Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Esti sigur? Standard parca era 3 ani vopsea si 6 tabla.

    Comment


    • Cam ai dreptate. Asa e.

      Deci, garantia pentru vopsea se opreste la 3 ani si iti ramane garantia pentru restul masinii.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • @tipicarul, face dacia 14000 iepuroi?

        Comment


        • HAaaaahhahahaaaaa ! e vopsea de oua ?

          ma uitam la o prezentare corecta a loganului de 14000 de coco , cu facile-r (aca cred ca-i corect spus) si la 1:15 mult adevar se graieste :https://www.youtube.com/watch?v=PArocp4nwh8
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Bun, dar intrebarea mea ramane: pentur cei care vm beneficia de garantie extinsa, cat va fi garantia pentur vopsea? Sau ce inseamna garantie pentur vopsea vs tabla?
            Intreb asta pentur ca am comandat prestige cu 2 ani extenso...mda, sunt alt "destept"care da 12.000 pe o dacie...0.9 TCE, MCV.

            Comment


            • garantie vospea eu cred ca se refera desigur la decolorarea vopselei , defecte de fabricatie , vopsea sarita fara ca vre-un factor extern sa fi actionat asupra vopselei. adica e vina ta ca o tii in strada in ploaie, vant , ninsoare , inghet , canicula ,etc , ba mai ai si curaj si mergi cu masina sa o izbesti de pietricele , sa o murdaresti si s-o duci la spalatorie (neautorizata dacia desigur), n-o usuci cu feonu si n-o stergi cu piele de caprioara crescuta in reprezentantele dacia.

              "Garantia extinsa Dacia Extenso, ce aduce prelungirea avantajelor garantiei Dacia"... eu cred ca e si vopseaua la 5 ani , deci s-o intretii cum trebuie (poate mai e loc in sufragerie langa bibelouri).
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • Originally posted by DannyMC View Post
                Sunt 4 stele la Sandero/Logan 2.
                Zic sa ne informam.

                Logan 2- MCV-ul- doar 3 stele
                Discover the Euro NCAP Dacia Logan MCV 2014 safety assessment: detailed results, crash test picture, videos & comments

                Automobilele testate au fost:
                Porsche Macan - 5 stele
                Land Rover Discovery Sport - 5 stele
                Volswagen Passat - 5 stele
                Ford Mondeo - 5 stele
                Subaru Outback - 5 stele
                Lexus NX - 5 stele
                Kia Sorento - 5 stele
                smart fortwo - 4 stele
                smart forfour - 4 stele
                MINI Cooper - 4 stele
                Opel Corsa - 4 stele
                Dacia Logan MCV - 3 stele
                Pana si Smart a fost peste Logan la sedinta aia de teste.
                Last edited by mr.K; 24 April 2017, 22:20.

                Comment


                • si daca tot vorbeam de siguranta (activa si pasiva) poftim un tabel foarte bine realizat. noroc ca normele UE au impus daciei sa implementeze obligatoriu unele sisteme de siguranta , altfel si in 2017 un cielo din 1995 produs de koreeni (apropo de samsung) ii dadea ceata.
                  Attached Files
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Vopseaua rămâne la 3 ani, după rămâne doar anumite componente. Am pus acu câteva pagini contractul dacia extenso, dar cine sa-l citeasca.

                    Comment


                    • ce inseamna restul de litere gasiti aici:



                      @ aris : chiar crezi ca ar conta extenso la vopsea ? revopseste un element (in reprezentanta desigur ) dupa cateva luni de utilizare a daciei si vezi ce explicatii iti dau Doreii daca observi diferente de culoare.
                      Last edited by Costi-bc; 24 April 2017, 22:32.
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • Originally posted by Costi-bc View Post
                        altfel si in 2017 un cielo din 1995 produs de koreeni (apropo de samsung) ii dadea ceata.
                        Tu chiar stii ce vorbesti? Ai vazut crash test cu Cielo, asa ca fapt divers?
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • MCV-ul avea tot 4**** pe testele din 2013, dar fiind testat pe grila aia nouă ce ține seama de Emergency Brake Assist și Lane Departure Warning a pierdut 1*
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Nu...si nici nu este nevoie...el stie. De unde crezi ca se documenteaza astia de la NCAP

                            Comment


                            • Originally posted by Costi-bc View Post
                              si daca tot vorbeam de siguranta (activa si pasiva) poftim un tabel foarte bine realizat. noroc ca normele UE au impus daciei sa implementeze obligatoriu unele sisteme de siguranta , altfel si in 2017 un cielo din 1995 produs de koreeni (apropo de samsung) ii dadea ceata.
                              eu am scris romaneste. tu chiar stie sa citeste sau doar vorbeste?

                              Originally posted by t0rquemada View Post
                              MCV-ul avea tot 4**** pe testele din 2013, dar fiind testat pe grila aia nouă ce ține seama de Emergency Brake Assist și Lane Departure Warning a pierdut 1*
                              poate ii obliga UE sa puna si alte alea ...
                              Last edited by Costi-bc; 24 April 2017, 22:38. Reason: Automerged Doublepost
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Originally posted by Costi-bc View Post
                                eu am scris romaneste. tu chiar stie sa citeste sau doar vorbeste?
                                La cum te exprimi, imi ceri scuze ca nu inteleg `romanestele` tau.
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google