Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru mine e un lucru clar: odata descoperita rugina in tabla de Dacia, poti sa-i dai si cu tamaie pe langa o noua vopsea, ca va rugini iarasi.

    Comment


    • incepand cu 7000 si pana la 12.000 euro este aceeasi tabla.
      sigpic

      Comment


      • Cred ca si pe Duster e aceeasi tinichea.
        Keep walking...

        Comment


        • De aia nu face dacia nici 10000 €, ca Dacia cu rugina = pleonasm. Inclusiv Duster-ul ruginește atât de usor.

          Capota la renault symbol din 2008, făcut în Franța a început sa-i înflorească rugina de la pietricele sărite. Pana la urma, Renault nici la propriile mașini nu prea are grija în privința ruginii.
          Last edited by aris86; 7 May 2017, 09:25. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • In ideea ta: Ai perfecta dreptate, nici vw-ul nu se de tabla. A ruginit ...toata...masina veche de nici 10 luni. Tirul care a intrat in ea nu avea nici pe drecu

            Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

            Comment


            • Originally posted by aris86 View Post
              ... Dacia cu rugina = pleonasm....
              ... renault symbol din 2008, făcut în Franța...
              ... Renault nici la propriile mașini nu prea are grija în privința ruginii.
              Dacia nu e masina proprie Renault?
              Daca e facut in Franta nu mai e "Dacia = marfa romaneasca proasta", e marfa frantuzeasca proasta? Adica nu numai la Romania se intampla d-ăștia? Auileou!? Adica nu e "numai la noi se poate intampla asa ceva"?
              Cand o sa dau masina la remat peste 10 ani, numai ruginita sa nu fie.

              (Ai dreq pesedistii astia.)

              Comment


              • Toate au tabla proasta in ele, nu mai conteaza ca e vw sau dacia. Sunt masini de consum in acest moment. Singura diferenta e ca dacia are cea mai proasta tabla... daca la vw apare dupa 5-10 ani, la dacia apare dupa cateva luni de la achizitionare, ideea e ca la toate apare, doar ca in perioade diferite. Luati-va toti Audi A2 daca sunteti saraci sau Audi A8 daca sunteti bogati, ca alea sunt din aluminiu

                Comment


                • Luati-va toti Audi A2 daca sunteti saraci sau Audi A8 daca sunteti bogati, ca alea sunt din aluminiu
                  Sau luati-va Dacia si ignorati rugina.

                  Comment


                  • Sau nu apare rugina am vo 4 la mine in zona, cu varste intre 1 si 4 ani...si ciuciu rugina

                    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

                    Comment


                    • Originally posted by Fanez View Post
                      Sau luati-va Dacia si ignorati rugina.
                      Ba să-și ia Trabant, că ăla parcă era din carton „neruginibil” , poate așa or fi și ei mulțumiți o dată-n viață.
                      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                      Comment


                      • Originally posted by bolovan View Post
                        Sau nu apare rugina...
                        La unii nici dupa 9 ani n-a aparut dar astia nu stiau ca Dacia rugineste. Daca citeau pe aici probabil ca le-ar fi ruginit si lor.
                        Originally posted by Cherubino View Post
                        Ba să-și ia Trabant, că ăla parcă era din carton „neruginibil”....
                        Ca sa faci carton trebuie sa tai padurea, nu e bine.

                        Comment


                        • E clar ca cei care s-au confruntat cu rugina pe Logan 2/Sandero 2 nu au o impresie buna despre Dacia in aceasta privinta, chiar daca problema a fost remediata pe garantie. Vorbesc, cel putin, in numele meu. Pot fi loturi cu probleme, ca in cazul telefoanelor, dar, cand strangi 8-9000 euro si ii dai pe o masina noua, ai anumite pretentii, printre care sa nu te confrunti cu rugina in 3-4 ani, chiar daca se rezolva pe garantie. Bine, ca mai tine si de noroc, de kilometri parcursi, de mediile pe unde se circula etc

                          De asemenea, cei care inca nu s-au confruntat cu rugina dupa 2-3 ani sau cei care nu o observa sau pe care o ignora, e clar ca vor spune ca Dacia lor nu a ruginit, pentru ca asa au observat. Dacia mea a ruginit, la capota, pe interior. Probabil, din cauza ca mai mult sta decat merge: "aveti putini kilometri" - asa mi s-a spus la acel moment.

                          Comment


                          • Originally posted by bolovan View Post
                            Sau nu apare rugina am vo 4 la mine in zona, cu varste intre 1 si 4 ani...si ciuciu rugina

                            Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
                            Posibil sa fi prin un lot fara probleme. La Logan 2 ati vazut destule cazuri dupa cateva luni, la mine la L1 PH2 a aparut dupa vreo 2 ani (floare la aripile din spate) si masina mereu a fost curata, tinuta numai in garaj (iarna sau vara). Nici la dacia 1310 nu am avut asa ceva decat dupa 10 ani. Mi se pare penibil. Un duster full cu transmisie EDC , costa in acest moment 17.700euro. Sa vezi ca ai rugina dupa nici 2 ani mi se pare strigator la cer.
                            Totusi astept noul Duster , sunt curios cum arata

                            Comment


                            • Originally posted by ManGreek View Post
                              ...
                              Totusi astept noul Duster , sunt curios cum arata
                              Arata bine in primele doua luni dar dupa aia o sa fie ruginit varza, doar e Dacie, noroc ca se rezolva pe garantie.

                              Comment


                              • Odata aparuta rugina, cu ce te ajuta garantia? O revopsesti dar oricum rugina va reaparea.
                                Vinzi masina dupa ce iese din garantie? Pierzi bani.
                                Asa ca, mergi cu ea asa ruginita.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google