacia...o sa-ti spuna ca sunt doar cazuri izolate, nu va faceti griji

              Comment


              • Da cum suna asta, citez : "Sa vedem daca face obiectul garantiei, sau e din cauza unor factori externi" incheiat citatul din cei de la Caremil cand am sunat sa imi fac programarea pe vineri la constatare si verdictul celor de la Dacia.

                Enumerati-mi voi 2-3 "factori externi", va rog.
                "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                Comment


                • 1. gainat,
                  2. ploaie,
                  3. prima lapovita.

                  ...poate si ceata sa intre la factori externi

                  Comment


                  • Originally posted by nitusararu View Post
                    nu vreau sa intru in polemica cu nimeni!
                    vreau sa va spun insa ca sunt la al treilea model de Logan, toate masini noi si nu am vazut un punct de rugina la niciun model! absolut nimic!
                    mai mult decat atat la job compania la care lucrez are o flota de aprx 50 de Loganuri si Dustere si va rog sa credeti pe cuvant ca nu are una un gram de rugina!!!
                    masinile au un regim de teren si sunt conduse in sistem pool car!
                    fara sa supar pe nimeni ,consider ca discutati in necunostiinta de cauza!
                    aratati mai fratilor cazuri concrete! nu mai faceti afirmatii gratuite
                    bafta!
                    Ahahahaha, uite un om pe care as vrea sa-l vizitez la munca, sa vad si eu MINUNEA.
                    N-am mai vazut demult un SF bun.
                    Last edited by mr.K; 15 July 2014, 21:50.

                    Comment


                    • @ nitusararu :
                      daca vrei cazuri concrete, când te plimbi per pedes (adica fara masina) uita-te pe la masinile parcate si ai sa vezi probleme la aripi. e o chestie generala, nu numai la logan. asta datorita conditiilor extreme de rulaj pe care ni le ofera soselele patriei pentru care platim taxe peste taxe si rovignete.
                      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                      Comment


                      • Omu' se refera probabil la logan 2. Din alea nu-s asa multe pe strazi, si oricum inca nu au rugina asa de vizibila (daca au).
                        Oricum, avem foto "compromitatoare" de la colegii cu logan 2, destule aici...greu ptr. unii si cu dovezile astea, poate lucrate-n "fotoshop".

                        Comment


                        • in caietele masinii scrie pe undeva ceva de genul: "durata medie de folosire a masinii este de 8 ani", daca nu cumva au modificat.
                          sigpic

                          Comment


                          • In asteptarea verdictului oficial pe care il va da Dacia, vineri, inca stau si ma intreb ca prostul, cum ar fi posibil, REAL, daca s-a respectat tot procesul tehnologic de anticoroziune la care a fost supusa, sa apara rugina dupa 12 luni ?
                            Cred ca nici daca iau o bucata de tabla si o vopsesc cu cea mai ordinara vopsea apoi o las afara tot nu imi apare rugina.
                            Apoi, cum sa cred ca e doar UN PUNCT de rugina ? Astfel de "umflaturi" sunt de regula doar varful icebergului si ca de fapt ea e compromisa pe o portiune mult mai intinsa.
                            Marturisesc, ca in sinea mea, imi doresc sa fie doar o alarma falsa si sa fie doar o "umflatura" a vopselei desi stiu ca e doar 1% sansa sa fie asa, unde mai pui ca ea va aparea in carnetul de service si spuneti-mi cum va da peste cativa ani la o eventuala revanzare ???

                            Acest punct de rugina care a aparut atat de curand nu poate fi catalogat ca un defect ascuns ?
                            "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                            "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                            Comment


                            • Nu cred sa fie defect ascuns! pare mai degraba o tratare de mantuiala a tablei(posibil si tabla in sine sa fi fost deja ruginita in momentul aplicarii vopselei) + unde ti-a aparut tie e cu risc mare de lovituri de piertricele , nisip etc.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Spunea un coleg de forum : Toti maniacii de intretinere a masinii se linistesc in momentul cand apare prima zgarietura, prima pata de rugina...La inceput nu i-am dat dreptate, acum da. Intelepciunea se capata odata cu experienta. Asa am patit si eu, asa vor pati toti.

                                Trebuie sa va relaxati.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google