Jante,model Si Brand

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Eu spun ca da.
    Eu am in carte 195/55/16 si 185/65/15
    Cele de 195 au et de 37, la standard 185 et este de 40.
    Nu vad de ce sa fie probleme cu et 40 pt jantele de 16.

    Comment


    • #77
      Poate sa aibe monopol dar sa-mi ofere 2-3 variante din care sa aleg, practic, nu ne ofera nimic din aliaj.

      Comment


      • #78
        SAlutare!
        EU am intrebat la Vocea Clientului ce jante si anvelope vor fi trecute in carte la Prestige model 2017, motor 1.0 SCE, inainte de a ridica masina.
        Raspunsul a fost:
        185/65 R15 (88) T, 6 J 15 - 40
        185/65 R15 (88) H, 6 J 15 - 40
        195/55 R16 (91) H, 6J 16 - 40
        195/55 R16 (91) H, 6J 16 - 37

        Comment


        • #79
          Originally posted by alinn28 View Post
          Poate sa aibe monopol dar sa-mi ofere 2-3 variante din care sa aleg, practic, nu ne ofera nimic din aliaj.
          ai cautat si pe janta.ro? nu esti obligat sa iei ET37 poti pune et38 sau et40 fara probleme

          Configureaza-ti masina si cumpara online roti complete, anvelope vara,iarna,all season si jante din aliaj sau otel de calitate superioara. Livrarea gratuita acasa sau servicii de montaj in România! Cu ajutorul configuratorului 3D disponibil veti gasi cu usurinta seturi de roti complete, jante din aliaj, jante din otel si anvelope care sunt 100% compatibile cu autoturismul dumneavoastra. Produse premium de calitate pentru orice buget. Montajul anvelopelor sau al jantelor poate fi efectuat la unul dintre service-urile partenere special alese pentru calitatea serviciilor oferite, puteti achizitiona servicii de montaj direct din site. Plata in rate, livrare rapida, garantie 2 ani.


          Configureaza-ti masina si cumpara online roti complete, anvelope vara,iarna,all season si jante din aliaj sau otel de calitate superioara. Livrarea gratuita acasa sau servicii de montaj in România! Cu ajutorul configuratorului 3D disponibil veti gasi cu usurinta seturi de roti complete, jante din aliaj, jante din otel si anvelope care sunt 100% compatibile cu autoturismul dumneavoastra. Produse premium de calitate pentru orice buget. Montajul anvelopelor sau al jantelor poate fi efectuat la unul dintre service-urile partenere special alese pentru calitatea serviciilor oferite, puteti achizitiona servicii de montaj direct din site. Plata in rate, livrare rapida, garantie 2 ani.

          Comment


          • #80
            De ce sa pun altceva, ca merge, cand eu vreau sa-mi ofere firma de unde cumpar un produs de sute de milioane macar o varianta din aliaj si una tabla.

            Comment


            • #81
              Originally posted by alinn28 View Post
              De ce sa pun altceva, ca merge, cand eu vreau sa-mi ofere firma de unde cumpar un produs de sute de milioane macar o varianta din aliaj si una tabla.
              si ce crezi ca rezolvi cand te incapatanezi asa si tot o tii pe aia ca tre sa iti ofere.. pana mea daca nu ofera te duci la altii simplu ca buna ziua

              Comment


              • #82
                Poate ca omul vrea sa circule legal, cu ce e omologata masina, si nu pe principiul “las’ ca merge”....


                Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • #83
                  Am observat ca roțile de iarnă ( jante pe 15 et37, anvelope michelin A4) te fac sa simți toate gropile/ gropițele prin comparație cu cele de vară ( jante pe 16 et 37 anvelope continental).
                  Dacă reușesc sa mai scutur de ceva bani , o sa îmi cumpăr jante pe 16 ( aliaj) pe care le echipez cu anvelope de iarnă.
                  Păcat de jantele actuale ( aliaj) începuseră să îmi placă . Sper să mai găsesc aliaj Altica de 16.
                  Din ce am citit pe forum, sunt sigur (99%) că la mine merg perfect ( recomandare dacia) jante de aliaj pe 16 cu et40.

                  Comment


                  • #84
                    Acum sunt sigur ca jantele pe 16 cu et 40 merg fara probleme, am căutat in certificatul de conformitate
                    Attached Files

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by Cavaleru View Post
                      si ce crezi ca rezolvi cand te incapatanezi asa si tot o tii pe aia ca tre sa iti ofere.. pana mea daca nu ofera te duci la altii simplu ca buna ziua
                      M-as fi dus cu placere, numai ca nu exista "alții" in exact aceeasi parametri ai jantei. Daca știu tu spune-ne si noua poate mai sunt si alte persoane interesate.

                      Comment


                      • #86
                        M-am uitat si eu in certificatul de omologare si in carte: Logam MCV 2017 185/65 R15 si ATAT!

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by alinn28 View Post
                          M-as fi dus cu placere, numai ca nu exista "alții" in exact aceeasi parametri ai jantei. Daca știu tu spune-ne si noua poate mai sunt si alte persoane interesate.
                          De exemplu la mine in carte (model 2017) nu specifica ce ET trebuie sa pun pe masina. Gasesti si ti-am dat acum cateva postari solutii cu et38 fata de et37. Este vorba o diferenta nesemnificativa adica ai un offset pozitiv de 38mm fata de 37mm. asta se traduce intr-o distanta de 2mm in plus intre roti, ce inseamna asta mai multa stabilitate. Si cui nu ii place mai multa stabilitate?

                          eu am pus et40 fata de et37 si nu am nici o problema. masina ruleaza excelent, consumul nu este afectat.

                          Comment


                          • #88
                            Uitate in certificatul de conformitate si acolo vezi si ce et este trecut pe dimensiuni.

                            Comment


                            • #89
                              et37 e trecut in certificatul de conformitate. la mine dimensiunile sunt 205/55/16

                              Comment


                              • #90
                                Adica, punand un ET diferit fata de cel decis de producator vom face maisna mai stabila, nu?
                                Perfect...eu cred ca aia de la Renault merita sa fie dati afara pentru incompetenta...daca nu s-au gandit la acest aspect. Gresesc eu?
                                Sa nu ii uit nici pe aia care au decis ca loganul nu are nevoie de eleron....au rezolvat alti "ïngineri" problema ulterior.

                                Scuze pentru off dar nu m-am putut abtine

                                dl_dr25 are dreptate. ET-ul apare pe certificatul de conformitate.
                                Attached Files
                                Last edited by sebibv; 1 November 2017, 21:25.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google