Easy-R a.k.a. JS3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ajax26 View Post
    Ideea aia cu Opel Astra mi se super buna - daca tot îți place manuala poti merge pe varianta asta fara probleme. Nu cred ca vei regreta...e mare diferenta intre Logan si Astra...
    Motorul asta de 1.4 de pe Opel nu se regaseste cumva si pe Fiat? Daca da, nu multumesc!
    SI oare cat cost un Opel cu aceleasi optiuni ca si Stepway Prestige?

    Comment


    • Clar ca este mai scump Opelul, insa prefer AC simplu, o tabla mai buna, mai multe airbaguri, o stabilitate mai buna in detrimentul unui media nav, a unei climatizari automate, a unei garzi mai inalte, a unor senzori de parcare. E clar ca pe unde poate merge Stepway (coclauri, alea alea), Opel nu prea poate intra. Daca mergi numai pe asfalt si pe drumuri acoperite cu pietris, merita testat si acel Opel.

      Comment


      • Originally posted by Crs. Sandel View Post
        E clar ca pe unde poate merge Stepway (coclauri, alea alea), Opel nu prea poate intra. Daca mergi numai pe asfalt si pe drumuri acoperite cu pietris, merita testat si acel Opel.
        Ai dreptate dar exact pe acolo voi merge cu ea nu de putine ori. Avem casa de vacanta la sat si portiunile de drum pana acolo necesita o garda inalta. Asa ca tot Stepway este potrivita. Plus ca bordurile le urc zilnic atunci cand parchez masina.

        Cat de frumoasa este! Daca apare si am inteles ca va aparea la noi, as prefera culoarea asta in detrimentul celei albastre azuriu.
        Welcome to AutoMotoTube!!! On our channel we upload daily, our original, short, Car and Motorcycle walkaround videos. We are specialized in doing coverage fr...
        Last edited by Discutii; 6 May 2017, 19:47. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Frumusetea e in ochii privitorului.
          Eu am o parere diferita total, daca o raportez la Astra .

          Daca la cuplul dezvoltat de dci nu ai fost multumit de Easy-R, ma indoiesc de faptul ca te va multumi un 0.9 tce, chiar de cutia va fi altfel etajata.

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Frumusetea e in ochii privitorului.
            Eu am o parere diferita total, daca o raportez la Astra .

            Daca la cuplul dezvoltat de dci nu ai fost multumit de Easy-R, ma indoiesc de faptul ca te va multumi un 0.9 tce, chiar de cutia va fi altfel etajata.
            Asa e. E frumoasa pentru mine. Am testat si 0.9 TCe si am fost pe deplin multumit. Masina asta (0.9 TCe 90 cp) nu am ales-o pe baza acestei calitati (cuplul) ci din cu totul alte considerente.

            Comment


            • Gata, aproape si-a dat duhul..la 16010 km dupa ce am fost de doua ori la service pentru trepidatii puternice acum aproape nu mai merge deloc..in R nu a mai vrut deloc sa intre .Am vorbit cu cei de la service si mi-au spus sa o duc la ei si sa o las acolo.
              Attached Files

              Comment


              • videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă

                Comment


                • O lasi ca sa ce, sa o descante?
                  Sa schimbe cutia cu totul.
                  Last edited by mr.K; 11 May 2017, 20:59.

                  Comment


                  • Nu stiu ce sa ii faca..
                    Prima data au spus ca asa este normal
                    A doua oara au spus ca trebuie sa faca inregistrari sa trimita la uzina
                    Acum au spus ca trebuie sa o las la ei

                    Comment


                    • [QUOTE=alexandru102;1760769 acum aproape nu mai merge deloc..in R [/QUOTE]

                      Masina pentru parlamentari. Cica la deputati, ministri, presedinte, nu ai voie sa mergi cu spatele atunci cand ii ai in masina. Doneaza-le-o, ca si asa au masini care consuma ca un tanc

                      Comment


                      • Cam devreme a cedat, ce naiba o mașină nouă sa o bagi în service.

                        Comment


                        • Originally posted by alexandru102 View Post
                          Am vorbit cu cei de la service si mi-au spus sa o duc la ei si sa o las acolo.
                          Cand reprezentantul Dacia spune sa o lasi acolo, e clar ca habar n-are unde ar putea fi problema.

                          Client Dacia: Se aude un zgomot la motor, de la ce ar putea sa fie?
                          Inginer Dacia: Da... Lasati-o la noi sa ne uitam la ea.
                          Client Dacia: Eu nu o las aici sa va uitati la ea, o las sa o reparati ca sa pot merge cu ea.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Originally posted by alexandru102 View Post
                            Nu stiu ce sa ii faca..
                            Prima data au spus ca asa este normal
                            A doua oara au spus ca trebuie sa faca inregistrari sa trimita la uzina
                            Acum au spus ca trebuie sa o las la ei
                            "Prima data au spus ca asa este normal"
                            Se pare ca e default setting replica asta in service'urile dacia ....

                            Comment


                            • Lada Vesta, aceeasi cutie robotizata Easy-R.

                              СКИДКА НА АВТОЗАПЧАСТИ магазин motorring.ru промо KAIGRAVE : https://motorring.ru/?utm_source=kaigrave канал на YouTube автомагазина https://www.youtube.com/...


                              Pe scurt, ambreiaj Valeo din fabrica, rulaj 3000 de km, vibratii puternice.

                              Exact aceleasi simptome ca si pe Logan, posibil ca aceste ambreiaje Valeo sa fie defecte din fabrica care nu rezista la temperaturi inalte.

                              Cand ziceam acum un an ca o sa cada in draci aceste cutii pe la 50000 de km nu m-a crezut nimeni, se pare ca nu apuca nici 5000 de km

                              Note to self, nu cumpara dacia cu cutie robotizata, automata etc

                              Comment


                              • Din cate vad eu, materialul inelelor de frictiune ale discului de ambreiaj Valeo, este de cacao!
                                Last edited by tipicarul; 13 May 2017, 00:55.
                                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google