Piese Schimbate Pe Garantie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Piese Schimbate Pe Garantie

    Se tot discuta ce intra pe garantie și ce piese nu intra pe garantie. Haideți sa postam concret ce ați schimbat fiecare dintre voi pe garantie. Cel puțin o parte din povesti vor dispărea sau se vor confirma. Propun sa fie scurt și la obiect. Încep eu.

    Îmi făcea condens stopul spate stânga. Schimbat fără comentarii pe garantie. Alta problema nu a fost pana acum

  • #2
    Update soft injectie, si au inlocuit: blocul de lumini, furtun evacuare gaze de la motor, chederele fata ruginite si mastic spate si revopsire stanga.

    Comment


    • #3
      la MCV: caseta directie care se bloca la viraj, ruloul din portbagaj, reglaj lombar scaun sofer, tapiterii scaune fata crapate pe lateral, presostat servo

      la berlina: cutia de viteze rasnea piper sau cafea in treapta 1 fara vreo cauza evidenta, toate 4 usile pentru rugina adanca, iesita de sub masticul din dreptul scurgerilor.

      Comment


      • #4
        Ambele armaturi de la scaunele fata, deoarece se blocase culisarea scaunelor si chederul de la portbagaj, pentru ca ruginise.
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • #5
          E bine de știut. Ia sa arunc și eu o privire la chedere

          Comment


          • #6
            1. Reincarcarea sistemului de aer conditionat (uneori se oprea).
            2. Resoftarea navigatiei (pur si simplu s-a resetat si nu a mai functionat)

            Comment


            • #7
              Am schimbat volanul dupa trei ani,a inceput materialul sa se basice,parca erau arsuri pe piele.

              Comment


              • #8
                este vorba de logan 2, da? Nu logan 1 ph2
                laureate 1.5l, albastru marin

                Comment


                • #9
                  inlocuit kit ambreaj la 30000km, plus reglaj far stanga parca, ca avea un o ureche rupta

                  Comment


                  • #10
                    1.Planseu fals podea sofer(poristiren)
                    2.Tubulatura intercooler
                    3.Vopsit capota,cadru porbagaj,usi dr fata+spate
                    4.Schimbat culise geamuri electrice fara (prima data au gresat,fara rezultat)
                    5.Reglaj faruri
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • #11
                      ...inlocuit compresor aer conditionat la Loganul de serviciu (1,2) , asta la 6 luni de la achizitionare.
                      ...avea carcasa fisurata

                      Comment


                      • #12
                        Am uitat sa mentionez: schimbare polistiren sub mocheta sofer si regla faruri.

                        Comment


                        • #13
                          Polistiren sofer, caracasa filtru aer+filtru aer, timonerie. Urmeaza peduncul sofer+garnitura iesire turbo.

                          Comment


                          • #14
                            am uitat si de bloc lumini inlocuit,

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by skd_ozenel View Post
                              la MCV: caseta directie care se bloca la viraj, ruloul din portbagaj, reglaj lombar scaun sofer, tapiterii scaune fata crapate pe lateral, presostat servo

                              la berlina: cutia de viteze rasnea piper sau cafea in treapta 1 fara vreo cauza evidenta, toate 4 usile pentru rugina adanca, iesita de sub masticul din dreptul scurgerilor.
                              La logan 2? ... nu stiam ca mcv-ul are reglaj lombar la scaune

                              Originally posted by pukyman View Post
                              Am schimbat volanul dupa trei ani,a inceput materialul sa se basice,parca erau arsuri pe piele.
                              Eu sunt printre primii proprietari de logan 2 din tara - achizitionat in decembrie 2012 - si abia am facut doi ani si ceva.
                              Ceea ce ai scris mai sus esta asa ... hai sa mai adaugam si noi un post ca da bine la statistica.
                              Inducem lumea in eroare in mod inutil.
                              Last edited by M.FLORIN; 19 April 2015, 15:10. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google