Renault Cheama In Service DACIA Logan II & Sandero II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta o intra la OTS, Stepway Prestige + EasyR, apropo de schimbat volan și airbag
    Attached Files
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Saptamana trecuta, la 7 zile dupa ce am fost in service, am primit scrisoarea oficiala de la Dacia prin posta sa merg in service pentru verificarea Airbag-ului. Din fericire nu a fost nevoie de înlocuirea airbag-ului.

      Comment


      • si tu crezi pe cuviint ?
        doamne fereste sa vezi tu daca era nevoie de schimbat airbagu sa nu schibi toata masina pe dauna totala

        Comment


        • Si ce pot sa le fac? De preferat sa nu ai nevoie de el.

          Comment


          • N-ai ce le face. Probabil ca au verificat niste serii de fabricatie. au testat niste circuite.
            Parca atunci cand cumperi o masina noua, stii ca functioneaza sau nu airbag-ul?
            Vezi daca functioneaza un sistem abia cand se/nu se declanseaza. Asta, daca mai apuci sa vezi.

            Comment


            • tot mai multe logane busite cu airbagu intreg, ieri dadea la tv o pocneala cu logan airbagu intreg pe volan si pasageri incarcerate
              e la noroc cred

              Comment


              • Dacia - pe ultimul drum. A mea e si neagra, culoarea corecta.

                Comment


                • Cred ca nu prea sare airbag-ul la dacie, e din categoria low-cost si acel material.

                  Comment


                  • se vrea o rechemare oficiala in service-uri si pe motiv de airbaguri? Sau e doar zvon/caz izolat?
                    sigpic

                    Comment


                    • Oficiala este chemarea.

                      Comment


                      • stie cineva detalii? Ceva perioade de fabricatie?
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by razvanCC View Post
                          Dacia - pe ultimul drum. A mea e si neagra, culoarea corecta.
                          macar nu ne mai chinuim prin spital
                          dacia ne duce lejer unde oricum toti ajungem mai devreme sau mai tirziu

                          Comment


                          • Cateva loturi produse din 2012 si 2013 la airbag-uri si din 2016 la frana (etrier).

                            Comment


                            • Fiti si voi mai optimisti,nu mai trageti a rau.
                              Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                              Comment


                              • Asa e, ai dreptate

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google