Easy-R a.k.a. JS3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vecchio View Post
    ...Învârt de volan de peste 55 de ani și tot nu știu destul,...
    Tot respectul. Cunosc exemplare care conduc de 2 ani si deja cred ca le stiu pe toate.

    Originally posted by mr.K View Post
    Poate am ramas cu o impresie gresita, poate nu.
    Si cel mai probabil o sa raman cu ea asa, neschimbata, avand in vedere ca nu intentionez sa cumpar asa ceva.
    Fiecare are dreptul la propria parere. Eu de exemplu, raman la parerea ca e o cutie de buget (low-cost), facuta special pt mersul in oras. Despre fiabilitate cred ca e prea devreme pentru a putea da cineva un verdict.
    Last edited by robbie_ro; 30 May 2017, 15:48.

    Comment


    • (off topic)
      stie cineva pentru cutia edc de pe duster care este recomandarea dacia pentru stationarea la semafor - maneta in d sau n?

      Comment


      • Recomandarea cui? A constructorului sau a dealerului?

        Din partea constructorului nu exista recomandare ci un accept... a se vedea manualul de utilizare!
        Last edited by tipicarul; 30 May 2017, 17:36.
        „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

        Comment


        • Ma intereseaza ce scrie in manualul de utilizare. (pentru edc)

          (La easy-r scrie ca la semafor se poate sta cu maneta in d.)
          Last edited by abc; 30 May 2017, 17:42.

          Comment


          • Nu cred ca pe un forum/topic de logan vei gasi manualul de duster!
            „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

            Comment


            • Noutati ceva, nimic ?
              Ceva pareri, bune sau rele?
              Se pare ca nu mai sunt probleme cu izier-ul, sau nu mai cumpara lumea asa ceva?

              Comment


              • Originally posted by C.Mike View Post
                Noutati ceva, nimic ?
                Ceva pareri, bune sau rele?
                Se pare ca nu mai sunt probleme cu izier-ul, sau nu mai cumpara lumea asa ceva?
                Se cumpara, si s-au cumparat tot anul trecut. Problema e ca inca nu au multi oameni +5k sa vina cu o parere.

                In schimb am gasit un forum din germania care se plang de aceleasi probleme.

                Mein Auto ist ein Logan Easy-R Prestige bj.10/2016 mit Automatik. Dieser musste heute leider in die Werkstatt, weil er den gang während der Fahrt rausnimmt und die Elektronik N anzeigt. Schalthebel bleibt auf D. Nach erneutem starten ist alles normal. Nun meinte der Monteur das, dass von...


                Deci 100% exista, si probabil la o scara mai mare decat stim. Eu azi o sa merg la reprezentata sa vad ce variante am..

                Comment


                • Problema neamțului fiind aceea că, după ce a folosit un elm327 pentru a afla temperatura motorului în timpul mersului, cutia schimba automat în N, absolut normal când folosești praștii de chinezării.

                  PS. Cutia interoghează și ea, permanent, injecția cu privire la temperatura lichidului de răcire
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Ai cumva şi dovezi pentru aşa afirmaţie ? Sau mergi iar la plesneala ca de obicei ?

                    Comment


                    • Ideea este ca și alții au probleme cu easy-R, nu doar câțiva rătăciți de pe forum.

                      Comment


                      • Originally posted by bogdan_cr View Post
                        Ai cumva i dovezi pentru aa afirmaie ? Sau mergi iar la plesneala ca de obicei ?

                        Daca implementarea ce foloseste ELM327 (atat software cat si hardware) nu respecta intocmai ISO 11898-2 poate sa produca erori de comunicare pe bus.

                        Iar pe forumul cu pricina, din discutii, asta pare sa fie problema si nu neaparat cutia.


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • Dacă Dacia (renault) a binevoit sa scoată indicatorul de apa omul trebuie sa vadă cumva temperatura.

                          Comment


                          • Dar nu cu dispozitive neconforme.


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Problema nu e la cutie, nici la masina, e la Renault. Foloseste solutii tehnice ieftine, implementate prost. Asa se intampla cand faci bani cu volum, nu cu calitate.

                              Comment


                              • Originally posted by t0rquemada View Post
                                ...
                                Încă aşteptăm argumente, probe, dovezi ... pînă acum doar linişte

                                Dar în fond ce aşteptări putem avea şi de la cine ???

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google