Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Parca logan ph2 a fost mai bine facut.

    Sent from my Nokia 3310 using Morse.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • aris86, tinant seama ca avem aceasi masina, arunca si tu un ochi pe acolo, da semne si pe la tine ca incepe sa crape masticul? stiu ca pe sandero club a mai patit cineva asa ceva si sa rezolvat pe garantie......
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Mie, sincer, treaba asta cu masticul crăpat nu-mi pare un capăt de țara, decât daca pe acolo ar putea intra apa.

        Ma așteptam la ceva mult mai grav, din anunțurile anterioare ale lui Oti

        Comment


        • La un moment dat ma gandeam sa-mi iau un Duster pt hamaleala...insa nu...e riscant daca il papa rugina! basca e si vreo 9mii si ceva prin rabla...si nu stiu daca s-ar face coada la o eventuala vanzare.
          Keep walking...

          Comment


          • Eu n-am mai auzit pana acum de mastic acoperit cu vopsea... Ma cam indoiesc, sincer, de asa ceva.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Rugina este doar la cheder sofer. La pasager in fata inca nu a aparut. In schimb, in spate chederele sunt lipite.

              Comment


              • Daca se scot toate chedere, si pe pune frumos silicon pe linia lui unde intra in caroserie, nu cred ca o sa mai intre apa.
                Ori, multa vaselia....si problema nu o sa mai apara. Insertia metalica din cheder este mai proasta decat la o conserva.
                Daca au ruginit si la mine dupa ce le am schimbat pe cele originiale dupa Laguna. Am pus de Logan si in 6 luni curgeau rugina din ele...cele vechi de 16 ani sunt in curte aruncate in noroi si sunt ca noi.

                Comment


                • In certificatul de garantie este specificat ca durata medie de utilizare a masinii este de 8 ani. Masinile pe vremuri aveau termen mediu de utilizare mult mai mare.

                  Comment


                  • Așa scrie la L2 ?
                    Ia sa mă uit și io în al meu, deși mă îndoiesc ca la L1 au dat ceva.

                    Comment


                    • Da, asa scrie. Opel/Renault scenic in anii 2000 aveau garantiebla tabla 12 ani, acum am vazut ca si noile modele renault au garantie la tabla 6 ani.

                      Comment


                      • Foarte corect: tabla e tot tabla! Se pare, insa, ca la L2 "ruginește" si cauciucul .

                        Comment


                        • E revolutie, sa nu rugineasca doar tabla, o sa ajunga in curand sa rugineasca si plasticul

                          Comment


                          • Este gandit foarte prost acel cheder de la portierele fata, avand si acea insertie de tabla, care rugineste usor deoarece acolo jos este o imbinare nelipita si acolo intra apa,nu chederul in sine rugineste, ci acea tabla de prin el

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              o sa ajunga in curand sa rugineasca si plasticul
                              Te prinde mirarea,orice este posibil la Dacia !

                              In ce stadiu esti ai facut constatarea ?
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • Originally posted by aris86 View Post
                                Da, asa scrie. Opel/Renault scenic in anii 2000 aveau garantiebla tabla 12 ani, acum am vazut ca si noile modele renault au garantie la tabla 6 ani.
                                Societate de consum......bine ca UE fac norme pentru una alta.....dar pentru reducerea poluarii prin marirea duratei de utilizare nu fac........
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google