Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am avut si eu Solenza Clima 1.4 si acum am Sandero 2 motorizare 0.9 si se vede diferenta.toata Europa e plina de masini facute de Mioveni si lumea e multumita.se exporta garnituri intregi de masini Dacia in lume.am dat anul trecut pe Sandero Laureate in programul Rabla 8600 Euro si nu imi pare rau.este o masina foarte buna la ce imi trebuie mie.vad ca pe acest forum sunt persoane carcotase care in loc sa dea niste pareri constructive,ele sunt mereu cu hira.daca e sa mori,mori si cu mama airbagurilor sub un tir.asa ca e mai bine sa mergem pe pareri pozitive nu numai pe negative.

    Comment


    • Screenshot dintr-un clip de prezentare Sandero facelift in Marea Britanie.Whatcar este numele canalului de You-Tube.Pana acum nu mai vazut un radio 2DIN pe gama Dacia.
      Attached Files

      Comment


      • Originally posted by cata43 View Post
        vad ca pe acest forum sunt persoane carcotase care in loc sa dea niste pareri constructive,ele sunt mereu cu hira.daca e sa mori,mori si cu mama airbagurilor sub un tir.asa ca e mai bine sa mergem pe pareri pozitive nu numai pe negative.
        Asta am observat si eu.
        Eu sunt foarte multumit de masina mea si pe partea tehnica si pe cea estetica.La 12.700 cat am dat pe ea(2016),doar motorina si voie buna ii mai trebuie.
        DRUMURI BUNE!
        Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

        Comment


        • Originally posted by Marian SLZ View Post
          Pana acum nu mai vazut un radio 2DIN pe gama Dacia.
          Vrei sa spui ca nu ai mai vazut modelul acela de player! Pentru ca radio/player 2DIN exista pe toate modelele Dacia de la Ambiance in sus!
          Modelul asta
          Last edited by DannyMC; 22 April 2017, 08:23.

          Comment


          • Asa e,a fost o greseala de exprimare.

            Comment


            • Are cineva idee ce specificatii are modelul nou?

              Trimis de pe al meu F5321 folosind Tapatalk

              Comment


              • Eu sunt unu din cei care am dat 14000 si in 2 luni am 100.000 cu ea si nu am probleme (luata noua in martie 2015), doar ambreiaju schimbat pe garantie. Eu ma declar multumit de achizite si dupa mine sau mai luat 2 prieteni unu tot cu 14000 si una cu 12000 si nimeni nu regreta nimic si masinile merg impecabil.
                Last edited by IancuMIC; 23 April 2017, 10:01. Reason: flame

                Comment


                • Pana la urma in afara ca se lauda cineva ca o dat mult pe loganul facelift si e the best, insa as putea veni cu argumente ca nu e the best dar nu mai vreau sa inceapa off-topic ati mai postat ceva nou ?

                  Ma intereseaza daca a condus cineva sau e ceva posesor de 1.0SCE, cum e motorul acesta ? Daca imi amintesc e fara injectie directa ceea ce ma incanta (am fixurile mele).

                  Comment


                  • Originally posted by alex2_ar View Post
                    Eu sunt unu din cei care am dat 14000 si in 2 luni am 100.000 cu ea
                    Ba da-o dreaq! Asa mult o fugaresti?! Presupun ca ai sarit deja de meleon...
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Poate e greseala de exprimare. In 2 luni voi atinge pragul de 100.000 km facuti din martie 2015

                      Comment


                      • Originally posted by Silviu View Post
                        @mr.K, imi place cum isi dau cu parerea cei ce nu-si permit sa dea 14000Euro pe o masina (fie ea si SH) si cei ce nici macar n-au condus un Logan II de 14000Euro ca sa nu mai zic ca nu-si permit costurile de exploatare si intretinere a unei masini de 14000Euro. Ei sunt exact cu vulpea aia cu strugurii acri ...
                        Ori suntem noi prosti ori ceva nu se leaga.
                        Loganul de 14mii de euro este 100% identic cu loganul de 6950euro cu TVA (fara programul rabla). Costurile de intretinere care sunt la ala de 14mii fata de cel de 6590 ? Ii schimbi distributia la navigatie ? Si nu face paralela intre aspirat si dci, ca la fel putem vb si de un dci chel, are aceleasi costuri de intretinere.

                        Deja la logan 2 se exagereaza mult cu discutiile, cei care prindeau pe la inceput cu 1.4mpi 200km/h si inca mai aveau talpa erau pistol cu apa.


                        De unde si pana unde la modelul cu facelift deja confortul e altul fata de modelul fara facelift ? Ce modificari in afara de cele estetice aduce ? (exceptand 1.0sce de care sunt interesat).

                        Comment


                        • Am mers eu cu 1.0 Sce Ambiance al unui amic...si e cam tot aia cu 1.2! Spre deosebire de carutza mea cu 1.2, la asta de 1.0 are un fel de pasla la capota, pentru insonorizare probabil. Arata putin mai bine decat varianta fara FL, dar tot cotiga e. 3 portiere se inchid ok, a 4-a doar trantita cu simt de raspundere. Portbagajul la fel, trebuie trantit din fundu' curtii, ca altfel nu se inchide. Ma rog...chestii specifice carutzei autohtone.
                          Eu inca n-am nimerit Logan care sa nu aiba minim o bubiza ceva. Si am incercat de vreo 5 ori.
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Ma intereseaza strict motorizarea, restul sunt detalii
                            O sa iti dau mesaj privat. MS

                            Comment


                            • La motorizare eu nu am simtit nicio diferenta notabila. Se aude usor diferit, insa tot putoare e.
                              La depasiri e cu cantec!
                              Keep walking...

                              Comment


                              • ManGreek, vezi postarea 1013, am mers eu cu unul..mie mi-a placut.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google