Jante Logan 17 Sau 18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Mda, asa este. Nu m-am uitat unde trebuie. Multumesc pt informatie, am invatat ceva.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • #32
      "The reason why wider tires are chosen over thiner ones is not because of greater friction. And the reason is not complicated, or does not "start a complexity".. the reason why wider tires are chosen is because they last longer than thin ones! Nothing about friction at all. Racers would always have to replace thiner ones, so they figured, why not get larger ones! "

      Comment


      • #33
        Si acum intrebare de baraj: de ce majoritatea constructurilor de autovehicule merg cu anvelope peste 200 latime? De ce nu pun camere de bicicleta, ca oricum nu conteaza? Nebuni nemtii astia de pun 315 sau 280 sau etc Si japonezii la fel....
        Zi-ne tu einstein, care pui anvelope de 15 pe jante de 17
        Mama ei de fizica.....

        Originally posted by stoicanu View Post
        De la 16,17 o dăm in fotza de frecare
        Am avut si eu pe masina 205/45 r17 la diametru echivalente cu 185/65 r15 si fost mai bine decat cu cele stok.
        Asta spun si eu, doar ca putin inteleg
        Last edited by Madutzu25; 28 September 2015, 16:07. Reason: Automerged Doublepost
        My Ride sigpic

        Comment


        • #34
          E complicata discutia. Poti sa dai google sa vezi, hai sa revenim la ale noastre.
          Madutzu tu ai omologat la RAR aceste jante, le ai trecute in certificatul de inmatriculare ?

          Comment


          • #35
            Nu, nu m-a interesat acest aspect. Nu se mai trece dimensiunea in talon
            La itp s-au legat de faptul ca nu corespund cu dimensiunile din carte. Le-am spus ca jantele sunt omologate tuv si m-au sfatuit sa merg la rar sa mi le treaca in carte. Cum sandero rs are pe 17, cred ca e posibil
            Repet, nu m-a interesat sa le trec in carte. Asa cum a spus si Stoicanu, diametrul este identic cu cel stock, deci nu vad necesitatea de a le omologa
            My Ride sigpic

            Comment


            • #36
              . Omologarea oricum se face doar pentru modificarile unde propietarul crede el ca e nevoie, nu pentru toate.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google