Renault Cheama In Service DACIA Logan II & Sandero II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by anton.dan View Post
    si tu crezi pe cuviint ?
    doamne fereste sa vezi tu daca era nevoie de schimbat airbagu sa nu schibi toata masina pe dauna totala
    dauna totala n-are legatura cu airbagul. ala nu-ti face caroseria mai buna, te protejeaza pe tine. la declansarea/nedeclansarea airbagului conteaza foarte mult dinamica impactului, ce forta ajunge sa simta senzorul de soc. daca lovitura e in unghi, nu se vor declansa airbagurile frontale. vezi testele euroncap, unde functionarea airbagurilor pe video-urile in slow-motion e destul de evidenta. ca s-a deschis sau nu airbagul n-are a face cu incarcerarea in caz de accident. incarcerarea e rezultatul deformarii tablei, nu a lipsei/prezentei airbgului. si cum zicea si K, la nici o masina nu ai garantia functionarii airbagului, oricat de scumpa ar fi la momentul achizitiei.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Originally posted by pilifida View Post
      stie cineva detalii? Ceva perioade de fabricatie?
      Suni la vocea clientului si afli. Treaba de maxim 5 minute

      Comment


      • mersi. am revizia in 4000 de km, am rabdare. Masina e 2014, din cate citesc am scapat de ambele
        sigpic

        Comment


        • Eu am fost nefericitul posesor de logan cu probleme la etrier. Facusem programare pentru alta problema si întrebasem si de rechemarea in service . Inainte cu o zi de programarea am primit si scrisoarea. Acum masina este imobilizata la ei pentru probleme de siguranta,, Au spus ca au dat comanda de urgenta a etrierului si se rezolva in doua zile

          Comment


          • Când ai ridicat masina?

            Comment


            • Originally posted by alexandru102 View Post
              Eu am fost nefericitul posesor de logan cu probleme la etrier. Facusem programare pentru alta problema si întrebasem si de rechemarea in service . Inainte cu o zi de programarea am primit si scrisoarea. Acum masina este imobilizata la ei pentru probleme de siguranta,, Au spus ca au dat comanda de urgenta a etrierului si se rezolva in doua zile
              Cu alte cuvinte, daca nu ti-au zis sa revii cand soseste etrierul si au retinut masina, au ajuns la concluzia ca e o chestiune de siguranta.
              De aceea, ar trebui sa treaca in timp cat mai scurt masinile prin reprezentanta.

              Comment


              • care mai ajunge la servis daca nu le cade bucata de etrier pe drum

                Comment


                • Probabil ca sunt acoperiti de proceduri.
                  Daca moare cineva din cauza etrierului defect, probabil ca politia va spune ca moartea s-a datorat neadaptarii vitezei la conditiile de drum.
                  Nu-si bate nimeni capul cu expertize tehnice, doar famiia mortului, daca are bani.

                  Comment


                  • asa caruta tre sa mergi incet ca cade din ea pe traseu

                    Comment


                    • Deci bai omule, serios, ia de lectureaza cartea asta ca (c)hiar nu ai treaba cu limba asta pe care o vorbim.


                      Dupa ce o termini, si (re)vii aici pe forum, inainte de a posta te punem sa dai o teza la Lb Romana ca ne spargi ochii cu postarile tale.
                      Eu inca sper sa fie un cont creat la caterinca.
                      La cine nu are, nici Dumnezeu nu cere )
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by pilifida View Post
                        ...
                        La cine nu are, nici Dumnezeu nu cere )
                        De la cine nu are...
                        Bine ai zis in rest.

                        Comment


                        • Ieri am fost in service pt. revizia de 2 ani, am patit o ciudatenie cu medianav-ul ca nu-i mai merge sunetul, au sunat sa merg maine sa mi-l schimbe! Totodata insa au primit sesizare de la fabrica sa-mi schimbe si bieletele de directie, nu ma pricep dar cred ca asta-i altceva decat problema cu etrierul, nu?

                          Comment


                          • Da, e altceva.

                            Comment


                            • Atunci e un alt OTS, masina e din martie 2015.

                              Comment


                              • Pentru bielete direcție sunt vreo 4.

                                Pentru etrier dreapta față ești ots dacă pe etrier e scris 6J08 trebuie schimbat urgent.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google