Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Operatiunea a fost de bagare ceara in praguri.
    Interesant e motivul chemarii ca sa-ti bage ceara.

    Comment


    • Originally posted by IancuMIC View Post
      Sorine, pentru ca nu pot dovedi, nu te contrazic. Sa fie cum zici.
      In cazul acesta, avand in vedere "accidentele" legate de rugina la L2, probabil ca tabla aia e acoperita de un strat extrem, extrem de mic de zn.
      Iti dai seama nu este ca tabla zincata de pe casa!

      Comment


      • Rezerva mea era legata de totalitatea elementelor protejate prin zincare; capote, cupola.
        In rest stiu ca sunt tratate.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • si zincata de pe casa rugineste
          tot la 7 ani refaci acoperisul

          sau hai la 10 ani max pentru cei fara bani-care fac credit 10000 euro la banca

          Comment


          • Originally posted by bolovan View Post
            Multi nici macar fani dacia/logan
            Eu nu cunosc nici un pasionat de dacia logan, pana la urma a fost o alegere din punct de vedere economic, nu am ales cu inima ci cu mintea. Am dorit fiabilitate, masina noua, fara sa bagam bani in reparatii si cam asta am primit. In rest, departe gandul de a fi pasionat. Acuma ca uni au inceput sa isi faca upgrade-uri este cu totul altceva.
            Poate e fan, ala din emisiunea Masinistul. Cautati pe youtube si facebook "MASINISTUL".

            Originally posted by mr.K View Post
            Esti tinichigiul lor de stii asa bine masinile?
            El pe unde merge, face convocare la angajati si le inspecteaza masinile. Din cate povesteste se cam ,contrazice cu milionul sau de km
            E mult sa numeri 65 masini, dapoi sa le inspectezi. Si culmea ca o verificat la toate in portbagaj si doar la una era, restul sunt ceas

            Originally posted by anton.dan View Post
            la sapte 7 ani masina si-a facut norma de casare, si la 7 ani Reno/Dacia scoate un model nou, asa ca mergeti la remat cu aia veche si luati una noua

            oricum in 7 ani oricit de prost ar fi reno/dacia nu se strapunge tabla de rugina

            lucru nou e lucru nou
            Mentalitate de neamt cu bani de roman (schimba tu cate un logan nou la fiecare 7 ani)
            Last edited by ManGreek; 8 May 2017, 13:59. Reason: Automerged Doublepost

            Comment



            • Cam astea sunt problemele de caroserie la o masina din Ianuarie 2013
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                La romani creditele auto se fac pe 10 ani.
                Sau pe 5 ani.
                Originally posted by mr.K View Post
                Interesant e motivul chemarii ca sa-ti bage ceara.
                Tot "tratament antirugina" se numeste.

                Comment


                • Originally posted by stoicanu View Post
                  Cam astea sunt problemele de caroserie la o masina din Ianuarie 2013
                  masina aia merge inca 7-8 ani FARA PROBLEME cu tablaria. pretentiosii sa se abtina va rog, sa-si cumpere nou
                  nu se strapunge nici din exterior spre interior nici nvers interior spre exterior

                  Comment


                  • Originally posted by anton.dan View Post
                    masina aia merge inca 7-8 ani FARA PROBLEME cu tablaria. pretentiosii sa se abtina va rog, sa-si cumpere nou
                    Pai Stoicanu n-a cumparat-o de noua? N-a costat bani?

                    Fara probelme cu tablaria? Adica ce se vede in poze nu e chiar o problema?
                    Last edited by vitriol; 8 May 2017, 15:21.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Daca nu ma insel,in poze e chiar masina lui Stoicanu!

                      Comment


                      • Originally posted by anton.dan View Post
                        pretentiosii sa se abtina va rog, sa-si cumpere nou
                        nu se strapunge nici din exterior spre interior nici nvers interior spre exterior
                        Nu se strapunge pe dracu, acolo (la rama si la balama) e "floare de rugina" in toata splendoarea definitiei, exact din interior spre exterior!
                        Dupa 4 ani de zile, nici loganul 1 faza 1 n-avea pic de rugina, pe NICAIERI!
                        Tre' sa ai ochelari de cal ca sa afirmi ca ca dupa 4 ani de exploatare, ce se vede in pozele alea, nu reprezinta nici o problema la partea de caroserie.
                        E fotoshop dom'le, minte astia cu nerusinare!
                        Last edited by Kojak; 8 May 2017, 15:30.

                        Comment


                        • merge inca 7-8 ani fara probleme, da-tio la mine ca merg eu cu ea daca voua nu va place
                          credeti ca cade tabla depe ea ?
                          Pretentiosi domne pretentiosi astia la oras !

                          Comment


                          • Tocmai ce am văzut un logan de 1 an de zile în reprezentanta cu rugina în portbagaj în zona rotii de rezerva. Omu îl întreba pe agent ce părere are uzina de această problemă. Agentul i-a răspuns sec: tot ce are probleme se repara pe garanție și fără alte explicatii.

                            Comment


                            • pina atunci sa nu-i cada rezerva din portbagaj ! atentie mare !

                              Comment


                              • Problema de la stalp si de la capota se rezolva pe garantie
                                Trebuie sa imi fac timp sa o duc si sa ma pot lipsi de ea
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google