Problema Motor 0.9 TCe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De ce doar pana in 100k? Tu arunci masina la 100k?

    Comment


    • Nu, a fost doar un numar luat la intamplare. Putea sa fie 50.000, 200.000 sau un milion de km, oricum nu vom afla raspunsul niciodata. Si este exact asa cum spui tu: Ce ma mai intereseaza statistica daca mie personal imi pica ceva la masina la (sa zicem) 50.000 km, cand din punct de vedere statistic nu trebuia sa se intample niciodata?

      Masina veche, o Solenza din 2004, am "aruncat-o" la Rabla cu 80.000 km la bord. Oricum kilometrajul era defect cam de doi anisori.

      Probabil ca la asta noua pe la 70 ani voi avea cam 150.000 km. Sa tina pana atunci, dupa aia potopul!
      Last edited by gabrieln1960; 4 July 2017, 09:52.

      Comment


      • Nu ma intereseaza ce probleme au cele peste un milion de 0.9tce produse, al meu merge impecabil, nu consuma ulei si e hranit cu benzina de cea mai buna calitate. Asa ca atunci cand o sa-l pun la vanzare ( in toamna asta sau cel tarziu la anul ce vine) sa nu va aud cu carcoteli

        Comment


        • Originally posted by razvanCC View Post
          Nu ma intereseaza ce probleme au cele peste un milion de 0.9tce produse, al meu merge impecabil, nu consuma ulei si e hranit cu benzina de cea mai buna calitate. Asa ca atunci cand o sa-l pun la vanzare ( in toamna asta sau cel tarziu la anul ce vine) sa nu va aud cu carcoteli
          deja ai inceput sa-i faci reclama

          Comment


          • Clar! Programez si test drive la cerere

            Comment


            • deci si asta o s-apara in topicul "Imbunatatiri Logan 2"?

              Comment


              • Originally posted by stoicanu View Post
                Deci vw vinde i cd-URI [emoji23][emoji23][emoji23]

                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Da, și era și scump ! ... 30 lei....dar era inscripționat cu sigla Porsche! ... parcă se vedea, pe acolo, și un porc mistreț, deși memoria poate să mă înșele ! ;)
                Last edited by Matyred; 6 July 2017, 22:57.

                Comment


                • Nah, romanii vor totul moca.
                  CD-ul ala era o dovada intr-un dosar, daca se intampla ceva cu masina.
                  Posesorii de Logan au incredere in mecanici, nu au nevoie de CD. Oricum nu li se ofera.
                  M auit ca unii si-au luat masina noua si se zgarcesc daca sa schimbe sau nu un filtru de polen dupa 12 mii de km.
                  Fara comentarii!

                  Cand iti desfaca juma' de motor ca sa schimbe lantul de distributie, se pot omite unele lucruri la remontare. Eu as vrea un CD din ala, 30 de lei nu e mult.

                  Comment


                  • Si eu as da...chiar si 100 lei...

                    Comment


                    • Nu-i chiar așa! Dacă este mașina ta personală, era altceva, dar dacă este pe firmă ești un pic mai precaut, pt că este posibil să cotizezi din buzunarul propriu. Interesul este să fii finanțat de firmă și nu să finanțezi tu firma.
                      Last edited by Matyred; 7 July 2017, 13:30.

                      Comment


                      • Noi vorbeam de CD contra bani, normal ca pentru masina personala.

                        Comment


                        • Originally posted by Matyred View Post
                          ...Interesul este să fii finanțat de firmă și nu să finanțezi tu firma.
                          Depinde si de intelegerea avuta cu firma... sunt masini de serviciu care pot fi folosite si in interes personal intr-o anumita limita cu acordul mai mult sau mai putin oficial al angajatorului!
                          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                          Comment


                          • Voi credeti ca cd-ul la e 4K 3D filmat de aproape sa se vada toata operatia indeaproape?


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            sigpic

                            Comment


                            • Pai VW este filma care respecta. Prin rumare, garantat este 4K si 3D...cu 6 camere din unghiuri diferite.

                              Comment


                              • Originally posted by stoicanu View Post
                                Voi credeti ca cd-ul la e 4K 3D filmat de aproape sa se vada toata operatia indeaproape?


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                Decat deloc...ca la Dacia.
                                Nu stim cum e, stii tu?
                                Last edited by mr.K; 7 July 2017, 14:56.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google