Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Puncte de rugina am vazut si la Q7 la usa, passat 2007 etc. Problema este ca nu se ajunge la gaura...
    Eu am luat in anvelopa fata un fier dupa linia de tramvai...un fier de 30 cm. Fierul mi a indoit aripa putin....tabla s a indoit pe colt si vopseaua a sarit. Rugina nu a aparut nici macar la tabla goala. Treaba este de acum aproximatriv 2 ani. indoita. Laguna 99.

    Duster UK.
    Attached Files
    Last edited by Andyno; 28 May 2015, 11:49.

    Comment


    • Un fier dupa linia de tramvai?! Deci nu inainte...ci dupa!


      Sent from mobile
      Keep walking...

      Comment


      • Tare asta cu inainte si dupa .
        Se cam potriveste porecla rusty la Dusteru' ala. Iti cumper un renault/dacia rusty )
        Stim ca nu rugineste Laguna respectiva, Andyno ne aduce aminte cu fiecare ocazie cat este de buna ).
        No offence
        Last edited by vdmihai; 28 May 2015, 13:05.
        sigpic
        !

        Comment


        • Originally posted by cristiboerica View Post
          GuGu21, te asteptam in primavara in clubul nostru .
          Nu cobesc dar ai putine sanse sa scapi .
          sa vezi ce scandal o sa fie cand inceape Gugu cu problemele.......
          azi m-am uitat dupa Passat-uri ruginite....asa la viteza...din 20, doar unul si ala a fost "aranjat neprofesional la aripa", adica adus cu lovitura din germ. si reparat local pt vanzare....se vede ochiometric.....

          Originally posted by Andyno
          Puncte de rugina am vazut si la Q7 la usa, passat 2007 etc. Problema este ca nu se ajunge la gaura...
          la care gaura....depinde cine conduce, gaura de la rezervor?
          Last edited by Oti; 28 May 2015, 13:24. Reason: Automerged Doublepost
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Adevarul este ca dusterul acela arata urat asa, de nou,cu rugina in acele locuri
            Clar trebuie mers la reprezentanta in aceste cazuri, si trebuie rezolvata treaba cat mai bine pt a nu mai aparea rugina
            Tabla pana la urma este tabla, si va rugini
            Eu zic ca daca am vazut destule logan ph1 de peste 10 ani,fara probleme grave cu rugina, si care mai pot tine inca 10 ani, se poate si tabla de la logan 2 sa tina 10-15-20 de ani fara prpbleme majore cu rugina

            Comment


            • Duster-ul din poze e ph1 fabricat în India pentru UK(probleme știute și remediate), în prima poză are senzor de capotă pentru alarma oem pentru care se demontează un șurub al aripii - scuzabil, restul nu e. (detalii pe forumul dacia uk)

              Cât despre rugină, e topic de logan II să ne limităm la problemele apărute nu la cele care vor/poate/e posibil/mi se pare că/am auzit apărea(...).
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • ca sa tina atata amar de vreme, 15-20 de anio, ar trebui zincata toata caroseria ceea ce nu cred ca e cazu. oricum, ar fi total neprofitabil sa creezi o masina care sa reziste atat; in plus, in mod sigur te vei plictisi de ea si va fi total depasita moral si tehnologic dupa atatia ani si nesigura; eventual sa-ti tragi un mercedes s600 maybach ca sa fii sigur ca tii pasu cu tehnologia si dupa 15-20 de ani; asa da

                Comment


                • Originally posted by GuGu21 View Post
                  Da, se bucura ficatu-n mine cand vad si passaturi ruginite
                  nu te mai chinui ca ai observat si tu ca aici pe forum e unu' care nu mai doarme noaptea ca isi cumpara lumea dacii. Sa iti mearga masina si sa te bucuri de ea restul e can-can. Defecte apar la absolut toate produsele cu care ne ia ochii capitalismul (exemplu: telefon de 20 de milioane - e in service a 5-a oara, a 6-a oara ar trebui sa le dau foc astora de la orange sau sa bantui zilnic forumurile ca "oringiul" e de cacao, dupa cum ne demonstreaza un user de loganclub). Lucrurile se fac doar pentru a se uza (fie fizic fie moral), nu mai sunt facute sa fie trainice. Cine nu observa chestia asta e dus.
                  Cat despre rugina: duster 4 ani vechime - rugina 0. Stepway: 1 an si 3 saptamani vechime: rugina 0. O fi noroc, mai stii?
                  Niciodata nu am inteles dorinta asta a rumanului de a demonstra celorlalti ca tu faci cele mai bune alegeri, ca tu esti cel mai destept si restul sunt niste prosti. Sunt probleme, dai solutia si gata, dar sa apari zilnic in forum sa iti demonstrezi suprematia apai clar ai ceva sa nu zic unde. Fiecare isi alege ce lucru/masina/casa/viata/job vrea, nu trebuie facuta o obsesie zilnica din ce masini isi iau romanii. Nu ai fost multumit de marca, iei alta si treci mai departe si punct.
                  Last edited by pilifida; 28 May 2015, 15:34.
                  sigpic

