Duze Stergatoare Nu Mai Arunca Apa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Din fabrica nu vine cu lichid de spălare parbriz,recipientul respectiv e gol așa ca....

    Comment


    • #17
      Cum dracu sa se evapore apa din vas?

      Comment


      • #18
        Originally posted by FloNick View Post
        Din fabrica nu vine cu lichid de spălare parbriz,recipientul respectiv e gol așa ca....
        Si la mine a venit cu recipientul gol dar el a zis ca s-a uitat in vas si avea lichid. Poate era prea putin ca asta n-a specificat.

        Originally posted by Bizo View Post
        Cum dracu sa se evapore apa din vas?
        Asa cum se evapora de oriunde.
        Last edited by Fanez; 27 September 2015, 21:20. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #19
          Pana sa ajunga apa din vas la 100°C iti i-a foc masina.

          Comment


          • #20
            Pai nu mai are lichid, e ramas pe fundul vasului si nu are presiune sa pompeze lichid.

            Comment


            • #21
              Originally posted by Oti View Post
              Si eu am aceeasi problema cu duzele, am incercat sa le reglez, mi-a fost frica sa insist ,sa nu le rup, A reusit sa le regleze cineva ?, la mine bat cam sus si m-a deranjeaza.
              Se gasesc duze care arunca lichidul pe tot parbrizul si nu e nevoie sa le reglezi. Stropitoare perdea parca se numesc. Eu am luat din vitan cu 15 lei. N-am mai avut treaba cu reglajul.

              Originally posted by Bizo View Post
              Pana sa ajunga apa din vas la 100°C iti i-a foc masina.
              Apa se evapora la orice temperatura. Nu trebuie sa fiarba ca sa se evapore.

              Originally posted by alexanfp View Post
              Nu am ramas fara lichid, chiar am luminat cu lanterna si era aproape plin, masina o am din mai si nu cred ca se evapora apa asa repede, deci lichidul e din fabrica...
              Schimba-l si da-ne vesti.
              Last edited by Fanez; 27 September 2015, 21:31. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #22
                Apa atinge la suprafata punctul de fierbere, 100 grade C, asa cum se evapora si din lacuri, mari si oceane.

                Comment


                • #23
                  Simptome de rămas fără lichid de parbriz , chiar sunt curios dacă este altceva ! Dar nu cred , dacă era ceva înfundat nu ieșea spuma , am rămas de câteva ori fără lichid si așa se manifesta.


                  Sent using Tapatalk

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by aris86 View Post
                    Apa atinge la suprafata punctul de fierbere, 100 grade C, asa cum se evapora si din lacuri, mari si oceane.
                    ....genial!
                    Iata rezultatul orelor de scoala petrecute prin baruri, terase, cluburi, cafenele.
                    Sa tot lasi tara asta naibii si sa mergi unde vezi cu ochii.

                    Fratilor, pana sa revolutionati stiinta, documentati-va macar cu ,,GOAGAL".

                    Comment


                    • #25
                      Initiatorul nici nu vrea sa incerce sa puna lichid de parbriz, o tine una si buna ca mai are. Când am ramas a doua oara fara lichid, m-am uitat in bidonas si parea sa mai fie, dar scoatea doar spuma. Am completat full si apoi a functionat fara probleme.

                      Comment


                      • #26
                        ........Se gasesc duze care arunca lichidul pe tot parbrizul si nu e nevoie sa le reglezi. Stropitoare perdea parca se numesc. Eu am luat din vitan cu 15 lei......
                        Logan/Sandero2 - stropitoare perdea are, de ce sa le inlocuiesc? vreau sa le reglez pe verticala, bat prea sus.

                        De ce sa completeze cu apa, las-o asa, suna la vocea clientului, mergi in garantie la reprez cand te programeaza. Nu cumva sa pui apa, ( cum pun toti astia de pe forum, mai ales cu sapun lichid sau Pur cum fac eu) .....glumesc...
                        Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                        Last edited by Oti; 27 September 2015, 22:48.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by aris86 View Post
                          Initiatorul nici nu vrea sa incerce sa puna lichid de parbriz, o tine una si buna ca mai are. Când am ramas a doua oara fara lichid, m-am uitat in bidonas si parea sa mai fie, dar scoatea doar spuma. Am completat full si apoi a functionat fara probleme.
                          domne, se vede ca mai are lichid, ajung cu degetul aproape

                          oricum, astazi am probat din nou, daca tin apasat 2-3 secunde incepe si iese apa, dup-aia dadusem iarasi si iesea spuma, maine o sa ma scot furtunul si sa vad daca pompa merge bine, daca da o sa ma uit la duze si o sa le suflu cu aer comprimat in sens invers, daca tot nu merge o sa ma uit sub masina nu cumva ca sa fi desfacut vreun furtun la pompa care arunca apa, si in ultimul caz, o sa-i pun apa distilata, o sa fie ultima solutie deoarece bidonul ala e aproape plin, m-am uitat de 4-5 ori, si cu lanterna.

                          as fi vrut sa pot sa scot duzele dar, din cauza chestiei aia negre care se pune sub capota motoarelor dci la dacii, nu am cum sa o scot fara sa se cunoasca, ca dup-aia ma trezesc ca am probleme pentru garantie sa spuna ca am atins nu stiu ce, nu cred ca o sa fie cazul dar mai bine fac asa.

                          deci o sa probez ce mi s-a spus aici, sa suflu si sa curat duzele. deranjant treaba aia cu chestia neagra de burete, nu am acces la furtunasul duzei sa vad daca curge ceva.

                          ceea ce nu-mi explic e ca daca ridic capota si misc de fortunul ala putin incepe sa arunce putina apa, dup-aia spuma, am verificat sa nu aibe cotituri si nu are, oricum maine o sa fac testele alea si o sa va tin la curent, dupa ce am mai citit pe internet e probabil ca duzele sa se fi infundat, ciudat, dar se mai intampla.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google