Revizii/reparatii 1.0 SCe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    A fost cumva masina de drive-test sau din lichidari de stocuri?

    Comment


    • #77
      "Așa face toate".

      Altfel... colantare cu autocolant transparent, dacă se poate de exterior și să fie de la Oracal sau 3M. Dacă la "garanție" o să-ți bage cauze extraterestre sau orice altceva care nu ține de ei, atunci cam asta ar fi soluția (exceptând, desigur, un proces intentat lor).
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment


      • #78
        @Crisalex
        Inca o intrebare: ai ceruit masina?
        Cele mai nenorocite sunt urmele lasate de gainatul pasarilor, in special porumbei si ciori.

        Vezi ca la nemetalizata ai niste restrictii, descrise clar in manual. Daca nu le-ai incalcat, fuga la garantie.
        Last edited by gabrieln1960; 26 May 2018, 14:15.

        Comment


        • #79
          Că o așa-zisa consolare, se întâmplă și-n vecini, la Skoda, pe pavilion.

          Comment


          • #80
            Nu am ceruit-o... Trebuia? Masina a fost noua, nu a fost pt drive test si lichidare de stoc. Gainatul l-am sters mereu, imediat cum l-am observat

            A fost fabricată în 18.10.2017 si eu am ridicat-o în 03.11.2017
            Last edited by crisalex; 26 May 2018, 15:02. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #81
              Nu, nu trebuia. Din ceea ce stiu eu, Dacia este singura marca la care nu trebuie utilizate produse pe baza de ceara la vopseaua nemetalizata (pag 4.18 din manual).

              Multa bafta la garantie!

              Comment


              • #82
                Săptămâna trecută am fost la procar Timișoara să preiau 2 mașini Skoda Rapid de la service cu probleme de exfoliere. Ambele culoare albastră. Desi sunt mașini de flotă ( firma la care lucrez mai are 9 passaturi 3 Superb și 2 Fabia combi, că sa rezolve problema prin garanție a Durat 4 luni. A fost un pinpong intre asigurator și dealer/service. Îmi imaginez prin ce trebuie sa treacă o persoana fizica care nu are resursele unei multinaționale.

                S-a rezolvat după reclamații la OPC și ASF ( pt asigurator) .

                Lucrarea? A fost de mântuială ( au "uitat " aripa spate stânga / dreapta)

                Bafta sa rezolvi cat mai repede această problema. Nu aștepta amânări. Fa reclamație a.s.a.p daca vezi că nu vor să repare

                „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                Comment


                • #83
                  Astept sa vad ce spun cei de la reprezentanta si sigur voi face si alte demersuri daca va fi necesar. Am incercat sa pun si poze, dar nu ma lasa sa le încarc... Ms pt gândurile bune

                  Comment


                  • #84
                    Am facut azi revizia de an la Logan 1.0 sce prin programul 5 ani fara griji schimbat ulei cu elf 5w40 4l 3.5 in motor o.5 l la purtator shimbat filtre ulei aer habitaclu presiune roti si tester .Cost 00000 lei sa traiasca Dacia

                    Comment


                    • #85
                      Dorin, pe bidonul de ulei ce scrie in continuarea 5w40?
                      Multumesc.

                      Comment


                      • #86
                        a mai facut careva revizia la 1,0 sce in afara de cei fara griji?
                        ma intereseaza pretul si ce ulti au pus?

                        Comment


                        • #87
                          Luni sunt programat eu

                          Comment


                          • #88
                            astept detalii

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by sadicu View Post
                              Luni sunt programat eu
                              Cred ca ai fost la revizie, te asteptam si noi cu detalii, daca se poate

                              Comment


                              • #90
                                Salutare.
                                Am facut si eu revizia de 40.000 km. Consumabilele (de origine Dacia) au fost cumparate separat, in service am platit doar manopera, care a fost 136 Ron, intr-un service Dacia din Pitesti. Cu ocazia asta mi s-a activat si computerul de bord.

                                Ulei Elf 5W40, 3x1L - 75 Ron
                                Filtru aer - 30 Ron
                                Filtru ulei - 18 Ron
                                Filtru polen - 65 Ron
                                Placute frana - 100 Ron

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google