                  Comment


                  • Rugina este, dar nu ai cautat-o tu destul!
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • - astept indicatii unde anume sa caut si promit sa revin cu poze. (am citit pe aici si m-am uitat sub capota si nu aveam nimic)
                      sigpic

                      Comment


                      • Indiferent marca masinii/telefon/orice alt lucru nu ai cum sa mai fii multumit de acel produs. 2 masini cumparate la o luna distanta intre ele au rugina in aceleasi locuri, nu ti se pare suspect? Probabil este vreun lot cu probleme. Oricat te-ai chinui sa demonstrezi ca nu ai rugina la masina, atat timp cat este prezenta, nu ma incalzeste deloc ca ale tale au/nu au rugina sau nu recunosti. Asta e masina, trebuie sa recunoastem evolutia dotarilor pe masina, dar tot rugineste dupa 1 an.

                        Off topic: orange nu produce telefoane, doar le comercializeaza, asa ca nu mai cauta scuze cu telefonul in service.
                        Last edited by aris86; 28 May 2015, 16:41. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • si reprez comercializ logan/sandero......raspunderea este la fel, in SUA garant comerciala are termen de 1 an, consumat are drepturi.....Renault nu face bani decat cu prostii.......dar si cand se desteapta.....ma refer la piata UE

                          Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Originally posted by pilifida View Post
                            - astept indicatii unde anume sa caut si promit sa revin cu poze. (am citit pe aici si m-am uitat sub capota si nu aveam nimic)
                            chiar daca n-o vezi, ea tot e !

                            Comment


                            • as face niste glume pe tema asta dar intr-adevar e o problema grava cu care la "varsta asta frageda" a masinii nu e de joaca. Dar dupa cum spuneam asta nu e un motiv sa apari zilnic pe forum si sa jignesti indirect oamenii care isi cumpara bunul respectiv. Chiar zilele astea de sictireala m-am uitat pe forumul opel si ce era si pe acolo ... te luai cu mainile de cap. Dar pentru asta nu mi-am facut cont sa le zic alora ca sunt prosti ca si-au luat opel. In fine.
                              Eu mi-am incheiat pledoaria, oricum nu schimbam noi mentalitatile oamenilor. Cand ai ceva cu ceva si intri zilnic pe forum inseamna ca e vreo problema grava zic eu, ca vorba aia nu comentezi de un ins care ti-a violat fata ci e vorba de o masina pentru dumnezeu )) Cata ciuda sa ai si pe o masina???
                              GuGu21 iti urez sa iti traiasca loganu' si sa nu ai treaba cu rugina
                              Last edited by pilifida; 28 May 2015, 23:21.
                              sigpic

                              Comment


                              • Cazuri izolate si multa aberatie pe langa subiect
                                Inca astept ( de 1 an si jumatate), sa apara rugina in zonele unde a sarit vopseaua. Cei care stiu masina pot confirma. Surpriza, stratul protector rezista.
                                Nu contest calitatea slaba a vopselei; insa pana la rugina e un pas mare. S-au facut progrese pe partea de tratament anticoroziune insa suntem prea obtuzi sa acceptam ca dacia nu mai e ce a fost.
                                Propun sa intram toti pe forumurile de la opel, skoda, seat, vw, etc. si sa facem misto de toti care si-au cumparat marca respectiva. Care nu aveti logan anuntati-va, am chef de mistouri; iar care nu puteti dormi noaptea, sunt desene pe cartoon. Hai sariti, am aruncat momeala
                                @ pilifida si eu ma minunez de ce vad! Chiar asa, cata ciuda sa ai pe o masina??
                                My Ride sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google