Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asa cum ziceam... Sunt motociclist... In ziua in care ma voi gandi la ce se intampla daca voi avea accident, voi renunta sa ies la plimbare.
    Sunt convins ca sta rau la securitate insa cat de rau?

    Daca lovesti fronral o skoda cu un logan la 90 km fiecare oare mai scapa cineva? Daca ala din skoda scapa la o viteza de impact sa zicem de 50 km pe ora iar cel din logan doar la 40, imi asum acest neajuns. La impactul insa cu o masina de gabarit superior niciuna nu are nicio sansa.
    Cred ca cel mai important este ca atunci când iesim in trafic sa nu fim cei care teag paiul mai scurt... Norocul nostru este ca sunt foaaaarte multe paie lungi si teoretic, ar fi posibil ca nimeni, niciodata, sa nu il traga pe cel scurt... Insa din păcate nu e asa in viata...

    Comment


    • Originally posted by IancuMIC View Post
      Conform acestei viziuni, niciun Logan nu merita a fi cumparat, pentru ca toate au aceiasi platforma si aceiasi tabla.
      OFF.
      Cei care atat isi permit sa plateasca pe o masina noua, ce sa faca?
      Ce să facă? Foarte simplu: să-și urmeze instinctele și ideile și să nu „pună botul” la toate vuvuzelele de pe forumuri care vestesc apocalipsa pentru actualii și potențialii proprietari de mașini Dacia.
      Pentru a face asta, primul pas pe care trebuie să-l facă este să nu intre sub nicio formă pe forumul ăsta înainte de cumpărarea mașinii.
      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • Originally posted by emmet18 View Post
        ...am facut o mini tura cu 1.0 sce
        Ce trepidatii are 0.9tce...sa-l vedeti pe asta, imi pare rau ca nu l-am filmat.
        Cu 0.9 ai facut vreo tura sau te-ai speriat de trepidatii?

        @Cherubino
        Last edited by DannyMC; 30 April 2017, 17:09.

        Comment


        • scuze, se simt la 0.9 de cum te/ai urcat in el
          iti clantane dintii in gura
          eu chiar am testat si multi se pling
          care au cumparat au luat teapa acum ce sa mai zica >?

          Comment


          • Poate daca ai dintii mai slab fixati! Altfel nu se simte mare lucru!
            Sau mai degraba daca esti troll si tot ce scrii e la misto, ti se clantane rau dintii in gura...
            Last edited by DannyMC; 30 April 2017, 18:02.

            Comment


            • ce trepidatii?am masina din august anul trecut si la inceput a avut cateva trepidatii.dar acum e ok.in primul rand sa testati o masina care are mai multi km la bord.nu cele din reprezentante, ci ale propietarilor.eu cand am luat-o nu am facut niciun drive test.am zis asta e ptr mine si gata.

              Comment


              • Originally posted by IancuMIC View Post
                Conform acestei viziuni, niciun Logan nu merita a fi cumparat, pentru ca toate au aceiasi platforma si aceiasi tabla.
                OFF.
                teoretic da. daca totusi vor cea mai ieftina masina noua sa-si ia logan dupa cum subliniam eu , varianta aia ieftina , nu prestige , ca e aceeasi Marie mai mult sau mai putin coafata...

                si DA ! , au trepidatii motoarele in 3 cilindrii. accentuate in ralanti. daca pui si ac-ul ai masaj in scaune la semafor , noroc de start/stop ca se opresc ...
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • Aloooo!!!Adică nu știu ce conduc și ce mașina am.nu am niciun interes sa fabulez.cred că alții vorbesc în necunoștință de cauza.

                  Comment


                  • Originally posted by cata43 View Post
                    ce trepidatii?am masina din august anul trecut si la inceput a avut cateva trepidatii.dar acum e ok.
                    desi nu vorbeam de tine sau de loganul tau, ci de motoarele in 3 cilindrii (chiar si de pe logan) , ma deranjez sa-ti raspund.
                    poate te-ai obisnuit tu cu trepidatiile sau poate "s-a mai asezat". nu ? "asa face toate " .
                    e buna asta:
                    in primul rand sa testati o masina care are mai multi km la bord.nu cele din reprezentante, ci ale propietarilor.
                    nu am gasit 1.0sce decat la reprezentanta deocamdata. tu unde ai testat acest motor ?
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • E firesc faptul ca un motor in 3 sa nu fie la fel de echilibrat, precum cel cu 4 cilindri, dar acel tremur despre care se vorbeste, nu se simte in scaune sau volan; cei care spun asta mint, as spune eu. Tampoanele motorului sunt cele care preiau acel mic dezechilibru specific si care nu sunt aceleasi de la motorizarile vechi.
                      Pentru ca vorbim despre L2, 0,9 si dCi ul de 90, ambele motorizari privite de afara in functiune, iti dau impresia de motoare care vor transmite in interior ceva din zgomotul si "jocu" lor in tampoane. In realitate, nu prea e asa.
                      Despre spatiu, confort, nu trebuie sa vorbim la superlativ la un Logan, da' nici sa exageram asa cum am vazut mai sus.
                      Last edited by IancuMIC; 30 April 2017, 20:25.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Originally posted by IancuMIC View Post
                        ...dar acel tremur despre care se vorbeste, nu se simte in scaune...
                        ba se simte. poate pentru unii trece mai neobservat sau s-au obisnuit cu "tremuratul" , sau au s/s si nu il observa. in turatii (peste 2500 ture) benzinarele is zgomotoase. parerea mea , inca o data.
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Ma rog, nu intru in polemica, da' eu n-am sezizat acest lucru.
                          Ca sa fiu foarte sincer, e mai zgomotos, de sound vorbesc, k4m ul fata de TCe-ul de 0,9l.
                          Last edited by IancuMIC; 30 April 2017, 20:16.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • 1.4 mpi este mai zgomotos decat 0.9. Peste 1500 rpm nu prea se mai aude motorul. Zgomot semnificativ abia peste 4500 rpm
                            Tremurat, exista...abia sesizabil. Este mai usor sesizabil cand functioneaza AC-ul. La peste 1400 rpm nu se mai simt deloc vibratii
                            In principiu recomand sa vb dupa ce utilizati o masina. Restul...este trolling ieftin.

                            Comment


                            • Dar eu nu inteleg noua treaba.. Logan-ul Prestige sau cel cu dotari nu merita pentru ca are aceeasi tabla, aceeasi stabilitate etc.

                              Pe principiul asta mergeti si la alte marci? Adica sa inteleg ca nici un VW sau o Skoda nu merita in varianta cu dotari decat cheala ca e tot aceeasi masina nu??

                              Comment


                              • Pai dupa ce mergem cu ea vorbim; sau asa cred.
                                Last edited by IancuMIC; 30 April 2017, 20:54.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google